Hokus pokus... Harry Potter - książki i filmy

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” - Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Re: Hokus pokus... Harry Potter!! Książki i filmy.

Postautor: Natta » 30 lipca 2011, 11:47

Co do epilogu, to oni jednak wyglądali za młodo. Trochę razi fakt, że rodzice Harry'ego mieli po 21 lat kiedy umarli, a we wspomnieniach, na zdjęciach i jako zjawy wyglądają jakoś tak staro, grubo po trzydziestce... podczas gdy nasi bohaterowie w epilogu wcale nie wyglądali na 35-36 lat. Nawet Snape tulący Lily w swoich wspomnieniach (był jej rówieśnikiem) totalnie nie wygląda na 21 lat, które wtedy miał. Nie wydaje mi się to przemyślane i dopracowane.

Ale z drugiej strony dobrze, że w epilogu nie przesadzili ze sztuczną tapetą i gumowymi łysinami. Z dwojga złego to lepsze ;)
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 30 lipca 2011, 11:52

Fakt, z nich wszystkich w tym epilogu chyba najlepiej zrobili Harrego, reszta wyglądała praktycznie tak samo(zwłaszcza Ginny), a to przecież miało być 19lat później.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Luna » 30 lipca 2011, 14:07

Dla mnie aktorka grająca Ginny ma takie rysy twarzy, że wyglądała jak zadbana stara baba :lol:. Rzeczywiście Harry wyglądał najlepiej, a jeszcze uśmiałam się z Draco :D.

Eciu, o tym dubbingu mówisz o pierwszej, czy drugiej połowie ostatniej części? Jeśli o drugiej, to w Wa-wie nie było z tym problemu. Ja byłam na wersji z napisami. Mnie 3D kiedyś denerwowało, a teraz w ogóle mi nie przeszkadza. Niezależnie od tego, czy efekty są super, czy kiepskie, po kilkunastu minutach zapominam, że mam okulary na nosie :D.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 30 lipca 2011, 15:03

Mówię o drugiej części, w cinemacity nie było problemu, ale w imaxie leciał tylko z dubbingiem.

Mam astygmatyzm i nie wiem czy to może mieć z tym coś wspólnego, ale ja mam pewne problemy w widzeniu tych wszystkich efektów 3D. Ludzie w kinie byli bardzo zadowoleni z efektów, ja natomiast nie dostrzegałam nawet specjalnie tej głębi obrazu :roll: Dlatego też jak mam wybór, to wolę filmy w 2D.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 30 lipca 2011, 15:07

Nie wiem do końca jak to jest z filmami w 3D, ale ja odnoszę podobne wrażenie jak Luna - po jakimś czasie przestaję w ogóle to zauważać. Nie wiem, czy to dobrze ;)

A Harry'ego jeszcze nie widziałem i jakoś mi się nie śpieszy. Wypadłem w inne rejony sztuki audiowizualnej ;)
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 01 sierpnia 2011, 13:18

Żałuję, że nie ma zaklęcia, które sprawiłoby, że aktorzy grający głównych bohaterów zmieniliby się w jedenastolatków... Wtedy mogliby zrobić rimejki pierwszych części na takim poziomie, jak te ostatnie .

Czytałam niedawno, że nakręcenie filmów o Harrym miało przypaść w udziale samemu Terremu Gilliamowi. Ale producenci uznali, że wyjdzie to zbyt ponuro i dziwacznie, dlatego za kamerą stanął ten cholerny Columbus. Dopiero potem producenci poszli po rozum do głowy i dali kręcić komuś innemu. Może szkoda, że nie Gilliamowi.

My idziemy do kina w środę.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Luna » 04 sierpnia 2011, 01:32

Bast i jak wrażenia? ;)
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 04 sierpnia 2011, 10:32

Severus Snape.
Severus Snape.
Alan Rickman.
Severus Snape.
Cholera z Potterem - SEVERUS SNAPE!!!
Więcej napiszę, jak ochłonę.

Severus Snape?
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 04 sierpnia 2011, 11:19

Jezu :D Uwielbiam Rickmana, jest świetnym aktorem i świetnie odegrał Snape'a, ale nie rozumiem całego tego jarania się Severusem.. nie piszę teraz w sumie o Tobie, Bast, ale o tych wszystkich tzw "Snaperkach" piszących swoje fanfiki o tym, jaki to Severus nie jest zajebisty i wspaniały... ja tam osobiście nie przepadam za tą postacią, nawet po 7 tomie. Ale bardzo lubię oglądać go w filmach, z uwagi na Rickmana i jego głos.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 04 sierpnia 2011, 12:16

Mi się podoba to, jak Snape ewoluował, jak fajnie został pokazany. Razem z ewolucją Snape'a ewoluowało moje podejście do niego. Zawsze mnie intrygował, a na koniec zaczęłam go podziwiać za odwagę. Prze jaranie się postacią zawsze jest dosyć dziwne i dla mnie niezrozumiałe, kogokolwiek by one dotyczyły. W każdym razie Snape jest naprawdę dobrze wykreowaną postacią.
Och a ja idę na Harrego w weekend. Już się doczekać nie mogę, szczególnie, że idę z koleżanką, która jest chyba jeszcze bardziej nakręcona na Harrego ode mnie :lol: :lol:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."

Wróć do „Czytelnia”