Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka.

Postautor: Viento » 11 lutego 2017, 06:52

Mam "Sagę puszczy białowieskiej" w kolejce książek do przeczytania. Uwielbiam czytać o zwierzętach! :)
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 12 lutego 2017, 09:40

U mnie następną książką w kolejce jest 'Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby cieszyć się zdrowiem". Jestem jej strasznie ciekawa, bo słyszałam o niej sporo dobrych opinii.
Z książek bardziej rozrywkowych czaje się na "poza krawędź świata" Bergreena, co jak co ale o Magellanie to chciałabym poczytać ;)
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 12 lutego 2017, 19:52

Przeczytałam niedawno kilka książek Charlotte Link - bardzo podobały mi się "Dom sióstr", "Obserwator", i "Drugie dziecko". To połączenie kryminału i książek obyczajowych. Są wyjątkowo wciągające. Poruszyło mnie też "Bez mojej zgody" Jodi Picoult - być może pamiętacie ekranizację, która ukazała się kilka lat temu. Obrzydliwe i odrażające było dla mnie to jak rodzice wykorzystywali jedno dziecko (celowo po to je spłodzili i potem pobierali od niego tkanki, krew, szpik i chcieli pobrać nerkę) dla leczenia i ratowania drugiego dziecka.

Zaczęłam czytać "Sagę puszczy białowieskiej" i jest cudowna :)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 13 lutego 2017, 12:17

Ja muszę się wam przyznać, że mało czytam ostatnio... Straszne to jest i wstyd mi. To znaczy, pewnie czytam więcej niż przeciętny Polak, bo tak z dwie książki tygodniowo ale chciałbym więcej. I właśnie ostatnio kupiłem sobie wszystkie książki Charlotte Link - wcześniej czytałem parę i muszę przyznać, że przyjemnie się je czyta. Są dobrze napisane i zawsze wątki poplątane. Czasem bardziej, czasem mniej ale zawsze czeka się na ostatnią stronę. Słyszałem wiele o książce - Bez mojej zgody i z pewnością, po nią sięgnę, bo intryguje mnie ta historia.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 13 lutego 2017, 15:22

Chciałabym mieć czas czytać dwie książki w tygodniu ;) nadrabiam zawsze w wakacje.
Awatar użytkownika
Sushi

Postautor: Sushi » 15 lutego 2017, 20:08

Moim ostatnim osiągnięciem (i postanowieniem noworocznym, którego dotrzymuje) jest czytanie książki przez przynajmniej 20 minut dziennie. Jestem z siebie bardzo dumna, bo trzymam się tego i nie ma, że boli, trzeba czytać ;) Niestety, na czytanie więcej nie mam szans.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 13 marca 2017, 11:50

Kończę czytać Sagę Puszczy Białowieskiej i przyznam, że jest to jedna z najtrudniejszych książek jakie w ogóle czytałam. Szlag mnie po prostu trafiał jak czytałam jak wycinano drzewa i bez umiaru polowano na zwierzęta także w 20 wieku, kiedy już było wiadomo, że są to rzadkie lub wręcz zagrożone wyginięciem gatunki. Dobrze, że jest ta książka - przynajmniej prawda nie zostanie doszczętnie zapomniana lub zamieciona pod dywan.

Czy biografia Simony też jest taka przygnębiająca?
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

Postautor: Natta » 13 marca 2017, 19:00

Nie, ja jej tak nie odbieram. Na początku jest trochę przygnębiająca dlatego, że Simona nie miała łatwego dzieciństwa. Ale jakoś sobie z tym wszystkim radziła, mimo wszystko, dlatego to nie jest aż takie ponure. Simona skrzydła rozwija jak przeprowadza się na Dziedzinkę i tutaj już naprawdę pogodnie i miło się czyta np. o wybrykach kruka Koraska :)

Mam ebooka w mobi, podzielę się z Tobą, sprawdź skrzynkę mailową - jeśli ktoś jeszcze jest chętny, to zapraszam na PW :)
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 27 marca 2017, 12:58

Dziękuję za ebooka, chętnie przeczytam.
Byłam w puszczy białowieskiej kilka lat temu, zwiedzalismy rezerwat z przewodnikiem i puszcza zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Tętni życiem, jest przepiękna, majestatyczna i w głowie mi się nie mieści że nadal odstrzeliwuje się żubry i wycina drzewa :(

EDIT: Przeczytałam "Był sobie pies" - pierwsze rozdziały mocno mnie rozczarowały i wnerwiły, ponieważ nie mają nic wspólnego z naukową wiedzą o psach (znów samce alfa), natomiast później podkreślano to, że pies świetnie odczytuje emocje ludzi, jak bardzo polega na węchu i to mi się podobało. Sama historia jest zabawna i smutna, wzruszająca na przemian. Zawsze płakałam przy każdej reinkarnacji. Przypomina mi trochę Świat według psa Doroty Sumiśkiej - w tej książce jamnik Boluś opowiada historię swojego życia <3

Bawiłam się świetnie czytając "Chujową panią domu" - niesamowite teksty, kocham takie poczucie humoru. Np: kobieta idealna nie konsumuje kabanosów na trasie sklep-dom o ile w ogóle konsumuje takie przyziemne produkty. Cóż, ja na tej trasie często zajadam krówki :D

Pochłaniam teraz też książki Charlotte Link - jak leci po kolei wszystkie. I każda mnie wciąga i zachwyca.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 27 marca 2017, 13:28

Viento pisze:
Bawiłam się świetnie czytając "Chujową panią domu" - niesamowite teksty, kocham takie poczucie humoru. Np: kobieta idealna nie konsumuje kabanosów na trasie sklep-dom o ile w ogóle konsumuje takie przyziemne produkty. Cóż, ja na tej trasie często zajadam krówki :D

Pochłaniam teraz też książki Charlotte Link - jak leci po kolei wszystkie. I każda mnie wciąga i zachwyca.

Chujowa pani domu? Już sam tytuł u mnie sprawia, że kąciku ust mi się unoszą:) Co do Charlotte Link to jest ona moją ulubioną autorką (płci żeńskiej). Jej książki czyta się łatwo i przyjemnie ale wciągają jak nie wiem co:) Ja nie czytałem tylko Krwi Aniołów, ale słyszałem, że jest to jej najsłabsza książka.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Czytelnia”