Nie oglądajcie tego, czyli kicha stulecia.

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Floe

Re: Nie oglądajcie tego czyli kicha stulecia.

Postautor: Floe » 03 października 2009, 18:45

Wczoraj zostałam zmuszona do obejrzenia potworka pod tytułem Tylko mnie kochaj. Produkcji polskiej ;] Ponoć była to komedia romantyczna. Komediowości nie stwierdziłam, za to dużo bzdurzenia jak najbardziej. No i... litości... koleś by nie wiedział, że zrobił jakiejś panience dziecko? Albo, kiedy mu ten fakt wmawiano, nie zrobiłby w panice listy potencjalnych kandydatek na matkę? Czysta kpina z inteligencji widza :roll:
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 04 października 2009, 09:12

Nie widziałam "Tylko mnie kochaj", bo komedie romantyczne omijam szerokim łukiem, ale zdaniem mojej uczennicy (lat 13) to najlepszy film ever. :roll:

Nie oglądajcie Star Treka 2009 jeśli jesteście fanami Star Treka. Ja kocham serial, zwłaszcza serię Voyager, gdzie relacje między bohaterami są głębokie i skomplikowane, gdzie jest klimat, dyplomacja, przygoda. W Star Treku 2009 jest tylko trochę przygody i dużo klasycznej hollywoodzkiej napieprzanki laserami. Główny bohater jest nieopierzonym i rozwydrzonym gówniarzem, którego arogancja dorównuje tylko jego dumie. Wkurzyło mnie, że tak szybko i gładko został kapitanem. Żałowałabym gdybym poszła na to do kina.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Luna » 05 października 2009, 02:30

Floe pisze:Wczoraj zostałam zmuszona do obejrzenia potworka pod tytułem Tylko mnie kochaj. Produkcji polskiej ;] Ponoć była to komedia romantyczna. Komediowości nie stwierdziłam, za to dużo bzdurzenia jak najbardziej. No i... litości... koleś by nie wiedział, że zrobił jakiejś panience dziecko? Albo, kiedy mu ten fakt wmawiano, nie zrobiłby w panice listy potencjalnych kandydatek na matkę? Czysta kpina z inteligencji widza :roll:

Oglądałam "Tylko Mnie Kochaj" i całkowicie podzielam twoje zdanie. Na dodatek kompletnie nie rozumiem zachwytów nad dziecięcą, ostatnio bardzo modną "aktorką", Julią Wróblewską:
Obrazek
Wszyscy się zachwycają, jaka to ona słodka, jaka naturalna, utalentowana, a moim zdaniem jest beznadziejna i aż mnie skręca, kiedy słyszę jej pretensjonalny, sztuczny głos. Jeśli ktoś chce ujrzeć na ekranie prawdziwą, małoletnią gwiazdę, to polecam filmy z Dakotą Fanning.

Ostatnio byłam w kinie na "Obsesji" z Ali Larter i Beyonce. Okropnie się wynudziłam. Fabuła tego filmu jest tak oklepana, aż zęby bolą: jest sobie mąż i żona. U męża w pracy pojawia się nowa, chora psychicznie asystentka, która z miejsca się w nim zakochuje i roi sobie w głowie różne, dziwne rzeczy. Przez jej wybryki żona podejrzewa męża o zdradę, wygania go z domu, po pewnym czasie zaczyna mu wierzyć, godzą się i wspólnymi siłami starają się pozbyć kobiety ogarniętej obsesją. Jezu, ile razy już widziałam takie filmy! Koniec jest najlepszy: żona i asystentka szarpią się na strychu, asystentka w końcu wpada do salonu przez dziurę w podłodze, ale nie umiera - dobija ją ogromny, oberwany żyrandol. Nuda, nuda i jeszcze raz nura. Po pierwszych piętnastu minutach wiedziałam, jak film się skończy.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 07 sierpnia 2010, 17:32

Jeśli ktoś się nudzi w szkole lub w pracy to polecam obejrzeć film Valhalla Rising, żeby poznać czym jest prawdziwa nuda! ;) I to nawet dla mnie, a przecież wiadomo, że mam słabość do brodatych facetów z mieczami. ;) Wedle opisu:

Przez lata, Jednooki, niemy wojownik o wielkiej sile, był jeńcem wodza Barde. Z pomocą chłopca imieniem Are, zabija go i razem uciekają w samo serce mroku. Uciekając przed łowcami nagród, Jednooki i Are dostają się na pokład okrętu Wikingów, lecz szybko spowiła go mgła i znaleźli się na nieznanych terytoriach. Wikingowie spotykają swój okrutny los, a Jednooki odkrywa swe prawdziwe przeznaczenie...

tymczasem absolutnie nic się nie dzieje! Ten film ma chyba najkrótszą w historii kina listę dialogową, bo bohaterowie ciągle milczą, łypiąc na siebie spod oka. Potem jest długo wyczekiwana przez widza rozmowa:
- Zabijmy go!
- Nie, to straszny wojownik, ja bym tego nie robił.

I cisza przez następne 10 minut w trakcie których możemy podziwiać zbliżenia na mgłę nad górami, albo - dla jakże pożądanej odmiany - nad morzem.

Odpadłam jak była scena, kiedy płynęli przez 15 minut, od czasu do czasu pili morską wodę, od czasu do czasu padał powyższy dialog, a wszystko spowijała gęsta mgła.

To jest sposób na tani film. Po co bawić się w scenografię, wystarczy dać dużo mgły.

Jak na tym ma polegać tzw ambitne kino to ja podziękuję.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 07 sierpnia 2010, 19:14

Viento pisze:Odpadłam jak była scena, kiedy płynęli przez 15 minut, od czasu do czasu pili morską wodę, od czasu do czasu padał powyższy dialog, a wszystko spowijała gęsta mgła.

Haha, no po prostu "film o facecie w łódce" :D.
Rzadko sięgam po tego typu filmy, ale jeżeli najdzie mnie ochota na takie klimaty, to będę pamiętała o twojej przestrodze, Viento ;).
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 19 sierpnia 2010, 10:05

Kolejna kicha czyli Czerwony baron - film o pilocie wojskowym w czasie I wojny światowej. Dacie wiarę, że da się zrobić film o pilocie i lotnictwie, gdzie na 1,5 godz są DWIE krótkie sceny latania i bitwy powietrznej?! Co się dzieje przez resztę filmu: duże przeskoki w czasie i wręczanie temu genialnemu pilotowi kolejnych medali i odznaczeń (TAK! NAPRAWDĘ) oraz flirtowanie z pielęgniarką w stylu

On: Na wojnie nie ma wyjścia i trzeba zabijać wroga
Ona (z załzawionymi oczetami): Jak tak możesz!

:roll:

Nie obejrzałam do końca.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 28 grudnia 2010, 00:51

Stało się. Obejrzałam dzisiaj pierwszą część sławnej ostatnimi czasy sagi "Zmierzch". Bardzo chciałam wyłapać coś pozytywnego w tym filmie, naprawdę, nie chciałam go zjechać z góry na dół, ale niestety, ten film nie dał mi szans. Fabułę chyba wszyscy znamy- młoda dziewczyna przeprowadza się do małego miasteczka, jest nowa w szkole i ogólnie ma lekko przerąbane. W pewnym momencie spotyka niezwykle przystojnego chłopaka no i dalej idzie. Nic nie mam do tego schematu, bo na to lecą dziewczęta średnio od 13 roku życia do jakiegoś 17 (chociaż, wierzcie mi, są baby pod 30 które się tym podniecają, ale dzisiaj nie o tym :mrgreen: ). Ale tutaj chłopak, którego poznaje główna bohaterka- Bella jest wampirem i ma na imię EDWARD. Ale o nim później... Bella, "grana" przez Kristen Stewart nigdy się nie uśmiecha, ma zgniłą twarz i ogólnie ja sama mam ochotę palnąć sobie w łeb, gdy na nią patrzę. Jest niesamowicie sztuczna i sztywna jak kij od szczotki. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak można było wykreować taką bohaterkę. Ja rozumiem, że idea nieszczęśliwej nastolatki i tak dalej, ale nie do przesady. Ja już się naprawdę nie dziwię, że masa młodych dziewczyn chodzi po ulicy jakby ktoś im całą rodzinę nadział na jeden pal. Gdybym w wieku 15 lat naoglądała się Belli na pewno byłabym wiecznie nieszczęśliwą cierpiętnicą marzącą o Edwardzie. No właśnie- Edward. Po pierwsze, kto wpadł na pomysł, żeby głównemu bohaterowi, przystojnymi jak sam Apollin ( :roll: :roll: ) dać na imię EDWARD. No ale to tylko nazewnictwo prawda... Sama postać Edwarda może i byłaby fajna, bo mamy tutaj tradycyjną walkę wewnętrzną bohatera, który kocha Bellę, ale nie może do końca z nią być bo, krótko mówiąc, chce ją zjeść. Muszę przyznać Patisonowi, że z grą nie jest u niego tak źle. W scenie, kiedy całuję Bellę a potem od niej odskakuje, naprawdę widać, tę walkę z samym sobą. Była nawet jedna scena, w której miło było na niego patrzeć. Otóż w scenie w sali biologicznej z tym mikroskopem. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie było tam Belli... Ale już abstrahując od aktorów podobała mi się w tym filmie jeszcze jedna rzecz- kolorystyka. Przytłumione, mgliste kolory, bardzo lubię taki klimat. Co mi się nie podobało... Po pierwsze, najważniejsze... Dlaczego te wampiry mogą chodzić w dzień!!!!!!!???????? Nic mnie tak nie zdenerwowało w tym filmie jak fakt, że chodzą w dzień. Przecież to zabija cały ich tragizm, nie ma żadnej tajemnicy, mrok znika, mogą biegać po słońcu! Och nie, przepraszam. Jak Edward wyjdzie na słońce to się ŚWIECI jakby się wytarzał w brokacie. Nigdy w życiu większego bezsensu nie widziałam. Reasumując zrobili z legendy wampirycznej popową papkę. W zasadzie, jestem wstanie trochę to zrozumieć, bo nastolatki potrzebują czegoś takiego, jednak odczuwam to jako osobiście, gdyż temat wampiryczny jest mi bliski i po prostu mnie trafia, jak ktoś sobie robi z tego jaja, a tego inaczej nie da się nazwać. Jestem pewna, że do tego filmu nigdy już nie wrócę, ale obejrzę dwie kolejne części chociażby z czystej przyzwoitości. Mam zamiar także przeczytać książki. Mam nadzieję, że chociaż one nie doprowadzą mnie do palpitacji serca.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 28 grudnia 2010, 01:23

Sushi pisze:Dlaczego te wampiry mogą chodzić w dzień!!!!!!!???????? Nic mnie tak nie zdenerwowało w tym filmie jak fakt, że chodzą w dzień. Przecież to zabija cały ich tragizm, nie ma żadnej tajemnicy, mrok znika, mogą biegać po słońcu! Och nie, przepraszam. Jak Edward wyjdzie na słońce to się ŚWIECI jakby się wytarzał w brokacie. Nigdy w życiu większego bezsensu nie widziałam. Reasumując zrobili z legendy wampirycznej popową papkę. W zasadzie, jestem wstanie trochę to zrozumieć, bo nastolatki potrzebują czegoś takiego, jednak odczuwam to jako osobiście, gdyż temat wampiryczny jest mi bliski i po prostu mnie trafia, jak ktoś sobie robi z tego jaja, a tego inaczej nie da się nazwać.

A wampiry pijące syntetyczną krew wymyśloną przez Japońców i walczące o równouprawnienie nie są całkowitym odejściem od konwencji i odarciem ich z ponurego problemu wyalienowania, zabiciem ich tragizmu? Nie przeczytałam, ani nie oglądałam żadnej części "Zmierzchu", ale taki pomysł uważam za ciekawy. Wampiryzm jest już tak wyświechtany, że tylko coś nowego może przyciągnąć widza/czytelnika.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 28 grudnia 2010, 01:36

No właśnei nie do końca. Bo może i mamy takie odejścia od koncepcji, w TB ale mamy też mocno zarysowaną linię między przedstawicielami tego gatunku. Widzimy, że spora część jednak jest za starymi zwyczajami , że tak to ujmę, więc tak wielkiego odejścia od koncepcji nie ma. Natomiast popierdzielanie za dnia gryzie się ze wszystkim. Co innego dokładanie pewnych zachowań wampirom a co innego zmienianie ich natury.
Taaak wiem, wampiry nie istnieją xD
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 28 grudnia 2010, 01:43

Su, w Tłajlajcie też są te "złe" wampiry, które lubią żyć po staremu. Nie wszystkie są tak jak rodzina Edzia, która zamiast ludzkiej krwi pałaszuje gorszą gatunkowo zwierzęcą. I co? I to czyni z tego takie zajebiste dzieło? TB imho też nie jest takie fajne.

Wróć do „Kinomania”