Książkowe premiery

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” - Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Książkowe premiery

Postautor: Viento » 12 kwietnia 2015, 13:19

Też jestem ciekawa, ściągnęłam fragment po angielsku.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 07 maja 2017, 07:21

Za kilka dni ukaże się kolejna książka Pauli Hawkins "Zapisane w wodzie". Też jest to thriller i kryminał. Jestem bardzo jej ciekawa, już ją zamówiłam i dostawa ma być ok 18 maja.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 57 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 25 listopada 2018, 16:17

"Zabójcza biel" czyli czwarty tom przygód Robin i Cormorana ukaże się 28 listopada.

Czy tylko mnie nowa okładka kompletnie nie pasuje koncepcyjnie do pozostałych okładek serii o Cormoranie?

Obrazek Obrazek

Nie rozumiem, dlaczego wydawnictwa tak postępują. To niestety nie jest odosobniony przypadek. Nie jestem jakimś bibliofilem - terrorystą, który musi mieć na półkach książki ułożone według kolorów tęczy (serio, są tacy). Ja tylko bym chciała, żeby książki z jednej serii, cyklu czy wydawnictwa mniej więcej wizualnie do siebie pasowały, a niestety coraz częściej jest tak, że nijak jest je do siebie dopasować.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 26 listopada 2018, 12:23

Mi też się ta okładka nie podoba. Spodziewam się tej książki lada chwila, bo kupiłam ją w tamtym tygodniu po angielsku.

Jeszcze bardziej cieszę się z Fire and Blood Georga Martina. Co prawda wolałabym Winds of Winter i kontynuację losów moich ulubionych bohaterów, ale jak się nie ma co się lubo... ;)
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 26 listopada 2018, 21:42

Vinlett pisze:"Zabójcza biel" czyli czwarty tom przygód Robin i Cormorana ukaże się 28 listopada.

Czy tylko mnie nowa okładka kompletnie nie pasuje koncepcyjnie do pozostałych okładek serii o Cormoranie?

Nie podoba mi się taka taktyka. Wydawnictwo niedawno wypuściło wznowienie trzech pierwszych tomów w nowej oprawie graficznej, nawiązującej do serialu, i ta nowa okładka do nich też nie pasuje!. No, ale jest to okładka również oryginalnego, brytyjskiego wydania, więc to brytyjski wydawca spartolił :/

Tak czy inaczej szybko się uwinęli z tłumaczeniem, biorąc pod uwagę, że premiera oryginału była w połowie września. Czytałam już po angielsku i bardzo mi się spodobało, ale jestem pewna, że sporo niuansów mi umknęło z uwagi na barierę językową, więc czekam na polskie tłumaczenie i przeczytam raz jeszcze. Dzięki temu przyjemność z lektury będzie podwójna :)

Wróć do „Czytelnia”