Poezja

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Poezja

Postautor: Sushi » 12 listopada 2012, 16:01

Nowy Korbut to zło zła i zło nad złem. Rzygam na samą myśl.

Druk i papier szkaradne.
Styl napuszysty.
Rzadko o wiersze bardziej bezsensowne.
Wiersz nader lichy i w śmieszność wpadający.
Rzecz obrzydliwie schlebiająca (...). Aż wstyd, że uczony mógł takie bezeceństwo napisać.

Bardzo mi się to podoba. Genialne :mrgreen:

A że kocham – przysięgam Ci w chwili rozstania
Na wszystkie książki razem i każdą z osobna.

Najpiękniejsze wyznanie miłości jakie czytałam. Chyba się wzruszyłam.

Jedno wiedz: dziesięć takich oddam bez wahania
Za każdą z owych książek, za każdą z osobna.

Tu w zasadzie romantyzmu też nie brakuje :lol:

Bibliofilię powinni wciągnąć na listę zaburzeń :mrgreen:

W ogóle bardzo lubię dziada. Niestety w chwili obecnej jestem w szkole i nie mam jak wrzucić moich ukochanych. Wrzucałam tylko Tomaszów, ale mam jeszcze kilka szczególnych. Cholera brakuje mi czasu na poezję, a szkoda, zawsze mnie trochę uszlachetniała i sprowadzała z drogi wariactwa.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 12 listopada 2012, 16:26

Zdaje się, że jeszcze się nie wypowiadałam w tym temacie.

Nie przepadam za poezją. Tzn. nie w tym sensie, że taka forma wyrazu do mnie nie dociera, nie podoba mi się itp. Nie. Często sięgam po wiersze, ale jeżeli mam je polubić, to naprawdę muszą chwytać za serce, a chwytają rzadko. W przypadku poezji jestem bardzo wybredna. Może dlatego, że nie rozumiem, po co w tak szlachetną formę wlewać byle co.

Aktualnie (właściwie już od bardzo, bardzo dawna) moim numerem jeden w miażdżeniu serca jest wiersz "Poeta pragnie szaty niebios" Yeatsa:

Gdybym miał niebios wyszywaną szatę
Z nici złotego i srebrnego światła,
Ciemną i bladą, i błękitną szatę
Ze światła, mroku, półmroku, półświatła,
Rozpostarłbym ci tę szatę pod stopy,
Lecz biedny jestem: me skarby – w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy,
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 12 listopada 2012, 20:20

Sushi pisze:Bibliofilię powinni wciągnąć na listę zaburzeń :mrgreen:
Ciekawe co na to bibliotekarze ;].

Luna pisze:Często sięgam po wiersze, ale jeżeli mam je polubić, to naprawdę muszą chwytać za serce, a chwytają rzadko. W przypadku poezji jestem bardzo wybredna. Może dlatego, że nie rozumiem, po co w tak szlachetną formę wlewać byle co.
Może nie natrafiłaś jeszcze na swojego poetę, takiego, który by wyrażał dokładnie to, co Ci chodzi po głowie? ;) Mnie też nie pociąga każdy wiersz, który przeczytam. Czasami pasuje mi tylko jakiś wers albo strofa, a nie cały liryk. Mam na stanie zaledwie kilka różnych tomików poezji, więc też nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem fanem tej literackiej formy. Z tych kilku tomików tylko jeden tak naprawdę przemawia do mnie w całości.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 22 listopada 2012, 23:50

Vinlett pisze:Może nie natrafiłaś jeszcze na swojego poetę, takiego, który by wyrażał dokładnie to, co Ci chodzi po głowie? ;)

Z pewnością ;). Tym bardziej, że poezja, która do mnie nie trafia nie zachęca mnie do dalszych poszukiwań. Tak jakoś mam, że przez nudną prozę jeszcze przebrnę, ale imo słabe wiersze męczą mnie bardzo. Niemniej jednak nie zamierzam się poddawać i może na coś w końcu trafię, albo Wy mnie naprowadzicie :D.
Awatar użytkownika
toyboy

Postautor: toyboy » 17 lutego 2013, 12:19

O ile nie trawię poezji, o tyle poezję Leśmiana kocham i zjadam w całości a w oczy właśnie rzucił mi się WIELKI TOMIK WSZYSTKICH POEZJI tegoż pana! Więc jaram się i będę się niebawem ubogacał i poetycko! Hopsasa! Patataj!
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak, jesteś. jesteś wyjątkowo chujowy.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 04 października 2014, 14:12

Dziś znalazłam takie coś - brytyjscy aktorowie (w tym Alan Rickman) czytają sobie ładnie poezję. Uważam, że jest to bardzo piękne. Zwłaszcza, że utwory, które czytają są cudowne.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 17 grudnia 2014, 20:26

Kochane moje Dziubki.
Mój osobisty chrzestny wydał już dwa tomiki wierszy (i nie tylko). Zachęcam Was do polubienia strony na fejsie, ale przede wszystkim do odwiedzania jego strony czytania wierszy, komentowania i odczuwania.
Fejs:
https://www.facebook.com/pages/RobertMi ... 59?fref=ts

strony:
http://www.robertmidura.com/
http://robertmidura.pl/
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."

Wróć do „Czytelnia”