Kraków, 08.04.14; Wrocław, 09.04.14 - Anneke van Giersbergen

Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Anneke w Polsce! - Kraków, 08.04.14; Wrocław, 09.04.14

Postautor: Tomol » 13 kwietnia 2014, 16:17

Vinlett pisze:W Krakowie było: "you sound like almost thousand people", na co ktoś odkrzyknął: "we are the legion!".

Tak, przypominam sobie. Pamiętam, że jakiś gość za nami kilkakrotnie wykrzykiwał - jeżeli dobrze zrozumiałem "polish amplifications" (??) czy coś w tym rodzaju. Doprawdy, nie mam pojęcia o co mu chodziło hie, hie ;) .

Obrazek

Edycja postów! ;) Luna
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 30 czerwca 2014, 03:08

Super fotki! Widać, że córcia uszczęśliwiona :).

arqie pisze:Byłam we Wrocławiu - pozytywnie zaskoczyła mnie Anna Murphy - jej piosenki wypadły na żywo naprawdę interesująco, dziś jednak przesłuchałam wersję płytową i bardzo się zawiodłam... Niestety tylko na żywo te piosenki mi się podobały... :)

No niestety, bardzo często tak bywa ;). Ale mnie się wydaje, że chyba jednak ważniejsze jest to, co na żywo ;).

Vinlett pisze:Zupełnie zatem nie wiem, co on tam robił :lol:.

Może robią zapas na sztuczny tłum w razie czego :D.

Vinlett pisze:Największą, zwierzęcą wręcz radochę, miałam przy "Strange Machines". Niektórzy chyba nie wiedzieli, że od jakiegoś czasu Annie grywa ten numer, wskutek tego dało się zaobserwować bardziej wzmożony ruch pod sceną i przepełnione ekstazą głosy niedowierzania.

Ze wszystkich powodów, dla których żałuję, że nie byłam na koncercie, ten jest na miejscu pierwszym ;). A właściwie na miejscu pierwszym są cztery powody - wszystkie kawałki The Gathering.

Tomol pisze:Stałem z córką przy samych barierkach - w pewnym momencie Anneke zniknęła za kulisami po czym wróciła i podarowała jej ze sceny 2 kostki do gitary :]:)
czym uszczęśliwiła ją równie co samym występem hihi :) !.

Może Annie już kojarzy z widzenia Twoją córkę, skoro ma dla niej specjalne względy :D :D.

Vinlett pisze:Ja klaskałam za obiema :lol:.

:D

Wygrzebałam trochę filmików :D.

Kraków

01. You Will Never Change
02. Drive
03. Saturnine
04. My Boy
05. 1000 Miles Away from You
06. She
07. Beautiful One
08. Circles
09. My Mother Said
10. Even the Spirits Are Afraid
11. Mental Jungle
12. You Want to Be Free
13. Strange Machines
14. Leaves
15. We Live On
16. The Best Is Yet to Come

Wrocław

Nie mam setlisty, więc wrzucam losowo to, co znalazłam:

Saturnine
Leaves
Stay
My Boy (po 2:25)

Straszna bida ;). Jeśli coś jeszcze macie, to wrzucajcie. "Saturnine" z Krakowa - :shock:.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 30 czerwca 2014, 23:22

Luno, dzięki za wrzucenie filmików ;) Szkoda, że mnie tam nie było. Usłyszeć Strange Machines na żywo - to musiała być bezcenna chwila ;)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 01 lipca 2014, 21:12

Dzięki za filmiki. Fajnie było znowu pooglądać je wszystkie, powspominać i ujrzeć swoje plecy przez pół sekundy :lol: :lol:. Faktycznie strasznie ich mało, ale dobre i tyle na pamiątkę ;).

Luna pisze:"Saturnine" z Krakowa - :shock:.
Szok jak nic :D. Czekam, aż nam Anneczka tak pięknie zaśpiewa na 25-leciu The Gathering.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 04 lipca 2014, 20:28

Właśnie się zastanawiam, jak udało mi się to przegapić. Serio, jakim cudem...
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Alvar

Postautor: Alvar » 27 grudnia 2014, 10:48

Mnie się poszczęściło i akurat miałem wolne w obydwa dni, ale z pewnych względów (choć bliżej mam do Wrocławia) wybrałem się do Krakowa.

Co mogę powiedzieć o samym koncercie? W sumie niewiele - ale nie dlatego, że nie ma czego, tylko po prostu trudno mi jest opisać to przeżycie słowami.
Wpierw support Anny Murphy, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Słuchało się bardzo przyjemnie i był to super wstęp do właściwego występu.

No i gdy wyszła Anneke to po prostu się "wyłączyłem", całkowicie zatapiając się w muzykę (co zdecydowanie było ułatwione przez to, jak zmęczony i niewyspany byłem). Pamiętam pytanie o to, jaką piosenkę chcemy usłyszeć i to, że czekałem na "We live on" (i w końcu się doczekałem).

Prawdziwym zaskoczeniem było dla mnie to, że Anneke wyszła po koncercie i czekała do ostatniej osoby - z każdym rozmawiając, dając autografy, robiąc sobie zdjecia, etc. Wiem, że to nie jest takie nietypowe, ale to były moje zupełne początki koncertów w klubach i był to pierwszy raz, kiedy z czymś takim się spotkałem. Bo zawsze gwiazdy zachowywały dystans między sobą, a publicznością, a tu wręcz przeciwnie - czuć było jedność, której tak często brakuje. No i między innymi to umieszcza Annie tak wysoko na mojej liście wykonawców (:
XVIII.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 27 grudnia 2014, 12:50

Alvar pisze:Prawdziwym zaskoczeniem było dla mnie to, że Anneke wyszła po koncercie i czekała do ostatniej osoby - z każdym rozmawiając, dając autografy, robiąc sobie zdjecia, etc.
Tym bardziej mi szkoda, że musiałam się ulotnić zaraz po koncercie. Cieszę się, że mogłeś sobie porozmawiać z Anneke ;)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 29 grudnia 2014, 23:53

Ja pewnie i tak wstydziłabym się podejść :D. Ale zazdroszczę. Samo patrzenie sobie na Annie między ludźmi musiało być fajne, nie wspominając o samym koncercie...

Chociaż, nie. Jak tak sobie myślę... do niej bym pewnie podeszła. Ale prawdopodobnie łzy wzruszenia by mię zalały w trakcie wyznawania miłości ;).
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 30 grudnia 2014, 17:11

Luna pisze:Ja pewnie i tak wstydziłabym się podejść :D. Ale zazdroszczę. Samo patrzenie sobie na Annie między ludźmi musiało być fajne, nie wspominając o samym koncercie...

Chociaż, nie. Jak tak sobie myślę... do niej bym pewnie podeszła. Ale prawdopodobnie łzy wzruszenia by mię zalały w trakcie wyznawania miłości ;).

Ja zawsze podchodzę do niej, jak tylko jestem na koncercie. Wtedy z Ecią to ona sobie tak po prostu siedziała z tyłu i można było z nią pogadać długo.
I to jest u niej wyjątkowe:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Alvar

Postautor: Alvar » 05 stycznia 2015, 23:34

Luna pisze:Ja pewnie i tak wstydziłabym się podejść :D. Ale zazdroszczę. Samo patrzenie sobie na Annie między ludźmi musiało być fajne, nie wspominając o samym koncercie...

Skoro ja się przełamałem, to Ty na pewno też byś dała radę : D

I by Cię przytuliła i by Ci się od razu raźniej zrobiło (:

DarkMoonlight pisze:Ja zawsze podchodzę do niej, jak tylko jestem na koncercie. Wtedy z Ecią to ona sobie tak po prostu siedziała z tyłu i można było z nią pogadać długo.
I to jest u niej wyjątkowe:)

Oprócz niej jedyną artystką, u której spotkałem się z czymś takim była Edyta Bartosiewicz...
Ciekawe czy i przy najbliższych koncertach będzie tak samo... I czy do tego czasu opanuję w stopniu komunikatywnym holenderski :lol:
XVIII.

Wróć do „Anneke w Polsce”