Tim Burton i jego pokręcone filmy

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Tim Burton i jego pokręcone filmy

Postautor: Viento » 04 marca 2009, 13:30

Tim Burton to amerykański reżyser, scenarzysta i producent, który karierę zaczynał jako animator w studiu Disneya. W 1989 otworzył własną firmę produkcyjną Tim Burton Productions. Często pracuje z Johnnym Deppem i Heleną Bonham Carter. Muzykę do jego filmów pisze zazwyczaj Danny Elfman. Filmy Burtona mają charakterystyczny gotycki podtekst i złowrogi klimat. Burton ma groteskowe, cięte, ironiczne poczucie humoru. To mi pasuje.

Zapewne wszyscy kojarzą takie filmy jak Edward Nożycoręki, Batman, Gnijąca panna młoda, Jeździec bez głowy, Charcie i fabryka czekolady, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, czy Planeta Małp.

Czy ktoś jeszcze lubi Burtonowskie klimaty?
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Tim Burton i jego pokręcone filmy.

Postautor: Sushi » 04 marca 2009, 13:53

Osobiście darzę Burtona miłością ślepą i bezbrzeżną. Klimat jak najbardziej mi odpowiada, poczucie humoru takoż. Ogólnie fakt, że w tych filmach zazwyczaj mamy do czynienia z Deppem jest mega pozytywny, dobry aktor, dobry reżyser czyli wychodzi rewelacyjny film. Filmy takie jak Edward, Gnijąca Panna Młoda, Sweeney Todd znam na pamięć ;) Uwielbiam też Sok z Żuka xD Mój ulubiony film z wczesnej młodości XD
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 22 marca 2009, 10:17

Gnijącą pannę młodą kocham, ostatnio oglądałam ją razem z uczniami w ramach Walentynek :twisted: Postać Emily jest ciekawie narysowana - z jednej strony są to odrażające, gnijące zwłoki zamieszkałe przez robaki, a z drugiej - Emily jest piękna, pełna wdzięku.

Natomiast co do filmu "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" mam mieszane uczucia. Niektóre sceny np. zabijania ludzi i przerabiania ich na paszteciki były jak dla mnie zbyt groteskowe. Mimo to film jest świetny i uśmiałam się do łez - pomimo ponurego klimatu.

EDIT: Mimo tego, że obecnie trwają prace nad "Alicją w krainie czarów", Burton i Depp już myślą o kolejnym wspólnym filmie - "Dark Shadows". "Dark Shadows" to przeróbka serialu emitowanego w dni powszednie przez stację ABC w latach 1966-1971, której bohaterami była familia wampirów. Johnny Depp wcieli się w postać głowy rodziny - Barnabasa Collinsa.
Żródło: KLIK.

Zacieram ręce i czekam niecierpliwie na te nowe filmy :)
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 22 marca 2009, 10:47

Wow! Widać, nie tracą czasu! Ale rewelacyjnie, już mnie nosi ;D To MUSI wyjść coś wpsaniałego. Co do "Alicji..." to mam dziwne podejrzenia, że będzie niezłą schiza. niiiach :twisted:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 05 kwietnia 2009, 09:52

Wczoraj obejrzałam Edwarda Nożycorękiego i naszła mnie refleksja, że to jedyny film Burtona z tych, które widziałam, który nie jest zabawny. Oczywiście Burton wyśmiewa sposób życia kobiet - kur domowych i plotkar oraz życie w typowych Amerykańskie osiedlach z takimi samymi domkami, mikroskopijnymi ogródkami i trawnikami przystrzyżonymi pod linijkę. Burton przedstawił to w charakterystyczny groteskowy sposób, przejaskrawiając pewne elementy (kiczowate kolory domów), ale ... no właśnie. Ja nie potrafiłam się śmiać do łez oglądając te sceny (tak jak śmiałam się z robienia pasztecików w Sweeney Toddzie). Wiedziałam, że ci ludzie po krótkiej fascynacji innością Edwarda i jego talenten do strzyżenia żywopłotów, psów oraz kobiet go odrzucą, ponieważ jest inny. To, że "Edward Nożycoręki" nie jest zabawnym filmem uważam za jego zaletę bo opowiada bardzo smutną historię o samotności i braku zrozumienia.

A wy jakie macie odczucia co do tego filmu?
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 05 kwietnia 2009, 11:18

Ja po pierwszym obejrzeniu "Edwarda" uroniłam niejedną łzę. To bardzo wzruszająca opowieść, która bardzo dobrze ukazuje ludzką nietolerancję i brak akceptacji dla inności - może w nieco przerysowany sposób, ale dzięki temu wyraźniej widać jak ludzie potrafią być okrutni. I że nie trzeba oceniać człowieka pochopnie, po wyglądzie, ale dać mu szansę.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 24 czerwca 2009, 07:49

Obrazek

Oto Depp jako Szlony Kapelusznik z Alicji w krainie czarów.

Wygląda nieziemsko i jakby naprawdę był szalony. Niesamowita charakteryzacja!
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 24 czerwca 2009, 11:20

Ale świetna charakteryzacja;) i te oczy;) już sie nie mogę doczekać na ten film;)
Kiedy premiera?
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 24 czerwca 2009, 11:26

Znając Deppa był wniebowzięty w tej charakteryzacji :D. Ja również nie mogę doczekać się filmu!
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 24 czerwca 2009, 15:19

Kiedy premiera?

Wg Tima Burtona ma być 5 marca przyszłego roku (w USA).TUTAJ trochę zdjęć z planu i parę słów od Burtona o filmie.

Wróć do „Kinomania”