Wieje grozą czyli horrory, thrillery i pochodne

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Bastet

Re: Wieje grozą czyli horrory, thrillery i pochodne

Postautor: Bastet » 10 czerwca 2011, 14:06

Oglądałam niedawno "Oczy Julii" - jestem bardzo niezachwycona. Może dlatego, że przywykłam do klimatu, jaki stwarza del Toro. Taki niepokojąco, retro, ponury obrazek w kolorach sepii i szarości. A to było zwyczajnie nudne i bez polotu. Poza tym główna bohaterka doprowadzała mnie do szewskiej pasji - ale trochę przez to, że to Hiszpanka. Oni w ogóle doprowadzają mnie do furii.
Tak czy siak - nuda.

I drugie podejście do "Rec."
Podobno miało to być b.straszne, a było jedynie b.głupie. W dodatku męczące, bo ci ludzie nic innego tam nie robili, tylko wyli, ryczeli i miotali się bezładnie. Nędza wielka. Strasznie przereklamowany.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 10 czerwca 2011, 20:46

Rec jest straszny jak się ogląda w kinie. Właściwie nie samo oglądanie było straszne, ale to, że jak nas z kina wypuszczali to jakimś bocznym wyjściem, które przypominało tamtą klatkę schodową z filmu. :mrgreen: W kwestii filmów hiszpańskojęzycznych jestem bardzo tolerancyjna, bo kocham ten język i już samo to, że gadają po hiszpańsku czyni dla mnie film interesującym. ;)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 11 czerwca 2011, 01:17

Z perspektywy czasu "[Rec]" wydaje mi się gniotowaty, ale pamiętam, że w kinie nawet mi się podobał ;). Zresztą... czego się spodziewać po filmie o zombie. Wszystkie są takie same, a ten miał przynajmniej fajny klimat ;).
Awatar użytkownika
Pepuś

Postautor: Pepuś » 15 października 2011, 01:35

We wrześniu wyszła druga część ludzkiej stonogi! Muszę zobaczyć. Motyw jest standardowy - połączenie ludzkich ust z odbytem w celu stworzenia jednego organizmu. Podobno ma być 12 osób. Wczesniej chcieli polaczyc 9 osob, ale doszlo do nich, ze dziewiatka ludzi zlaczonych odbytami i ustami juz istnieje i nagrywa muzyke jako Slipknot.
All I Want to Hear is the Sound of My Own Heart Stopping.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 15 października 2011, 10:06

Ja się tak tylko zastanawiam, co twórcy tych filmów mają w głowach...
12 osób powiadasz? Szkoda że nie 22, mogliby stworzyć dwa organizmy po 11 i grać w piłkę nożną...
Chyba muszę obejrzeć pierwszą część :lol:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 26 grudnia 2011, 19:02

"Ludzka stonoga" to... to... nawet nie chcę o tym pisać :lol:.

Ostatnio obejrzałam "Paranormal Activity". Wiem, że jest mnóstwo osób twierdzących, że to wtórne, że nuda i nie ma się czego bać, ale mi się bardzo podobało. To historia pary, której dom zaczął nawiedzać jakiś duch i niewytłumaczalne zdarzenia postanowiła dokumentować taśmami wideo. Tak więc całość filmu nagrana jest "amatorską" kamerą. Może ten patent już powolutku się zużywa, ale imo wciąż tworzy świetny klimat ;). Jestem wybredna, jeśli chodzi o horrory, bo ciężko je zrobić z tego względu, że w każdym gatunku człowiek znajdzie coś dla siebie, ale w przypadku horroru z góry nastawia się na strach i nic poza tym. A jak strachu nie ma, to horror wydaje się kiepski. Ja już chyba nie potrafię się bać na horrorze tak, żeby zasłaniać oczy, czy szukać w nocy towarzystwa w drodze do łazienki, bo strachem z filmu się bardziej podniecam, niż... straszę :lol:. No i podobnie było z "Paranormal Activity". Nie bałam się jakoś szczególnie (może dlatego, że babcia zawsze mi powtarzała, iż nie powinnam się bać duchów nieżyjących ludzi, bo nie robią krzywdy :D), ale podniecającego mnie klimatu było pod dostatkiem i wiele razy ciary przechodziły mi po plecach :D. A końcówka była supcio :D. To dla mnie kolejny dowód (po "Once"), że po przesyceniu bajerami i kombinatorstwem przychodzi pora na prostotę i bardzo tania produkcja może okazać się bardzo dobra :D. Z wielką chęcią obejrzę kolejne dwie części ;). Brrr...

"Paranormal Activity" - Official Trailer

"Paranormal Activity 2" - Official Trailer

"Paranormal Activity 3" - Official Trailer

Drugiej i trzeciej części nie oglądałam, ale już się do nich przymierzam, bo zapowiadają się ciekawie ;).
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 04 marca 2012, 15:08

Na ekrany kin weszła "Kobieta w czerni" z Danielem Radcliffem w roli głównej. Jest to remake bardzo dobrego, utrzymanego w nastrojowym, gotyckim klimacie filmu grozy z lat 80tych.

http://www.youtube.com/watch?v=TXXRS3Kghh4 <--- trailer

Bardzo jestem ciekawa, co z tego wyszło, bo oryginał jest świetny. Z tego, co widzę, nowa wersja jest straszniejsza, bardziej horrorowata. Oryginał opierał się raczej na szczególnym nastroju.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 04 marca 2012, 15:21

Wygląda ciekawie, z chęcią obejrzę.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 04 marca 2012, 22:27

Bastet pisze:Na ekrany kin weszła "Kobieta w czerni" z Danielem Radcliffem w roli głównej. Jest to remake bardzo dobrego, utrzymanego w nastrojowym, gotyckim klimacie filmu grozy z lat 80tych.

http://www.youtube.com/watch?v=TXXRS3Kghh4 <--- trailer

Bardzo jestem ciekawa, co z tego wyszło, bo oryginał jest świetny. Z tego, co widzę, nowa wersja jest straszniejsza, bardziej horrorowata. Oryginał opierał się raczej na szczególnym nastroju.

Właśnie miałem dać ten film do kich stulecia. Nie polecam. Zanudziłem się na śmierć. Wg mnie w ogóle nie jest straszny, tzn ja ani razu się nie przestraszyłem. Ta kobieta krzyczy jak zarzynana orka, wieloryb lub inny waleń. Fabuła nudna i przewidywalna. Końcówka tragiczna!
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 05 marca 2012, 07:54

Obejrzałam wczoraj Kobietę w czerni i mam podobne odczucia do Darka. Cała "straszność" filmu opiera się na tym, że jest cicho, ciemno, główny bohater chodzi po oblepionych pajęczynami pokojach i nagle JEB! gong muzyki i w tle trzaskają drzwi lub widać tę kobietę - ducha. Duchem jest kobieta, której odebrano dziecko i która później popełniła samobójstwo, no a teraz się mści. Film pokazuje obłęd kobiet po stracie dziecka - szczerze mówiąc rozbawił mnie ten wątek. Depresja, rozpacz, żałoba - ok, ale niektóre z nich postradały zmysły (duch i żona Sama, która z dwóch małych piesków zrobiła sobie dzieci, karmi je łyżeczką przy stole, a wieczorem pakuje do kołyski i śpiewa kołysanki). :roll: Mocna za to (ale nie przerażająca) jest scena wyławiania zwłok dziecka z bagna i potem zaniesienia go do domu. Jest też jedno świetne ujęcie gdy duch od tyłu zachodzi głównego bohatera i napięcie rośnie. Końcówka za to imo jest fenomenalna, bo absolutnie zaskakująca, no i smutna.

Wróć do „Kinomania”