Kącik książkomaniaka - nasze kolekcje i wszystko o książkach

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Kącik książkomaniaka - nasze kolekcje i wszystko o książkach

Postautor: Viento » 17 marca 2016, 14:47

Jedyne co, to musze zrobić miejsce na książki do pracy, bo jest ich milion, ciągle z nich korzystam i nie wiem gdzie je upchnąć żeby byly pod ręką ale żeby mi nie zawalaly przestrzeni (teraz są wszędzie).

Hahaha, ja mam na to oddzielną szafę. ;)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 17 marca 2016, 19:14

Luna pisze:Albo takiego:

Obrazek

:lol:
Te książki wyglądają jak ryby złowione w sieć, więc chyba podziękuję za taką propozycję :lol:.

Tak, wiem, że e-booki to oszczędność miejsca i wygoda, ale ich nie widać. A w czasach, kiedy mało kto czyta, mieszkanie pełne półek z książkami, to normalnie szpan :lol:.

A tak na poważnie, to nie chciałabym mieszkać w domu, w którym nie ma książek. Dla mnie to one robią przytulny nastrój, nie odpowiedni kolor na ścianach, miękkie poduszki na kanapie czy puchate dywany. Traktuję książki jako naturalny krajobraz, z którego nie zamierzam rezygnować, nawet jeżeli to już niemodne.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 18 marca 2016, 09:50

Ależ ja mam książki w domu - dwa regały, po dużej selekcji i sprzedaniu lub oddaniu do biblioteki tych książek, których już nie chciałam. Nie mam miejsca na kolejne regały więc kupuję tylko książki do nauki w formie papierowej, a resztę mam jako ebooki.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 18 marca 2016, 19:07

Viento pisze:Ależ ja mam książki w domu - dwa regały, po dużej selekcji (...)
Tak, wiem, pamiętam zdjęcie, które kiedyś wrzuciłaś. Pisałam ogólnie o moim domu, z którego pewnie można by usunąć sporo starych książek, żeby zrobić miejsce na inne rzeczy, ale mnie się taki właśnie wystrój podoba. To pierwsze zdjęcie, które dała Luna, jest super. Coś podobnego mi się marzy - żeby książki nie tylko upchnąć na półkach, ale pomysłowo wkomponować we wnętrze domu. Np. coś takiego jak tu:

Obrazek

gdybym tylko miała schody ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 19 marca 2016, 07:26

Genialne te półki w schodach.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 20 marca 2016, 02:35

Vinlett pisze:Dla mnie to one robią przytulny nastrój, nie odpowiedni kolor na ścianach, miękkie poduszki na kanapie czy puchate dywany. Traktuję książki jako naturalny krajobraz, z którego nie zamierzam rezygnować, nawet jeżeli to już niemodne.

Cudze regały z książkami mają w sobie coś hipnotyzującego :D. Kiedy widzę je u kogoś, od razu zaczynam tę osobę bardziej lubić i tajemnicza siła przyciąga mnie do półek, nie bacząc na zasady dobrego wychowania :lol:. Żeby sobie chociaż przejrzeć tytuły :D.

Vinlett pisze:gdybym tylko miała schody ;).

Gdybym tylko miała schody i wyższe pomieszczenia w domu ;). Ja też uwielbiam takie rozwiązania. Mam kilkanaście tomów starej, ale porządnie wydanej encyklopedii PWN i od czasów szkolnych nie zajrzałam do niej ani razu. Zastanawiałam się, co z nią zrobić, bo przecież nie wyrzucę. Oddać, też nie oddam, bo w dobie Internetu nikt nie chce takich rzeczy, a zajmuje sporo miejsca i wygina półkę. Teraz sobie pomyślałam, że mogę te książki oprawić w czarny lub szary (tzn. taki pakunkowy) papier i ułożyć gdzieś stosik w formie dekoracji :).
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 21 października 2016, 04:47

Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 21 października 2016, 09:09

Smutny widok, tyle książek się poniewiera.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 21 października 2016, 09:11

Coś mi się poprzewracało w głowie. Bardzo to przykre :(
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 11 lutego 2017, 19:34

Lubię sobie wyobrażać, że ktoś kiedyś uprzątnie i skataloguje te książki. Bardzo smutny widok.

Mam dzisiaj pozytywną historię, a nawet dwie ;) "Etiopia po powrocie…" to krótka, acz ciekawa relacja z wycieczki po afrykańskim kraju i spotkaniu z etiopskimi nauczycielami, okraszona zdjęciami, które dają jakieś wyobrażenie o etiopskiej rzeczywistości. W środku tekstu znajduje się prawdziwa perełka. Link do historii chłopca z Malawi, który dzięki temu, że mógł korzystać z książek oferowanych przez bibliotekę, nauczył się, jak zbudować wiatrak udogadniający życie rodzinie. Jak informuje Wikipedia od tego czasu wybudował jeszcze inne urządzenia np. pompę wodną, która zaopatruje całą wioskę w wodę pitną. Mądry, zdolny i zaradny człowiek :)
I am the FBI.

Wróć do „Czytelnia”