Ostatnio obejrzane filmy

Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Ostatnio obejrzane filmy

Postautor: Viento » 29 grudnia 2016, 09:27

POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 29 grudnia 2016, 10:46

Ten film mnie niestety rozczarował. Miałam nadzieje, że będzie to fajne, niewymagające kino, a okazało się bardzo infantylną i okrojoną historyjką miłosną.

Luna pisze:Lubię wyłączyć myślenie i dać się ponieść emocjom oraz magii kina, więc na ogół nawet nie dostrzegam różnych głupot i nieścisłości. Tutaj jednak tak to wszystko waliło po oczach, że nie sposób było oglądać bez kręcenia głową

Taaa.... brak logiki w tym filmie jest straszny... Tam prawie nic nie miało ładu i składu... POKAŻ SPOILER

Mnie ogólnie dialogi w tym filmie strasznie zmęczyły i zawiodły. Wszystko było bardzo infantylne i naciągane, brak naturalności i romantyczna kupa strasznie zakłóciły mi odbiór tego filmu.

Luna pisze:Kiedy doszło do sceny kulminacyjnej, dialog był tak przeraźliwie głupi, że aż kompletnie zakłócał mi odbiór.

Takiego dialogu spodziewałabym się bardziej w Titanicu :lol:
POKAŻ SPOILER

Powiem jedno, ja tego filmu nie polecam osobom, które mają alergie na wszelkiego rodzaju romansidła ;)
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 29 grudnia 2016, 15:09

No ja mam alergię na romansidła, ale film mi się podobał. Miałam dużą potrzebę pójścia do kina, bo sto lat już nie byłam i być może to dlatego.

POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 36 razy

Postautor: Luna » 29 grudnia 2016, 18:12

POKAŻ SPOILER

Ja lubię romantyczne filmy, piękne wątki miłosne, ale tutaj wszystko było sztucznie ustawione i obliczone na żenujący melodramat. Choć przyznaję, że film się dobrze zapowiadał i pierwsza połowa była całkiem spoko, a potem wszystko zaczęło walić się na łeb na szyję.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 17 stycznia 2017, 09:32

Obejrzałam w końcu Dziewczynę z pociągu i film mi się podobał. Nie pamiętam już dokładnie książki, ale pamiętam, że jej początek mnie nużył, a nie czułam się znudzona, oglądając film. Najważniejsze rzeczy czyli relacje pomiędzy postaciami i emocje kobiet moim zdaniem zostały doskonale pokazane.

Ostatnio oglądam mniej filmów choć mam kilkanaście filmów do obejrzenia. Jeśli coś oglądam to najczęściej jest to serial - jeden lub dwa odcinki tygodniowo. Wolę poczytać książkę jeśli nie mam wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić i to i to.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 12 lutego 2017, 19:42

Polecam wam "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Grupa przyjaciół je razem kolację i umawiają się, że będą prowadzić na głos i czytać na głos wszystkie wiadomości i rozmowy które przyjdą w trakcie kolacji. Okazuje się że każdy ma coś grubego do ukrycia. Film jest zabawny, ale daje też do myślenia.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: Vinlett » 09 maja 2017, 20:10

Sushi pisze:Ten film mnie niestety rozczarował. Miałam nadzieje, że będzie to fajne, niewymagające kino, a okazało się bardzo infantylną i okrojoną historyjką miłosną.
I mnie film „Pasażerowie” rozczarował z tego samego powodu. Myślałam, że to będzie science-fiction. Tymczasem temat tego filmu to miłość, rozczarowanie, złość, rozstanie i powrót, opowiedziane jak typowa komedia romantyczna tylko bez komedii. A gdzieś tam w tle jest sobie kosmos.

Viento pisze:Polecam wam "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Grupa przyjaciół je razem kolację i umawiają się, że będą prowadzić na głos i czytać na głos wszystkie wiadomości i rozmowy które przyjdą w trakcie kolacji. Okazuje się że każdy ma coś grubego do ukrycia. Film jest zabawny, ale daje też do myślenia.
Dziękuję za polecenie filmu. Wczoraj go obejrzałam i przyznaję, że robi wrażenie. Mnie film rozśmieszył tylko raz, ale to nie szkodzi. Jego siłą jest coś innego: ładunek emocjonalny. W pewnym momencie intensyfikacja emocji sięga zenitu. POKAŻ SPOILER

Zobaczyłam też „Remember” z Christopherem Plummerem. Zev Guttman jest staruszkiem, ocalałym więźniem Auschwitz, mieszkającym na stare lata w domu opieki. Jeden z pensjonariuszy ośrodka przekazuje mu list z dokładną instrukcją, którą Zev zaczyna realizować krok po kroku. Wypełnienie zadania jest bardzo ważne, ale łatwe nie będzie, bowiem Zev cierpi na demencję i co jakiś czas musi czytać list od początku. Wbrew pozorom to nie komedia, tylko świetnie skrojony dramat.
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 02 czerwca 2017, 11:29

Podobał mi się Obcy - Przymierze. Lubię całą serię tych filmów. Mimo tego, że już wiadomo, czym są obcy i jak zabijają więc wiadomo, czego można się po nich spodziewać to nadal są po prostu przerażający i obrzydliwi. W tej części najbardziej podobał mi się wątek Dawida POKAŻ SPOILER
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 30 razy

Postautor: Natta » 02 czerwca 2017, 11:36

O borze tucholski, a mi się strasznie nie podobał :O Ten film był po prostu głupi... A ja nie jestem wybredna i jestem w stanie wybaczyć wiele nieścisłości i absurdów. Ale tutaj byłoby za dużo po prostu tego. Nie mam w tej chwili czasu pisać, dlatego posłużę się recenzją Zwierza Popkulturalnego, który ujął sprawę idealnie i w 100% zgadzam się z tym, co napisała. Uwaga, tam są spoilery: http://zpopk.pl/udana-proba-rehabilitac ... ierze.html
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 02 czerwca 2017, 11:50

To prawda, że był przewidywalny i bzdurny momentami, ale mimo tego mi się podobał ze względu na wątek Dawida. POKAŻ SPOILER

Wróć do „Kinomania”