Kryminały czyli uwielbiam zgadywać kto zabił!

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” - Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Re: Kryminały czyli uwielbiam zgadywać kto zabił!

Postautor: Natta » 22 lipca 2015, 13:51

Bardzo lubię Dehnela, więc z przyjemnością przeczytam tę książkę. Muszę tylko jakoś ją dorwać.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 24 lipca 2015, 19:20

Bastet, z nieba mi spadłaś tym wpisem ;) - właśnie skończyły mi się książki z listy "teraz, natychmiast czytać". Będzie weekend z książką :) :czyta:
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 05 października 2015, 15:04

Dziś nad ranem zmarł Hennig Mankell. Pisarz miał 67 lat, od roku walczył z rakiem płuc. Szkoda, że już nie powstaną żadne nowe książki o Kurcie Wallanderze :(
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 05 października 2015, 18:58

Smutno mi z tego powodu, jego książki to jedne z najlepszych kryminałów jakie w ogóle czytałam i chętnie przeczytałabym ich więcej.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 06 października 2015, 15:42

Też mi przykro z tego powodu. Zostawił po sobie wspaniałe książki.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 24 stycznia 2016, 00:11

Czy ktoś z Was czytał już "Żniwa zła" Rowling?

Obrazek

Od 15stego stycznia książka jest w polskich księgarniach. Nie mogę się doczekać, aż ją dorwę :).
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 24 stycznia 2016, 08:15

Dzięki za przypomnienie, że już się ukazała. Mam już ebook i zabieram się za nią jak tylko skończę "Niewidzialną koronę" Cherezińskiej.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 78 razy

Postautor: Vinlett » 24 stycznia 2016, 11:56

Ja też już nie mogę się doczekać, kiedy dorwę "Żniwa zła". Właśnie niedawno zamówiłam sobie tę książkę w Matrasie i teraz tylko czekam na przesyłkę ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 30 stycznia 2016, 17:18

Właśnie skończyłam czytać "Żniwa zła" :). To, moim zdaniem, najlepsza część serii o Cormoranie i Robin. Poprzednie bardzo mi się podobały, ale teraz siedzę podekscytowana prawie tak, jak po Potterze. Właściwie to "prawie" jest winą tylko i wyłącznie braku zapierających dech w piersiach elementów magicznych. Sama Rowling jest w doskonałej formie. Jestem zachwycona jej wielkim stylem oraz poważną, zawiłą i drobiazgową sprawą, której nie powstydziłby się żaden z najlepszych twórców kryminałów. Nie ma u niej miejsca na nieścisłości, głupotę, nieprawdopodobną brawurę i wykpiwanie pracy policji. Jest za to mozolne, skrupulatne śledztwo, realistyczne, życiowe tła i wspaniali, nieupiększeni bohaterowie. Ta książka dowodzi, że za sukces serii o Potterze tylko w niewielkim stopniu odpowiedzialna jest fantastyczna tematyka. Cała reszta, to wielki talent autorki <3. Czytajcie - dawno żadna książka nie sprawiła mi tyle przyjemności :).
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 15 lutego 2016, 11:11

Właśnie skończyłam Żniwa zła - świetna książka, ciągle trzyma w napięciu POKAŻ SPOILER i bardzo fajny pomysł na przestępstwo. Mam nadzieję, że Rowling napisze więcej książek o Robin i Striku.

Wróć do „Czytelnia”