Warszawa, 03.10.10; Kraków, 04.10.10 - Anneke van Giersbergen

Awatar użytkownika
Bastet

Re: Anneke w Polsce! - Warszawa, 03.10.10; Kraków, 04.10.10

Postautor: Bastet » 04 października 2010, 14:35

Milczcie wszyscy, co pomyślę o tym zmarnowanym koncercie, to mnie rzuca.
Vinnie śpiewający z Anneke? Jezusie kochany...
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 04 października 2010, 15:25

Bast, Vinnie jej strasznie pierdolił w tych chórkach :D

Fotki z wp.pl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 04 października 2010, 15:36

I jeszcze jedna z Facebooka ;)

Obrazek

EDIT
05.10.2010

Jednak poszłam na koncert Anneke i Anathemy w Krakowie :D i nie żałuję ani jednej sekundy tam spędzonej. Set Annie był króciutki; trwał zaledwie pół godziny. Tak naprędce podaję tytuły utworów, które grała, póki jeszcze pamiętam:

1. Beautiful One
2. Yalin
3. Not The Most Pretty Girl
4. Sunny Side Up
5. All I Want Is You (cover U2)
6. My Electricity (wspólny wykon z Dannym, Vincentem i Petterem)

Hmm... tak szczerze to nie jestem pewna, czy Ann nie zagrała "Sunny Side Up" przed "Not The Most Pretty Girl". Najwyżej przydzie Wisdom i mnie poprawi :D . Dodam jeszcze tylko, że nie było niespodzianek, o których pisała Natta. Żadnych przerwanych piosenek ani zapomnianych riffów. Pełny profesjonalizm ;) .
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 05 października 2010, 01:59

Ojoj... Bardzo ładny set. Secik :D. Dobrze, że obyło się bez problemów. Widać, Anneke wczoraj miała gorszy dzień ;).

Ktoś wrzucił filmik z Proximy:

"Shrink"

Trzeszczy, ale i tak słychać, jak genialna jest ta kobieta.

Anula w Krakowie:

http://www.flickr.com/photos/gchorus/50 ... otostream/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 05 października 2010, 10:07

Dobrze, że drugi koncert już się całkowicie udał i nie było problemów z gitarą. Wisdom, czekamy na twoją relację!
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 05 października 2010, 11:04

Sorry, ża wam kazalem tak długo czekać ;) , ale wczoraj był mój "lucky day" i nie wiem, powtarzam nie wiem czy już ochłonąłem...jednym z cudów jakie mnie wczoraj spotkały...była Anneke, rozmawiając z nią przed koncertem zgłupiałem do reszty, zapomniałem języka w gębie...zdołałem tylko powiedzieć, ze jestem szczęśliwy i na pamiątkę mam autograf na bilecie. Ma piękny, bardzo ciepły uśmiech...ach, żona podejrzliwie patrzała na mnie jeszcze przez pół godziny.
Setlista zgadza się z ta podaną przez Kingę, z tym, ze faktycznie Sunny Side Up było trzecie w kolejności i w tym momencie bylem już szczęsliwy do kwadratu...
My Electricity...wspaniale zaśpiewane, gdyby nie to, że nie wypadało i moglo być źle odebrane, ryczałbym ze szczęścia...
Tego dnia nie zapomnę- więcej powodów w opisie występu Anathemy :D

Jestem tak szczęsliwy, że muszę to napisać...pepe, therion- kocham was ;) , otworzyliście mi oczy- na pohybel polskiej muzyce...za dwa tygodnie możemy się na nowo spierać.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 05 października 2010, 17:00

Anneke van Giersbergen - 04.10.2010, Klub Studio, Kraków

I co ja mam napisać? Kurde, chyba tylko tyle, że na ten moment, zobaczenia Ann live, czekałam 13 lat. Zdziwiło mnie bardzo, że jest taka drobniutka, zwłaszcza w kontekście tego, jaki mocny wokal posiada. Ale o tym później. Annie wykonała z Petterem utwór „The Sound of You and Me”. Najpierw zaczęli wspólnie, potem na drugiej zwrotce weszła Annie solo. Oczy mi się zaszkliły, bo oto pierwszy raz było mi dane obcować na żywo z jej głosem – wokalnym Absolutem. Po tym wykonie kolejna niespodzianka. Wyszedł Vincent i wszyscy wspólnie odśpiewali / zagrali „Pull the Breaks", który zakończył set Pettera. Carlsen ma bardzo ciepły, mocny głos. Miło było się przy nim zrelaksować.

Danny opuszczając scenę zapowiedział występ kolejnego gościa czyli Anneke. Ktoś krzyknął „I love you!” w imieniu wszystkich obecnych. Na scenie została tylko Ona i gitara. Tego wieczora Annie nie zasiadła do klawiszy ani razu. Zaczęła od „Beautiful One”. W refrenie usłyszałam siłę jej wokalu. Wiedziałam, że ma mocne głosisko, ale na żywo to było mega. Efekt niesamowity. Nie wiem skąd tyle powera w takim chucherku. Annie zagrała jeszcze „Yalin”, „Sunny Side Up’, „Notthemostprettygirl” i cover U2 „All I Want Is You”. „Znacie U2, prawda?” Haha, tak Annie, znamy. Mocno ściskałam kciuki, żeby wszystko się jej udało. W Warszawie miała ponoć jakieś wpadki. Udało się i Annie udowodniła wszystkim, że jest profesjonalistką. Na koniec zapowiedziała mały utwór The Gathering, oł je! „My Electricity” wybrzmiał cudnie razem z wspomaganiem Vincenta, Pettera i Danny’ego na gitarach. Zwłaszcza gitara tego ostatniego zaczarowała. I to był niestety koniec występu Ann. Secik trwał pół godziny. Wszystko mi się w nim podobało oprócz jego długości. Zdecydowanie ZA KRÓ-TKO !!! Czułam niedosyt, ale z drugiej strony radość, że w ogóle usłyszałam ją na żywo.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 06 października 2010, 00:55

Wisdom! Nawet nie wiesz jak się cieszę z Twojej radości! :D Fantastycznie, że udało Ci się spotkać Annie :D.

Vinlett, wielcem rada, że w końcu zdecydowałaś się pójść na koncert. Mam nadzieję, że nie zaniemogłaś z tego powodu :D.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 06 października 2010, 01:36

Haha! Nie, nie zaniemogłam:) Jest wręcz przeciwnie. Po tej uderzeniowej dawce pozytywnej energii na koncercie, czuję się teraz znacznie lepiej :lol:

Jeszcze z Krakowa:

All I Want Is You (U2 cover)
The Sound of You and Me (z Petterem)
Beautiful One
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 06 października 2010, 02:14

Uff, kamień spadł mi z serca :D.

"The Sound of You and Me" - pięęękne... Próbuję sobie wyobrazić, jak brzmi krystaliczny głos Annie niosący się po klubie, swobodnie, bez ograniczeń, jakie narzucają nagrania, ale zdaję sobie sprawę, że choćbym się skichała wytężając wyobraźnię, to i tak nie będzie to tym samym, czym jest w rzeczywistości...

"You love my WHAT!?" :lol: :lol: :lol:

Wróć do „Anneke w Polsce”