Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” - Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

Postautor: Viento » 06 sierpnia 2017, 09:25

Polecam książki Moniki Szwai do poduchy i dla rozluźnienia i poprawienia humoru. Na razie przeczytałam "Klub mało używanych dziewic", który jest pierwszą częścią cyklu o przyjaciółkach, które mają problemy z facetami lub nie mają facetów i postanawiają zrobić coś pożytecznego dla innych. Teraz czytam "Stateczną i postrzeloną", która jest o grupie znajomych, którzy założyli razem gospodarstwo agroturystyczne. Książki są zabawne, lekko się je czyta, poprawiają mi nastrój, są może trochę naiwne i mało realistyczne, ale nie są głupie. Przypominają mi klimatem Dziennik Bridget Jones.

Czytam też fantasy Brandona Sanderona - Drogę królów i Słowa Światłości. Dopiero przeczytałam gdzieś 1/3 Drogi królów, ale jestem zachwycona. Wielowątkowa fabuła, pięknie i misternie skonstruowany świat, dopracowani bohaterowie. Czytam po angielsku i książka jest doskonale napisana, muszę ją sobie kupić w formie papierowej. Bardzo się cieszę, że tak szybko mi się nie skończy - każdy z tomów ma ponad 1000 stron. <3

Jeśli ktoś chciałby ebooki tych książek to chętnie się podzielę. Sandersona mam też po polsku jak coś.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 74 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 06 sierpnia 2017, 19:07

Viento pisze:Przypominają mi klimatem Dziennik Bridget Jones.

A, to ja podziękuję :D
Nie no, tak serio, to lubię polską, lekką, kobiecą literaturę. Nie sięgałam po nią całe wieki, ale pewnie kiedyś jeszcze się zdarzy :) Dawno temu czytałam "Jestem nudziarą" Szwai i bardzo mi się podobała :)

Viento pisze:Jeśli ktoś chciałby ebooki tych książek to chętnie się podzielę. Sandersona mam też po polsku jak coś.

Oj, kusisz, kusisz, ale powiedziałam sobie dość :D Przed urlopem byłam już tak zmęczona i rozczarowana nieczytaniem książek, że wpadłam w szał ich kupowania, żeby zrekompensować sobie krzywdy :D Teraz muszę to wszystko połknąć :D
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 02 stycznia 2018, 08:47

Bardzo spodobała mi się nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego. "Jak zawsze" jest o małżeństwie staruszków którzy mają po 80 parę lat i nagle przenoszą się w czasie 50 lat wstecz. Zachowali swoje wspomnienia, a w nowej rzeczywistości mają 50 lat mniej i wykonują te same zawody. Nadal mieszkają w Polsce, ale historia powojennej Europy potoczyła się inaczej. Znajomych mają tych samych, ale z innymi życiorysami. Nie rozumieją obecnej rzeczywistości i powoli zaczynają się orientować w tym, o co chodzi i kim są w tym świecie. Książka jest o tym, co bohaterowie zrobią z tym nowym życiem, jak wykorzystają tę szansę i fabuła jest tutaj zaskakująca. Poza tym świetny jest wątek Polski i społeczeństwa. Pochłonęłam książkę jednym tchem i nie mogłam się od niej oderwać.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 74 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 06 stycznia 2018, 23:25

Viento, dzięki za polecenie :) Dzisiaj zaczęłam czytać "Jak zawsze" i wessało mnie na dobre. Bardzo fajnie napisana jest ta książka, ma dobre dialogi, wciąga i daje do myślenia. Umieram z ciekawości, co bohaterowie zrobią ze swoim drugim życiem :)
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 07 stycznia 2018, 13:41

Ja ostatnio czytałam książkę pt. "Blackout" Marka Elsberga. Dostałam tę książkę chyba na urodziny i na pierwszy rzut oka mnie odrzuciła, bo jakoś nie lubię ostatnio takich grubych tomiszczy - 784 strony w miękkiej oprawie - szczyt wygody czytania ;) Czasu jakoś mniej na czytanie, to potem się książka "ciągnie za człowiekiem", ale musze przyznać, że jak już zaczęłam czytać, to wciągnęło mnie i poszło lepiej niż myślałam.
Książka opowiada historię Europy w obliczu ogromnej awarii prądu. Energia nie dociera do większości krajów, z początku ludzie są solidarni, a z czasem zaczynają się rozruchy itd. Nie będę za dużo pisała, może ktoś się zainteresuje i przeczyta jak wkleję opis:
"Europa pogrąża się w ciemności. Zaczyna brakować podstawowych środków do życia: wody, jedzenia, ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę.
Thriller naukowy „Blackout” (i powieść sensacyjna w jednym) realistycznie przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnione jest od elektroniki. Dopóki jest prąd, jesteś bezpieczny…"
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 08 stycznia 2018, 07:26

Ja czytałam Blackout jakiś czas temu i mnie nie porwała - jest rozwlekła, teorie spiskowe są nieprzekonujące i sposób pisania też mało ciekawy. Jakoś przebrnęłam przez nią, ale miałam wrażenie, że spokojnie to samo można by zawrzeć na 350 str, a nie prawie 800.

Wróć do „Czytelnia”