Pieśń lodu i ognia, G. R. R. Martin - książki i serial

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Pieśń lodu i ognia, G. R. R. Martin - książki i serial

Postautor: Viento » 21 kwietnia 2011, 12:01

Bastet pisze:Zapraszam do dyskusji wszystkich, których wchłonął świat wykreowany przez Martina. Miejsce do rozmów o serialu i, oczywiście, książkach.

Wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek Gry o tron - to nowy serial fantasy zrobiony przez HBO i jest to adaptacja powieści Martina. Zapowiada się wspaniale. Jestem po prostu zachwycona - postacie są podobne do tych, które sobie wyobrażałam, klimat jest nieziemski, jak z baśni, film jest wierny książce, pomijają wiele opisów, ale film przecież pokazuje to poprzez obraz. Jak dla mnie absolutna rewelacja.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Re: Co się świeci na małym ekranie czyli TV i seriale.

Postautor: DarkMoonlight » 21 kwietnia 2011, 12:37

Ja właśnie dziś oglądnąłem pierwszy odcinek Camelot i Gra o tron. I o ile ten pierwszy to taka bajka z dużą ilością seksu, gołymi cyckami i drętwym aktorstwem, tak drugi to majstersztyk. Urzeka już od pierwszej minuty. Zgadzam się z Viento, że ten serial zachwyca. Oby tak dalej.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 23 kwietnia 2011, 02:30

Tośta mnie zaintrygowali. Na pewno obejrzę "Grę o tron". Tym bardziej, że jest dopiero jeden odcinek, niczego nie trzeba nadrabiać i serial nie pochłonie mnie na całe dwa tygodnie, jeżeli mi się spodoba :D.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 23 kwietnia 2011, 15:01

Polecam też książkę jeśli lubisz fantasy.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 24 kwietnia 2011, 00:46

Lubię bardzo wybiórczo, ale po pierwszym odcinku serialu na pewno sięgnę również po książkę. Jestem naprawdę zauroczona tymi postaciami i tym klimatem. Elementy fantastyczne są jak na razie bardzo oszczędne, równie dobrze oglądałoby się serial bez nich, a to ogromny plus - nie ma efekciarstwa i przekombinowania. Co nie zmienia faktu, że White Walkers rozbudzili we mnie niesamowitą ciekawość i podekscytowanie. A końcówka... Liczę, że stanie się coś nieziemskiego ;). Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Kiedy to emitują w tv?
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 03 maja 2011, 14:05

Pojęcia nie mam, ja ściągam z netu. ;)

Co nie zmienia faktu, że White Walkers rozbudzili we mnie niesamowitą ciekawość i podekscytowanie.

To jeden z ważniejszych wątków w książce, zapewne będzie więc dużo o nich też w serialu. Twoja ciekawość zostanie zaspokojona. ;)
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 14 maja 2011, 22:44

Serial "Game of Thrones" jest rewelacyjny! Nie lubię czekać na kolejne odcinki, ale wygląda na to, że będę oczekiwał ich z utęsknieniem. Pierwszy serial osadzony w świecie fantasy, jaki oglądam. Pełen intryg, narastającego konfliktu w walce o władzę wciąga jak narkotyk ;) Ciekaw jestem co kryje się za murem, przed czym bronią strażnicy...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 15 maja 2011, 10:43

Ciekaw jestem co kryje się za murem, przed czym bronią strażnicy...

To jest niesamowity wątek. Jeśli serial ci się podoba to polecam książki.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 15 maja 2011, 11:04

Jasne, jestem pod takim wrażeniem pierwszych trzech odcinków (powtórka 4 dzisiaj na HBO), że natychmiast zainteresowałem się cyklem Pieśń Lodu i Ognia i mina mi zrzedła, że w naszej Publicznej nie ma go całego :( . Allegro...hmmm, na fali zainteresowania można powiedzieć, że ceny się kształtują w górnych strefach :o , czytam teraz trylogię "Wojownik Rzymu", zapewne kupię w tzw międzyczasie Martina i nie ma bata żebym się nie zapoznał.
Jeśli nie oglądałaś Viento pierwszych odcinków, to jest to drugi...nie zaraz... trzeci serial, który mogę polecić. :)
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 15 maja 2011, 15:38

Jeśli nie oglądałaś Viento pierwszych odcinków, to jest to drugi...nie zaraz... trzeci serial, który mogę polecić.

Piszesz o Grze o tron czy o Wojowniku Rzymu? O tym drugim pierwsze słyszę, mógłbyś napisać więcej?

Sprawdziłam ceny książek Martina na allegro - one zawsze tyle kosztowały. Nowe w księgarniach kosztują od 35 do 40kilku zł.

Wróć do „Czytelnia”