Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

Postautor: Viento » 06 sierpnia 2017, 09:25

Polecam książki Moniki Szwai do poduchy i dla rozluźnienia i poprawienia humoru. Na razie przeczytałam "Klub mało używanych dziewic", który jest pierwszą częścią cyklu o przyjaciółkach, które mają problemy z facetami lub nie mają facetów i postanawiają zrobić coś pożytecznego dla innych. Teraz czytam "Stateczną i postrzeloną", która jest o grupie znajomych, którzy założyli razem gospodarstwo agroturystyczne. Książki są zabawne, lekko się je czyta, poprawiają mi nastrój, są może trochę naiwne i mało realistyczne, ale nie są głupie. Przypominają mi klimatem Dziennik Bridget Jones.

Czytam też fantasy Brandona Sanderona - Drogę królów i Słowa Światłości. Dopiero przeczytałam gdzieś 1/3 Drogi królów, ale jestem zachwycona. Wielowątkowa fabuła, pięknie i misternie skonstruowany świat, dopracowani bohaterowie. Czytam po angielsku i książka jest doskonale napisana, muszę ją sobie kupić w formie papierowej. Bardzo się cieszę, że tak szybko mi się nie skończy - każdy z tomów ma ponad 1000 stron. <3

Jeśli ktoś chciałby ebooki tych książek to chętnie się podzielę. Sandersona mam też po polsku jak coś.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Obecnie czytana lub ostatnio przeczytana książka

Postautor: Luna » 06 sierpnia 2017, 19:07

Viento pisze:Przypominają mi klimatem Dziennik Bridget Jones.

A, to ja podziękuję :D
Nie no, tak serio, to lubię polską, lekką, kobiecą literaturę. Nie sięgałam po nią całe wieki, ale pewnie kiedyś jeszcze się zdarzy :) Dawno temu czytałam "Jestem nudziarą" Szwai i bardzo mi się podobała :)

Viento pisze:Jeśli ktoś chciałby ebooki tych książek to chętnie się podzielę. Sandersona mam też po polsku jak coś.

Oj, kusisz, kusisz, ale powiedziałam sobie dość :D Przed urlopem byłam już tak zmęczona i rozczarowana nieczytaniem książek, że wpadłam w szał ich kupowania, żeby zrekompensować sobie krzywdy :D Teraz muszę to wszystko połknąć :D

Wróć do „Czytelnia”