Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

Postautor: Viento » 27 marca 2017, 15:34

Mi się nie podobał czas burz, może dlatego że fabuła dotyczy wydarzeń z pierwszej połowy minionego wieku a mam dość tematyki wojny i rewolucji.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 28 marca 2017, 01:55

Viento pisze:Przeczytałam "Był sobie pies" - pierwsze rozdziały mocno mnie rozczarowały i wnerwiły, ponieważ nie mają nic wspólnego z naukową wiedzą o psach (znów samce alfa), natomiast później podkreślano to, że pies świetnie odczytuje emocje ludzi, jak bardzo polega na węchu i to mi się podobało. Sama historia jest zabawna i smutna, wzruszająca na przemian. Zawsze płakałam przy każdej reinkarnacji.

Ja właśnie jestem w połowie tej książki :) Podchodziłam do niej jak pies do jeża, bo generalnie nie przepadam za narracją dziecięcą (psią w tym przypadku) w lekturach, które nie są stricte dla dzieci (chyba, że to "Nostalgia anioła" ;)). Cieszę się jednak, że zwalczyłam swe uprzedzenia, bo "Był sobie pies" czyta się naprawdę świetnie. Troszkę brakuje mi waloru edukacyjnego, tzn. piękne jest to, że książka stanowi kwintesencję bezinteresownej, psiej miłości i optymizmu, ale jest też bardzo sugestywna. Chyba wszystkich właścicieli psów bawi i wzrusza skojarzeniami z ich własnymi pupilami, więc fajnie by było, gdyby główny bohater czasami wspomniał o jakichś psich zmartwieniach istotniejszych od niedostania ciastka :D Może w dalszej części książki coś takiego się pojawi. Średnio mi też leżą te kolejne inkarnacje. Nie podoba mi się myśl, że mój ukochany piesek żyje teraz z innym człowiekiem, w schronisku, na ulicy itd. i w dodatku mnie pamięta. Ale to tylko moje fanaberie. Generalnie książka bardzo mi się podoba :D Cały czas śmieję się z wykopania Dymki.

Teraz tak sobie myślę, że w sumie w "Był sobie pies" jest bardzo dużo przestróg i wskazówek, jak opiekować się psem, ale działają raczej podprogowo, bez moralizatorstwa, przysłonięte psią prostodusznością i optymizmem :)

Chyba nie czytałam nic Charlotte Link. Pożyczyłam kiedyś od znajomej "Obserwatora", ale jakoś mi nie było z tą książką po drodze i w końcu oddałam, żeby nie trzymać jej w nieskończoność.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 04 kwietnia 2017, 11:59

Są też poważne wątki - porzucone psy, psy, które się zgubiły.

EDIT:
Chyba nie czytałam nic Charlotte Link. Pożyczyłam kiedyś od znajomej "Obserwatora", ale jakoś mi nie było z tą książką po drodze i w końcu oddałam, żeby nie trzymać jej w nieskończoność.

Mam kilka ebooków i chętnie się podzielę jeśli chcesz. Dla mnie jej książki to odkrycie tego roku. Kupiłam sobie prawie wszystkie i pochłaniam po kolei.

Przeczytałam też "Za zamkniętymi drzwiami". Grace i Jack na pierwszy rzut oka są idealnym małżeństwem. Dlaczego sąsiadów nie dziwi, że w całym domu są rolety antywłamaniowe, Grace nigdzie sama nie wychodzi, nie ma swojego telefonu i często odwołuje umówione spotkania? Jest to strasznie emocjonalny thriller. To, co się dzieje w domu Grace i Jacka budzi grozę. Pochłonęłam tę książkę w dwa dni, wyzwoliła we mnie silne emocje - współczułam i kibicowałam głównym bohaterom, oraz nienawidziłam głównego czarnego charakteru. Mogę się podzielić ebookiem jeśli ktoś chce przeczytać.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 07 maja 2017, 07:18

Strasznie mnie zdołowało "Co gryzie Gilberta Grape'a". Słabo pamiętałam już film, który obejrzałam dawno temu i który mi się podobał. W książce jest dużo intensywnych emocji, opisu sytuacji jak ludzie sobie nie radzą. Totalny walec emocjonalny.
POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 08 maja 2017, 12:03

W sumie po Twoim poście też przeczytałam tę książkę, bo bardzo lubię film, i zrobiło mi się aż wstyd że nie czytałam. No i książka jest rewelacyjna, ale też mnie zdołowała.

POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 08 maja 2017, 12:13

POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 08 maja 2017, 12:55

POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 08 maja 2017, 21:36

Ja też oglądałam film bardzo dawno temu. Pamiętam go dobrze, ale i tak chętnie przeczytam książkę. Nawet nie wiedziałam o jej istnieniu :)
Awatar użytkownika
Natta

Postautor: Natta » 08 maja 2017, 22:13

Lunuś, jak coś to służę ebookiem, wystarczy PM :)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 08 maja 2017, 23:45

Już mam i nawet przeczytałam 10 rozdziałów, ale dziękuję <3

Wróć do „Czytelnia”