YouTube

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Re: YouTube

Postautor: Vinlett » 29 kwietnia 2017, 19:48

Ostatnio wrzucałam na forum filmik z AsapSCIENCE, bardzo fajny kanał ;)

Poprzednim razem zapomniałam napisać o The Tommy Edison Experience, więc nadrabiam zaległość ;) Tommy jest pozytywnym gościem w średnim wieku. Kiedyś pracował w radiu, a teraz zdarza mu się ocenić jakiś film, albo poopowiadać o swoim codziennym, zwykłym życiu z perspektywy osoby niewidomej. Tak, Tommy jest całkowicie niewidomy od urodzenia. Sprawy, które dla nas są normalne, jak np. odnalezienie znajomej osoby w tłumie ludzi, dla niego są nie do pojęcia. Podobnie jak koncepcja horyzontu, kolorów, wizji czy przeniesienia trójwymiarowego przedmiotu na dwuwymiarową kartkę papieru. Tommy z uśmiechem na ustach potrafi odpowiadać na najróżniejsze pytania youtuberów, nawet te niezbyt mądre np. czy niewidomi potrafią płakać :D Naprawdę polecam. Na zachętę: https://www.youtube.com/watch?v=c0nvdiRdehw
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 03 czerwca 2017, 21:28

Dzisiaj polecam Wam jakby niepaczec - kanał o serialach. Nie ma chyba takiego serialu, o którym prowadzący by nie słyszeli. Często za ich sprawą dowiadywałam się o tytułach, o których nie miałam pojęcia, a które okazywały się naprawdę interesującymi serialami (np. "Chance"). Zresztą nie miałam jeszcze okazji zapoznać się ze wszystkimi, których opis był zachęcający, tyle tego jest. W kolejce czekają na pewno sci-fi "The Expanse" i dramat "Riverdale".
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 04 czerwca 2017, 09:38

Bardzo ciekawy kanał. Dzięki Vinlett, z chęcią zobaczę. Sama podeśle kanał filmowy-Sfilmowani. Lubię bardzo ich sposób recenzowania filmów- zazwyczaj rzeczowy, ale też z odrobiną humoru. Polecam.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 07 sierpnia 2018, 00:43

Przejrzałam sobie mojego poprzedniego posta w tym temacie i trochę mię zemdliło, jak sobie przypomniałam, na jakich kanałach wtedy bazowałam :D Teraz oglądam głównie te popularnonaukowe i trochę mydła i powidła, tzn. Arlenę Witt, Paulinę Mikułę, czasem Zapytaj Beczkę, Kasiola, baaardzo wybiórczo Gonciarza (ale chyba już tylko z przyzwyczajenia, bo w tych jego filmach nie ma nic poza tym, że są ładne), Weronikę Truszczyńską, coś tam kulinarnego, coś tam psychologicznego, czy do nauki, z doskoku. Ale ale! Przyszłam tu, żeby polecić Wam dwa kanały, w których zakochałam się na amen i raczej dożywotnio. Pierwszy, to kanał podróżniczy Globstory.

Aż nie wiem, co napisać, bo chyba żadnymi słowami nie da się ująć tego, jak kochaną, ciepłą, mądrą, bezpretensjonalną i po prostu normalną dziewczyną jest Kaja Kraska <3 Ma świetne oko, pięknie opowiada, kocha ludzi, co niesamowicie emanuje z jej filmów. Montaż i muzyka zawsze rozkładają mnie na łopatki, a Kaja wszystko od a do z robi sama.

Jeden z moich ulubionych filmów Kai <3

Na drugim kanale filmy pojawiają się niestety rzadko, ale na szczęście wszystkie można obejrzeć po sto razy i nigdy się nie nudzą. Chodzi o kanał :kocham: :kocham: :kocham: A Chick Called Albert :kocham: :kocham: :kocham: O jego prowadzącym wiemy tyle, że jest Holendrem i od jakichś trzydziestu lat zajmuje się ptakami. A filmy są o... sami zobaczcie. Zaczęło się od Alberta, kogutka przepiórki japońskiej wyklutego z jajka kupionego w supermarkecie.

Przykładowy film, bo nie mam ulubionego. Wszystkie mogę oglądać w kółko. Są lepsze od produkcji Pixara :kocham: Na każdym płaczę - czasem ze wzruszenia pięknem i słodkością, czasem ze śmiechu :D

Kocham <3
Kocham <3
Kocham <3
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 17 listopada 2018, 02:41

Chciałam Wam polecić jeszcze jeden kanał, który hipnotyzuje mnie od jakiegoś czasu :)

李子柒

Powiem tak: to życie i codzienna praca Chinki mieszkającej w raju, podniesione do rangi sztuki. Magia <3

Wróć do „Kinomania”