Six Feet Under

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Six Feet Under

Postautor: Viento » 21 kwietnia 2010, 11:51

Największą zrobiła Claire, ale też jej śmierć jest najsmutniejsza. Zasuszona, ślepa staruszka umiera zupełnie sama, jedynie pod okiem obojętnej pielęgniarki.

Patrzę na to inaczej. Dla mnie lepsza obojętna, ale pomocna pielęgniarka niż banda wnuków czekająca z niecierpliwością, aż wykopyrtniesz i dostaną spadek. ;) Przecież Claire wyszła za mąż więc możemy się domyślić, że była szczęśliwa. Nie pokazano w filmie czy miała dzieci, czy nie. Osoby, które mają dużą rodzinę, dzieci też nie mają gwarancji, że nie będą umierać w samotności. Rodzina może umrzeć wcześniej, albo może się na nas wypiąć. Jeśli ktoś miał wspaniałe życie, był szczęśliwy, żył w zgodzie ze sobą i osiągnął swoje cele to śmierć takiej osoby dla mnie nie jest smutna, bo ona nie zmarnowała swojego życia, ale żyła tak, jak chciała. Wolę mieć dobre życie, spełniać swoje marzenia, realizować nasze (moje i Tomka) cele i umrzeć w samotności niż mieć byle jakie życie, ciągle robić to, czego chcą lub oczekują inni, powielać społeczne schematy wbrew sobie i umrzeć otoczona kochającą rodziną. Liczy się to, jakie jest życie, a nie jaka jest śmierć - przynajmniej dla mnie.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 21 kwietnia 2010, 12:35

Rany, ja nie sugeruję, ze Claire pozbawiła się rodziny z powodu kariery, tylko że umiera całkiem sama. Jest stara, bezsilna, wszyscy jej bliscy poumierali - może miała dzieci, może nie, ale faktem jest, że umiera samotna, a jej agonia trwa długo.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 22 kwietnia 2010, 08:06

Tak, to jest fakt, ale jeśli przeżyła wspaniałe życie to śmierć nie jest taka straszna, nawet jeśli ktoś umiera w samotności. Ja tak to odbieram.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 16 sierpnia 2011, 11:59

Całkiem nieźle śpiewa sobie Claire....
http://www.youtube.com/watch?v=GzLrNScx3O4
http://www.youtube.com/watch?v=P3dpcunPs4c&feature=related

:) Powoli zaczynam drugi raz oglądać....
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 19 września 2011, 11:14

Całkiem nieźle śpiewa sobie Claire....
http://www.youtube.com/watch?v=GzLrNScx3O4
http://www.youtube.com/watch?v=P3dpcunPs4c&feature=related

:) Powoli zaczynam drugi raz oglądać...

Edit. 19.09.2011
Jestem w połowie drugiego oglądania :)
Odkryłem wczoraj trailery kolejnych sezonów SFU. Nie widziałem ich wcześniej,a bardzo fajnie są zrealizowane.

Six Feet Under - season 2 promo
Six Feet Under Promo Season 3
SIX FEET UNDER season 4 promo
Six Feet Under - Trailer - 5 Season

Bardzo sympatyczne filmiki, nie znalazłem trailera pierwszej części.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 19 września 2011, 11:27

Świetne są te trailery. Najlepszy jest chyba do 4 sezonu ze zmarłym ojcem w zamrażarce z warzywami :lol:
Cholera z chęcią bym obejrzała jeszcze raz, gdyby nie to, że ten serial ma milion odcinków i jak znowu zacznę oglądać to nie wyjdę z domu przez kolejny miesiąc xD
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."

Wróć do „Kinomania”