Książkowe premiery

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
- Kornel Makuszyński
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Książkowe premiery

Postautor: Luna » 04 lipca 2012, 23:10

A więc jednak! :D J. K. Rowling postanowiła wydać kolejną książkę! Zainteresowani pewnie czytali o powieści kryminalnej, tym razem stricte dla dorosłych. Będzie ona nosić tytuł "The Casual Vacancy" i ujrzy światło dzienne 27 września. Mam nadzieję, że ją szybko przetłumaczą! Oto i okładka:

Obrazek

Paskudna :D.

Jak informuje wydawca, Little, Brown & Co, książka będzie utrzymana w konwencji kryminalnej, a jej tematem będzie nieoczekiwana śmierć Barry Fairweathera, która wstrząsnęła mieszkańcami idyllicznej wsi - Pagfordi. Zbrodnia sprawia, że na jaw wychodzą ukrywane pod fasadą problemy i konflikty niewielkiej społeczności.

"Casual Vacancy" ma zaskakiwać czarnym humorem i prowokować do myślenia.

Kurczę, mam nadzieję, że sukces Rowling nie okaże się jednorazowy i pisarka sprawdzi się również w zupełnie nowej stylistyce. Nie mogę się doczekać, kiedy ta książka wpadnie w moje ręce :D.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Książkowe premiery

Postautor: Sushi » 05 lipca 2012, 09:33

Z chęcią przeczytam. W sumie to nie Harry, więc można pieprznąć sobie w oryginale, jeśli nie zechcą za to miliona baksów w księgarni ;)
A ciekawa jestem bardzo. Jakoś po ostatnim Harrym klimat kryminalno-pogrzany pasuje mi do Rowling. Mam nadzieje, że sława nie zrobiła jej z mózgu sieczki, a tylko dała możliwości rozwoju literackiego, jak twierdzi pisarka. Ach ach ach. Szybciej z tym tam ;)
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 09 lipca 2012, 22:41

Poczyta się... Tez jestem ciekaw czy potrafi napisać coś co zainteresuje starszego czytelnika.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 10 lipca 2012, 00:41

wisdom_tooth pisze:Tez jestem ciekaw czy potrafi napisać coś co zainteresuje starszego czytelnika.

Wis, co do tego chyba nie ma wątpliwości po serii o Harrym Potterze! :lol:
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 10 lipca 2012, 10:15

Harry Potter potrafi zaciekawić czytelnika w każdym wieku! (oczywiście są wyjątki).

Starczy popatrzeć na forum Mirriel, gdzie (przynajmniej kiedyś tak było, nie wiem jak teraz) przeważali ludzie w wieku poważnym, a nawet pisali fanfiction o świecie HP! Starczy powiedzieć o Ewie Białołęckiej, poważanej pisarce, która sobie napisała całą serię ślicznych fanfików potterówskich i, nie mogąc wydać ich w oryginalnym brzmieniu, pozmieniała to i owo i wydała zbiorek opowiadań "Róża Selerbergu" ;)
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 11 lipca 2012, 13:26

Luna napisała:
Wis, co do tego chyba nie ma wątpliwości po serii o Harrym Potterze! :lol:

No tak, w końcu nie czytałem jej książek będąc dzieckiem, więc co ja piszę??!! :lol: :oops:
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 11 lipca 2012, 21:00

Praktycznie nie ma dnia, żebym nie natknęła się na jakiegoś newsa odnośnie nowej powieści Rowling. Nawet tu! :lol: Polskim wydawcą The Casual Vacancy ma być Znak.

Choć sam autor nazywa swoją książkę czytadłem, to mnie ostatnio coraz bardziej nęci, by sięgnąć po dziennik Jerzego Stuhra pt. Tak sobie myślę... Książka miała premierę w czerwcu br. Aktor, w zeszycie podarowanym mu przez córkę, spisał podczas choroby swoje myśli, spostrzeżenia i obserwacje.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 13 lipca 2012, 10:27

W październiku ma odbyć się światowa premiera książki "John Lennon. Listy." U nas nakładem Prószyński i S-ka. Książka ma zawierać około 300 listów i pocztówek Lennona, które z łaski swojej udostępniła Yoko Ono. Komentować listy ma Hunter Davies, autor biografii Beatlesów. Lubię tego typu książki więc chętnie po nią sięgnę ;)
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 13 lipca 2012, 19:54

Coś już właśnie słyszałam, że Yoko Ono ma zamiar sprzedać wydawcy listy Lennona. Uwielbiam wszelkie pamiętniki, wspomnienia, listy, dzienniki i tym podobne, więc jeśli ktoś mi przypomni o tej pozycji po jej premierze, to na pewno po nią sięgnę ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 24 października 2013, 18:37

Sprezentowałam sobie Listy Lennona. Jeszcze nie miałam czasu do nich zajrzeć, ale na pewno niebawem to nadrobię ;).

Zarzekał się, że więcej o wiedźminie nie napisze, ale na szczęście słowa nie dotrzymał ;). Nowa książka Sapkowskiego pt. "Wiedźmin Sezon burz" ma trafić na rynek w listopadzie. Powieść nie będzie kontynuacją "Pani Jeziora", tylko ma stanowić odrębną historię.

Obrazek
I am the FBI.

Wróć do „Czytelnia”