Hokus pokus... Harry Potter - książki i filmy

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Hokus pokus... Harry Potter!! Książki i filmy.

Postautor: Viento » 27 marca 2017, 12:52

Luno, obejrzałaś Fantastyczne zwierzęta? Warto?

Przeczytałam Harrego Pottera i przeklęte dziecko - dziwnie było mi czytać dramat, nie lubię tej formy. Treść jest niezbyt pasjonująca, całość jest bardzo przewidywalna. Przypuszczam, że lepsze wrażenie zrobiłoby obejrzenie tego w teatrze, byłoby więcej emocji i napięcia. Za to nabrałam ochoty na przeczytanie od nowa całego cyklu :)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 marca 2017, 02:19

U mnie z tą książką było tak, że zaraz po premierze kupiłam ją z wypiekami na twarzy, przeczytałam kilkanaście stron i odłożyłam. Na pewno do niej wrócę i w końcu się z nią zapoznam, być może jest interesująca, ale, tak jak piszesz - dramaty służą niestety do wystawiania, a nie do czytania na sucho. Niby starałam się o tym pamiętać i nie nakręcać jak na kolejne, zapierające dech tomiszcze, ale moje słabe serce chyba spłatało mi figla i przez to trochę się rozczarowałam :D

We mnie też od jakiegoś czasu dojrzewa potrzeba powrotu do świata Harry'ego <3 <3 <3 Tym bardziej, że po przeczytaniu ostatniego tomu (9 lat temu :shock:) już po te książki nie sięgałam, na pewno wiele pozapominałam i na nowo będę się ekscytować <3 <3 <3

Viento pisze:Luno, obejrzałaś Fantastyczne zwierzęta? Warto?

Obejrzałam. Oczywiście, że warto :) Nie ma w tym filmie jakichś wielkich fajerwerków, ale każdemu fanowi świata magii wg Rowling przyspieszy bicie serca dźwiękiem wypowiadanych, dobrze znanych zaklęć i sprawi radochę :)
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 18 kwietnia 2017, 12:09

Nie ma w tym filmie jakichś wielkich fajerwerków, ale każdemu fanowi świata magii wg Rowling przyspieszy bicie serca dźwiękiem wypowiadanych, dobrze znanych zaklęć i sprawi radochę

Wczoraj obejrzałam ten film i jestem zachwycona. Przede wszystkim same zwierzęta były wspaniałe, graficznie dopieszczone i niebanalne oraz Eddie Redmayne, który fenomenalnie zagrał Newta.

Wróć do „Czytelnia”