Książkowe premiery

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Książkowe premiery

Postautor: wisdom_tooth » 24 października 2013, 18:56

Będzie okazja do powtórzenia całego cyklu... :)
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 25 października 2013, 02:30

Szczerze mówiąc, trochę boję się tego wydawnictwa. Sapkowski od dawna mówił, że saga wiedźmińska jest cyklem skończonym i że nigdy do tego nie wróci. Jakoś się z tym oswoiłam, w końcu otwarte zakończenie Pani Jeziora było moim zdaniem bardzo dobre. Dlatego odkąd zaczęły pojawiać się pogłoski na temat nowej książki w świecie Wiedźmina, zaczęłam się trochę niepokoić. Całe szczęście, że to nie jest kontynuacja sagi, trochę mnie to uspokoiło. Jeżeli Sapkowski nie wyszedł z formy i książka dorównuje poziomem sadze lub choćby i trylogii husyckiej, to będę przeszczęśliwa. Z reguły mam racjonalne podejście do takich come backów (vide Star Wars), wychodząc z założenia, że zawsze fajnie dostać nowy element uniwersum, a w razie czego można na własny użytek uznać, że "to się nie liczy". Ale sagę wiedźmińską kocham bardzo mocno, czytam całą co roku, już od jakichś 12 lat (zaczynałam będąc dzieciakiem i od tej pory wracam do niej każdej wiosny, to taka głupia tradycja) i mam do niej nieco irracjonalny stosunek :D
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 25 października 2013, 11:06

Ja jestem sceptycznie nastawiona, bo saha husycka już była pokazem słabszej formy, a w międzyczasie Sapek zaliczył ostry alkoholizm i popełnił powieść "Żmija", której nie byłam w stanie strawić.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 25 października 2013, 11:59

Jak dla mnie trylogia husycka jeszcze nie była na takim strasznym poziomie, pomijając odwieczny schemat "zabili go i uciekł" to była to bardzo dobra książka. No ale "Żmija" faktycznie słaba. Słaba, nudna, schematyczna. Dlatego mam obawy co do nowego Wieśka, ale może jednak Sapek wróci do formy pisarskiej. Bo to, że w kontaktach osobistych, na konwentach, w wywiadach sprawia wrażenie pijanego, chamskiego buca, już jakoś przetrawiłam, choć na początku byłam w szoku, że mój ukochany autor tak się wypowiada i tak się zachowuje.

Edit: Jest fragment "Sezonu burz" - KLIK
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 25 października 2013, 20:15

wisdom_tooth pisze:Będzie okazja do powtórzenia całego cyklu... :)
Dokładnie tak ;). Właśnie wróciłam z biblioteki z tomem "Krew elfów" pod pachą. Sagę czytałam tylko raz i to dosyć dawno temu. Niewiele z niej pamiętam, a tu kolejna pozycja na horyzoncie. Wypada więc odświeżyć pamięć. Czy nowa powieść będzie równie dobra jak cykl wiedźmiński, to się okaże. Podchodzę do tego na spokojnie. Nie jestem aż tak bardzo zżyta z literaturą Sapkowskiego, żeby obawiać się najgorszego ;).

Nigdy nie zdarzyło mi się do żadnej książki wracać więcej niż 2, 3 razy, a tu czytam, że można nawet i 12! :shock: Nie do wiary ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 03 listopada 2013, 13:52

Fragment Sezonu Burz jest ciekawy. Dorwał już ktoś całą książkę?
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 07 listopada 2013, 21:41

Już ją mam, wnet się za nią wezmę, ale jak na razie czytam pierwszy tom opowiadań, żeby wejść w nastrój ;) . Wiedźmina mogę czytać co roku....
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 10 lipca 2014, 17:34

Mam "Sezon burz", ale jakoś ciągle nie mogę się za niego wziąć.

http://www.mag.com.pl/ksiazka/125

O rany! We wrześniu ukaże się "Echopraksja" czyli kontynuacja "Ślepowidzenia" Petera Wattsa. Pierwsza powieść była absolutnie nieprzewidywalna, z mocno zarysowaną refleksją filozoficzną o naturze świadomości. Z opisu drugiej części wynika, że będzie równie ciekawie, a może i lepiej. Już nie mogę się doczekać.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 24 września 2014, 08:35

Zaciekawiło mnie "Niepotrzebne skreślić" Wojciecha Engelkinga. Tutaj wywiad z autorem i kilka informacji o książce:

http://natemat.pl/117731,wywiad-z-wojtkiem-engelkingiem
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 12 kwietnia 2015, 09:51

http://booklips.pl/newsy/dziewczyna-w-p ... -da-vinci/

Zaintrygowała mnie "Dziewczyna w pociągu". Skoro to taki hit, to na pewno sięgnę po tę książkę po jej przetłumaczeniu na język polski.
I am the FBI.

Wróć do „Czytelnia”