Wizerunek sceniczny Anneke

Czyli po prostu Anneke
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Wizerunek sceniczny Anneke

Postautor: Luna » 12 marca 2009, 17:34

Jak ważne jest dla was to, w co się Anneke ubiera? Podoba wam się jej styl, jej stroje? Zapraszam do dyskusji - można wstawiać fotki :).
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Wizerunek sceniczny Anneke

Postautor: Viento » 12 marca 2009, 18:55

Dla mnie to jak Anneke wygląda i w co się ubiera nie ma najmniejszego znaczenia, bo śpiewa w taki sposób, że wszystko inne staje się nieważne. Jest chartyzmatyczna, utalentowana, ma silny, czysty głos, z którym potrafi robić cuda i nie musi żadnych braków w tym względzie nadrabiać pięknym image i sukniami. Jednak podoba mi się jej styl - jest naturalna i subtelna, nie cudaczy.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 13 marca 2009, 13:32

Zawsze śmiałam się z tych wszystkich, legendarnych już, dresów Anneke i powyciąganych swetrów. To takie rozbrajające, kiedy na scenę wychodzi takie nie wiadomo co, zaczyna śpiewać i część widowni doprowadza do zawału, część do palpitacji serca, a jeszcze innych, do paraliżu. To się nazywa prawdziwy artyzm. Czyste piękno, bez zbędnych oprawek. Obecny styl Anneke również bardzo lubię. Ubiera się po prostu normalnie. Jestem przekonana, że większość strojów, w których występuje na scenie, założyłaby również na co dzień. Jest naturalna, subtelna i dziewczęca, jednak ta dziewczęcość mieści się w granicach dobrego smaku i nie jest niestosowna do wieku.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 13 marca 2009, 14:11

Pamiętam, jak wiele lat temu czytałam sobie lekko przeterminowanego Metal Hammera. W połowie numeru znajdował się wywiad z ówczesną wschodzącą gwiazdą sceny, The Gathering. Rozmowa dotyczyła zmian stylistycznych (wydali właśnie "Mandylion") i zatrudnieniu wokalistki. Wywiad, a jakże, opatrzony został zdjęciami. To były czasy, kiedy internet był zabawką drogą i dla nielicznych wybrańców. Nigdy wcześniej nie widziałam fot Anneke, bo w prasie o nich było skąpo.
Ku mojemu osłupieniu wielbiony przeze mnie głos należał do niskiego, chudego wypłocha z króliczymi zębami i rzadkimi, ulizanymi blond włoskami. Schowana za resztą zespołu blada i niewyraźna mysz okazała się TĄ słynną Anneke van Giersbergen.
To były wspaniałe zajęcia praktyczne z tematu "Nie sądź nikogo po pozorach".

Anneke, której ubiór namiętnie śledziłam (kobieta jestem, nie? xD) zaliczyła szereg przeogromnych wpadek stylistycznych. Jej obecny image jest optymalny - dojrzała i wypiękniała. W niczym już nie przypomina tego piżmoszczura sprzed lat. Niby nie ma to znaczenia, ale jednak fajnie, ze można jej nie tylko słuchać ale i popatrzeć :D I zrezygnowała z dresów, ku chwale ojczyzny xD

W wolnej chwili wyszukam zdjęcia z netu, pochodzące z poszczególnych etapów działalności Anneke. Warto sobie to obejrzeć, bo to naprawdę niesamowite, jak się zmieniła.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 01 kwietnia 2009, 16:41

W wolnej chwili wyszukam zdjęcia z netu, pochodzące z poszczególnych etapów działalności Anneke. Warto sobie to obejrzeć, bo to naprawdę niesamowite, jak się zmieniła.

Bardzo jestem ciekawa tego podsumowania.

Mi się najbardziej podoba naturalny i skromny wizerunek Anneke czyli dzinsy, niewiele biżuterii, kobieca bluzka i czasem mocniejszy makijaż oczu. Np.:

Obrazek

A to z koncertu z Dannym Cavanagh:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 01 kwietnia 2009, 20:13

Zrobiłam przegląd jej fot z różnych etapów działalności i wygląda to tak:

Z etapu tuż po "Mandylion".
Obrazek

"Nighttime Birds"?

Obrazek
Obrazek

Chyba okolice "if-then-else"

Obrazek

A tu rok 2003

Obrazek
Obrazek

2004

Obrazek

2005?

Obrazek
Obrazek

Chyba okolice "Home" - 2005 albo 2006

Obrazek
Obrazek

2007

Obrazek
Obrazek
Obrazek

2008 i dalej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 01 kwietnia 2009, 21:12

Rany, ona jest po prostu naturalnie bardzo ładna, zero sztuczności. I bardzo kobieca : )

Ale muszę powiedzieć, że podobają mi się te najwcześniejsze zdjęcia, na których Anneke ma długie włosy. Jakoś mi nie wygląda na strasznego wypłosza : ) Fakt, jej styl z tamtego okresu pozostawiał wiele do życzenia (ta paskudna bluzeczka z teledysku do Leaves... rany Julek : D ) Albo dresy... Dobrze że te czasy już za nami (i za nią, bo w jej aktualnym stylu jej zdecydowanie bardziej do twarzy) ; )
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 01 kwietnia 2009, 23:48

Ta pierwsza fota jest naprawdę korzystna. Ale wierz mi, że kiedy miała jeszcze naturalny kolor włosów i dopiero rozpoczynała karierę wyglądała jak piżmoszczur. I nie wiem, czemu. Może stres?

Na szczęście etap przegustownych drechów i porażkowy image z czasów "if_then_else" (jak zobaczyłam wkładkę CD to się przeżegnałam) mamy już za sobą i teraz Anneke to dama aż miło. Bardzo seksy a jednocześnie elegancko i z jakąś taką nieuchwytną dziewczęcością. Wygląda wręcz kwitnąco. Podoba mi się zwłaszcza to, że nie stara się robić z siebie nastolatki, ale jest sobą czyli dojrzałą kobietą z klasą. Tak jej tu dosładzam, ale przyznajcie sami - niewiele kobiet tak potrafi.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 02 kwietnia 2009, 00:03

Przyznaję. Dojrzałe, świadome piękno - ale nie sztuczne, w żadnym wypadku. Klasa po prostu.

I jeszcze jedno. Nie miałam okazji wcześniej przyjrzeć się temu tatuażowi na prawym ramieniu Anneke. Myślałam że to jakieś serduszko z czymś tam, nic szczególnego. A z bliska - nie dość, że ładny tatuaż, to jeszcze z imieniem synka. Po prostu słodkie : ) I do końca życia aktualne.
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 02 kwietnia 2009, 07:14

Bastet, dzięki za te zdjęcia. Jakiegoś szoku nie przeżyłam - tzn zmiany były, ale nie strasznie duże. Przyznam, że nie widziałam owych sławnych dresów. Niekorzystnie Anneke wygląda tylko na zdjęciu if_then_else. Nie do twarzy jej w tak krótkich włosach.

Wróć do „Come wander with Anneke”