Premiera tuż tuż

„Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.” - Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Premiera tuż tuż.

Postautor: Viento » 26 grudnia 2016, 09:57

Już 6.1. będzie premiera Assassin's Creed: https://www.youtube.com/watch?v=H6bbvf4nI4M Nigdy nie grałam w te gry, ale film chętnie obejrzę.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 76 razy

Postautor: Vinlett » 26 grudnia 2016, 14:53

Szykują się dwie kontynuacje super przebojów Ridley'a Scotta sprzed lat:

Obcy: Przymierze reż. Ridley Scott. Premiera w maju. Mam nadzieję, że tym razem scenariusz nie położy filmu, jak to było w "Prometeuszu".
Blade Runner 2049 reż. Denis Villeneuve. Premiera w październiku.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 12 maja 2017, 21:10

Trailer

"Twin Peaks" powraca. Start 21 maja czyli dokładnie za 9 dni. Nie muszę chyba pisać, jaki wpływ ten serial wywarł na telewizję, widzów i samych twórców. Śmiem twierdzić, że Chris Carter nie wykreowałby "Z Archiwum X", a J.J. Abrams "Lost" w formach, jakie dziś dobrze znamy i kojarzymy, gdyby "Twin Peaks" nie poprzecierał szlaków dla tego typu odważnych konwencji. Powrót po 25 latach może wydawać się szaleństwem, ale ja za bardzo lubiłam chłonąć atmosferę tajemniczości "Twin Peaks", żeby w ogóle się nad tym teraz zastanawiać. Niech jeszcze wróci "Robin z Sherwood", to będzie czad :D
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 13 maja 2017, 18:39

Twin Peaks to najważniejszy serial mojego dzieciństwa, oglądałam go jako 6-latka ze starszym rodzeństwem na Polsacie. Praktycznie nie pamiętam fabuły, tylko ogólny motyw morderstwa Laury Palmer i śledztwa agenta Coopera, w którym się oczywiście kochałam. Nie potrafię sobie przypomnieć zakończenia, ani w ogóle drugiego sezonu (nie jestem pewna, czy go oglądałam). Ale mimo to w mojej pamięci Twin Peaks jednak utkwiło bardzo silnie, jako super-ekscytujący serial i zestaw pewnych motywów - agent Cooper pijący kawę i jedzący placek z wiśniami i pączki, które dla mnie wtedy były najważniejsze i śniły mi się po nocach, kobieta z pieńkiem, słynny czerwony pokój, tańczący karzeł i siwowłosy morderca, który mnie tak przerażał, że chowałam się za siostrę i długo nie patrzyłam na ekran. Teraz postanowiłam sobie odświeżyć serię, bo pojawiła się na HBO GO. Dalej nie pamiętam fabuły, przypominają mi się tylko niektóre sceny, ale jestem tym podekscytowana, bo każdy odcinek jest dla mnie niespodzianką :) Oczywiście będę oglądać i nowy sezon, ale najpierw muszę koniecznie obejrzeć pierwsze dwa sezony z lat 90. Bałam się, że serial się zestarzał, że w mojej dziecięcej głowie utkwił jako najlepszy i najstraszniejszy serial w życiu, a potem się okaże, że jako dorosła osoba już nie będę go tak dobrze odbierać. Ale jest zupełnie odwrotnie. Obejrzałam trzy pierwsze odcinki i jestem pod wrażeniem, jak wspaniały jest to klimat, muzyka, całe mnóstwo świetnie odegranych postaci. Wow <3
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 14 maja 2017, 13:12

Przed premierą trzeciego sezonu warto jeszcze zapoznać się z prequelem "Fire Walk with Me”. Fabuła skupia się na wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Laury Palmer. Film jest gorszy od serialu, ale wiele wątków zostało w nim dopiętych i rozwiązanych. Dlatego polecam zobaczyć go po obejrzeniu serialu, żeby nie popsuć sobie zabawy.

Również postanowiłam odświeżyć sobie „Miasteczko..." i z zaskoczeniem stwierdziłam, że prawie wszystko pamiętam. Sekwencję wydarzeń, personalia postaci, jakie relacje łączyły ze sobą poszczególnych bohaterów, a nawet fragmenty scenariusza. A oglądałam serial tylko raz, kiedy byłam w podstawówce, wtedy był pierwszy raz pokazywany w polskiej telewizji. Cała szkoła go oglądała i na przerwach zgadywaliśmy, kto zabił Laurę Palmer. Nawet teraz po latach mogłabym pokusić się o kilka interpretacji, bo w Twin Peaks nic nie jest do końca jednoznaczne. Nawet sowy nie są tym, czym się wydają ;)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 14 maja 2017, 18:12

Jasne że obejrzymy "Ogniu krocz za mną"! Ja chcę pochłonąć wszystko, co związane z Twin Peaks. Nie wiem, dlaczego nie odświeżyłam sobie serialu wcześniej. Jest tak rewelacyjny... I dalej kocham agenta Coopera. Jest taki uprzejmy, dobry i błyskotliwy w poschizowany sposób <3
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 05 czerwca 2017, 11:00

W listopadzie będzie premiera Morderstwa w Orient Expresie: https://www.theguardian.com/film/2017/j ... gdnculture

:)
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 27 września 2017, 21:59

Ostatnio naprawdę ciężko o dobre kino sci-fi, ale może z "Anihilacją" się uda? Film reżyseruje Alex Garland, twórca "Ex Machiny". Zwiastun. Premierę w Polsce zaplanowano na marzec.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 03 marca 2018, 09:51

Niestety "Anihilacja" nie trafi do kin, ale do katalogu Netflixa 12 marca. Ja się z tego nie cieszę.

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" - zwiastun
Balet Czajkowskiego i młoda Murph czyli zapowiada się ładny, baśniowy film. Premiera nie tak tuż tuż, bo dopiero 2 listopada.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Re: Premiera tuż tuż

Postautor: Luna » 08 kwietnia 2018, 21:26

Jeśli to będzie choć w połowie tak piękne i niesamowite jak się wydaje, to ja już się nie mogę doczekać :) Balety Czajkowskiego znam na pamięć, a w dzieciństwie katowałam "Dziadka do orzechów" w wersji animowanej, więc jak słyszę te wszystkie motywy, w dodatku w tak potężnych aranżacjach, to aż mi serce podskakuje :)

Wróć do „Kinomania”