Kącik książkomaniaka - nasze kolekcje i wszystko o książkach

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” - Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Kącik książkomaniaka - nasze kolekcje i wszystko o książkach

Postautor: Luna » 25 sierpnia 2012, 01:12

Jak w temacie. Pokażcie swoje kolekcje, piszcie o tym, jak kochacie wąchać książki i chwalcie się innymi zboczeniami :lol:.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Kącik książkomaniaka - nasze kolekcje i wszystko o książkach

Postautor: Viento » 25 sierpnia 2012, 01:13

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 57 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 25 sierpnia 2012, 01:14

Ale ale właśnie! Czegoś mi brakowało na fotach od Viento. Teraz już wiem czego- regału z książkami ;D. Tak sobie porównuję ze swoją biblioteczką i widzę małą zbieżność w postaci serii Millennium ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 25 sierpnia 2012, 01:15

Fajna kolekcja Pratchetta, u mnie na półce tylko 4 ze świata dysku i 2 inne, ale może wkrótce się to zmieni.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 25 sierpnia 2012, 01:16

Viento pisze:Obrazek

Sapkowski! :D
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 25 sierpnia 2012, 01:16

Książek mamy teraz mniej, bo część sprzedaliśmy. Mamy mnóstwo książek - ebooków i czytamy na Kindlu.
Awatar użytkownika
Macbeth

Postautor: Macbeth » 25 sierpnia 2012, 01:16

Lubię książki. Kiedyś się pochwalę swoją kolekcją, jak już będę je miał w jednym miejscu, a nie w trzech: u rodziców, w mieszkaniu, u siostry...
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Luna » 25 sierpnia 2012, 04:32

Viento pisze:Książek mamy teraz mniej, bo część sprzedaliśmy.

Ja się właśnie nad tym zastanawiam i psychicznie nastawiam... Nie mam jakiejś zatrważającej liczby książek, ale trochę ich jest i tak naprawdę prawie do żadnej nie wracam. Jakoś nigdy nie chce mi się czytać tego, co już znam, skoro mam tyle innych rzeczy na kupce... W dodatku jestem osobą, która nienawidzi otaczać się wieloma przedmiotami i gromadzić (wyjątkiem są właśnie książki i śmieci do rękodzieła), więc te książki trochę mnie uwierają. Regały ważą przez nie kilka ton, a ja zawsze lubiłam robić jakieś przemeblowania - teraz coraz rzadziej mi się chce. Problem w tym, że ja te książki lubię po prostu mieć. Lubię na nie patrzeć, wiedzieć, że w każdej chwili mogę coś komuś pożyczyć, lubię wyobrażać sobie, że kiedyś będę miała własny dom z piękną, emanującą spokojem i powagą biblioteczką, że przekażę te książki swoim dzieciom :D. I jestem między młotem, a kowadłem... Bo moja mania podpowiada mi: "Pozbądź się tego! Pozbądź się tego, jak wszystkich innych rupieci! Zwróci ci się kasa, za którą kupisz coś pożyteczniejszego", a z drugiej strony nie umiem tego zrobić ;). Może sprzedam je, kiedy sobie wreszcie uświadomię, że moje dzieci będą miały ebooki w czipach i oleją książki od matki :lol:.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 25 sierpnia 2012, 10:44

Viento a co to jest za książka ta z czarną okładką i jakimś symbolem. Stoi między 'Koroną' a 'Ostatnim bohaterem' na trzeciej półce od góry.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 57 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 25 sierpnia 2012, 12:38

Luna pisze:
Viento pisze:Książek mamy teraz mniej, bo część sprzedaliśmy.

Ja się właśnie nad tym zastanawiam i psychicznie nastawiam...
Nigdy! :lol: Nie ma dla mnie nic wspanialszego jak widok moich książek na półkach i świadomość, że one tam po prostu są.

Książka w fizycznej postaci jest takim moim małym amuletem, który mogę w każdej chwili wziąć do ręki, powąchać, poprzewracać kartki, nawet popisać coś na marginesach czy zalać kawą :lol:. Ebooki są naturalnie praktyczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o optymalne wykorzystanie metrażu domu, ale nie dają tego wszystkiego. A dla mnie jednakowoż ważne są te aspekty w kontakcie z książką, co sam tekst, zawartość.

Jak znajdę czas, to także pochwalę się swoją biblioteczką. Nie jest jakaś bardzo olbrzymia, ale mam do niej sentyment. Książki, które się w niej znajdują, kupowali moi rodzice, a zwłaszcza tata, a potem ja przejęłam pieczę nad nimi i uzupełniam o nowe tytuły. Mam ambitne plany, aby je kiedyś skatalogować.
I am the FBI.

Wróć do „Czytelnia”