Oscary i inne nagrody filmowe

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Oscary i inne nagrody filmowe

Postautor: Viento » 16 marca 2018, 18:54

To ja miałam wersję na francuski rynek najwyraźniej.

Edit: Obejrzałam "Ja, Tonya" i jestem poruszona nie tyle wątkiem sportu co wątkiem relacji pomiędzy Tonyą, jej matką i mężem. Ubiłabym tę matkę i męża gdybym miała okazję. To niesamowite jak takie osoby potrafią komuś spieprzyć życie. Jej matka jest dla mnie po prostu socjopatką. Wracając do Oscarów, moim zdaniem Margot Robbie wykazała się większym kunsztem aktorskim niż Frances McDormand, która grała postać jednowymiarową, usiłując pokazać ciągle te same emocje. Dla mnie jej twarz w tym filmie była pozbawiona wyrazu, jak chciała okazać złość to po prostu krzyczała i tyle.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 23 marca 2018, 19:34

Luna napisała:

W "Lady Bird" pierwszy raz tak do końca przekonała mnie do siebie Saoirse Ronan, ale za cholerę nie wiem, dlaczego ten film nominowano :) Owszem, jest w nim wyrazista warstwa dramatyczna, ale i tak obraz wydaje się chyba zbyt zwyczajny jak na taką nagrodę. Może decydująca była modna obsada, a może faktycznie rok 2017 nie obfitował w odkrycia.

Dziś obejrzałam ten film i szczerze mówiąc wynudziłam się. Dotrwałam do końca chyba tylko dlatego, że cały czas liczyłam, że w filmie stanie się coś wyjątkowego lub coś wyjątkowego pokażą skoro film był nominowany do Oskara. Nie ma w nim nic odkrywczego, zaskakującego. Równie dobrze mogłoby nie być tego filmu. Po co ta kobieta adoptowała dwoje dzieci skoro jak utrzymywała nie miała pieniędzy na edukację córki? Chyba tylko po to, żeby móc sobie powtarzać jaka jest wspaniałomyślna i dobra chociaż w rzeczywistości jest agresywna i nie potrafi okazywać miłości. Trudno mi było to oglądać ze względu na podobieństwo jej zachowania do zachowania mojej matki, która też mi wszystko wyliczała, prewencyjnie ograniczała koszty (np. przed pójściem do podstawówki, w której miałam obowiązkowe lekcje pływania ogoliła mi maszynką głowę na zapałkę, bo miałam długie i gęste włosy, których pewnie bym nie dosuszała i się przeziębiała, a ona na leki nie będzie wydawać. W rezultacie byłam jedynym grubasem ostrzyżonym na zapałkę w szkole i już od wejścia na rozpoczęcie roku stałam się pośmiewiskiem dla rówieśników) i mówiła jak to ona się poświęca, że mnie żywi, ubiera i posyła do szkoły. (To nie jest tak, że miałam zachcianki i ciągle chciałam na coś pieniędzy, których nie było, bo pieniądze były, ale tylko na mojego brata). Tylko mnie ten film zdołował.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 23 marca 2018, 22:27

Sposób ukazania relacji w "Lady Bird” jest na pewno mocnym elementem fabuły. Śledzimy wątek między główną bohaterką, a jej przyjaciółką, POKAŻ SPOILER W relacji Christine z matką tej drugiej wydaje się, że córka z urzędu powinna wiedzieć, że ta ją kocha. Dlatego nie okazuje jej tej miłości, a nawet gorzej, bo mówi Christine okropne rzeczy, krytykuje na każdym kroku, przez co podkopuje jej pewność siebie. I właśnie "Lady Bird” jest takim filmem o dorastaniu z mnóstwem nagromadzonych, typowych problemów, z którymi mogą borykać się nastolatki. Wprawdzie ja w tym filmie nie dostrzegłam elementów, które mogłyby się odwoływać do mojej biografii z okresu dojrzewania, ale słyszałam opinie, że wiele osób widzi tam siebie. Chociażby dlatego warto docenić film za tę szczerość. Pomimo poważnych i niełatwych tematów, które film porusza, jest to wszystko podane w takim lekkim stylu, czasem nawet komediowym, bez dramatów, tragedii i traum. I pewnie ten aspekt tak spodobał się Akademikom, że posypały się nominacje.
I am the FBI.

Wróć do „Kinomania”