Bieżące wiadomości i wywiady

Czyli po prostu Anneke
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Re: Bieżące wiadomości i wywiady.

Postautor: Natta » 26 września 2015, 20:57

Vinlett pisze:Dla mnie podziwianie Anneke z dystansu jest najodpowiedniejszym sposobem wyrażania adoracji.

Jestem tego samego zdania. Dla mnie Anneczka jest przede wszystkim rewelacyjnym muzykiem. Uwielbiam też ja jako osobistość sceniczną, jej wygląd, poczucie humoru, uśmiech, ogólne wrażenie pozytywnej i ciepłej osoby, jakie sprawia. Ale jednak prywatnie jest dla mnie jednak obcą osobą i nie ciągnie mnie do takich gigów. Być może nie jestem przyzwyczajona do kontaktu z idolami muzycznymi na takiej stopie. Fajnie jest podzielić się swoimi wrażeniami i pożartować z muzykami po udanym koncercie, jeżeli sami wyjdą i wyrażą taką ochotę, ale mimo wszystko są to dla mnie obce osoby, które nas zupełnie nie znają i w większości przypadków nie będą się czuły z nami komfortowo tak jak nasi znajomi. Zwykle poza podziękowaniem za dobry gig i przekazaniem pozytywnego feedbacku artyście nie czuję potrzeby dalszej rozmowy z nim.
Zapewne ten weekend z Anneke będzie bardzo dobrze zorganizowany, już widać, że jest zaplanowany tak, że jednak najważniejsze są doznania artystyczne, ale mimo wszystko nie jest to forma kontaktu, o jakiej bym marzyła i śniła :) Tak czy inaczej fajnie, że Annie tak robi i wyciąga rękę do fanów w ten sposób, przy okazji sobie zarabiając.

Vinlett pisze:Zapowiada się interesujący dokument. Jestem ciekawa, co nasza Anneczka będzie miała do powiedzenia na temat babek w metalu. Mam nadzieję, że film będzie dostępny online.

Też mam taką nadzieję, bo kobiety w metalu traktowane są dosyć szczególnie - z jednej strony uwielbiane i podziwiane, a z drugiej female-fronted metal przez wielu metalowych samców często traktowany jest jako muzyka gorszego sortu i drugiej kategorii, nawet jeżeli to muzyka na wysokim poziomie. Wokalistki często są też traktowane seksistowsko i niejednokrotnie popłynęły w ich stronę niewybredne komentarze, naruszano ich przestrzeń osobistą, próbując przytulać się, dotykać włosów itp. Ciekawe co na ten temat mają do powiedzenia takie wyjadaczki jak Anneke, Doro czy Floor, albo takie zadziorne kobitki jak Alissa z Arch Enemy. I czy w ogóle ten temat zostanie poruszony.
Awatar użytkownika
leosia
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: leosia » 30 września 2015, 22:53

I już wyprzedane wejściówki na weekend z Anneke? :> No nieźle.... chyba coś podobnego robi Marillion, tylko, że darmowe wejście XD

Obrazek
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 01 listopada 2015, 19:10

Natta pisze:Z innej beczki: Anneke pojawi się w filmie dokumentalnym o kobietach w metalu

Bardzo jestem ciekawa tego filmu :). Tym bardziej, że z łezką w oku wspominam tę metalową Annie i interesuje mnie, co będzie miała do powiedzenia na temat metalowego świata po dłuższym czasie, kiedy nabrała dystansu.

Vinlett pisze:Dla mnie podziwianie Anneke z dystansu jest najodpowiedniejszym sposobem wyrażania adoracji.

Ja również jestem tego zdania :). Gdyby ktoś chciał mnie zaciągnąć na pogawędkę z Annie, to zastanawiałabym się, po co... Myślę jednak, że (sądząc po rozpisce) podczas tego weekendu będzie wiele okazji do podziwiania Anneke i zachwycania się nią bez konieczności stawania z nią oko w oko :).
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 22 stycznia 2016, 17:32

Annie wrzuciła przed chwilą na swoją tablicę posta, którego wklejam tutaj, bo oprócz planów koncertowych, pojawia się w nim także namiastka informacji o nowej solowej płycie. Podkreśliłam to co mnie zaskoczyło i jednocześnie ucieszyło. Oby to nie było tylko takie gadanie, ale prawdziwa muzyczna bomba ;).

Dear friends, I'm very excited to announce a very special show that will take place on December 17 at Melkweg, Amsterdam. This full band performance will be part of the first ever ‘Anneke van Giersbergen fan weekend’, so if you have tickets for that event, you don’t need a separate ticket for this performance. Since the fan weekend is already sold out, this will be a great opportunity to hang out with fans from all over the globe that are coming to Amsterdam for this special occasion.

Tickets: http://goo.gl/a8C70N

But wait, there’s more. After many years of recording and touring constantly, I will be taking a break from performing live after December 17. Besides hanging with my family and friends, reading and traveling, I also need some quiet months to fully focus on my next album. I have a plan and I think it will knock you off your feet, but I really need to take my time and make this new album the best it can possibly be. I feel like I'm on the verge of something wonderful and I want to give it my full attention when the time comes to start recording and prepare the new touring cycle somewhere in 2017. Expect something heavy and progressive folks!

You all know that I adore playing live and 2016 will be filled with shows, not only with The Gentle Storm and solo acoustic, but also in Dutch theatres with Árstíðir, so stay tuned for some more touring news soon and let’s make December 17 a night to remember!

With massive love,

Anneke XxX
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 22 stycznia 2016, 21:24

Brzmi to naprawdę niesamowicie, jakby Anneke olśniło :jupi:. Obdarzyłabym jej słowa większym zaufaniem, gdyby kazała nam się spodziewać spokojnej muzyki. Zapowiedź czegoś ciężkiego i progresywnego w jej wykonaniu ciągle wzbudza we mnie podejrzenia ;). Cóż, no... i tak zawsze trzymam kciuki za tę dziewczynę i pewnie jak zwykle będę miała nadzieję. Co będzie, to będzie. A nuż tym razem naprawdę pozytywnie zaskoczy, czego sobie i Wam życzę :).
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 22 stycznia 2016, 23:29

Annie ostatnio miała same wartościowe kolaboracje - Amadeus Awad, Arjen, Arstidir... I może to ją troszkę zmotywowało do zrobienia czegoś ambitniejszego? Przynajmniej mam taką nadzieję. Miałam już się nie nastawić na nic specjalnego od Anneke, ale jednak ostatnio nie zawodzi i znów trzymam kciuki za nowy album.
Awatar użytkownika
leosia
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: leosia » 23 stycznia 2016, 16:01

Annie zasługuje na przerwę (według mnie należała się jej już dawno :D ) , odpoczynek i nabranie trochę dystansu, bo ostatnie lata to tylko nagrania i koncerty , życie na pełnych obrotach. Niech na spokojnie tworzy ten album , zbiera inspiracje i wraca do nas z jak najlepszym solowym albumem! Druga płyta TGS też się opóźni ^^

Tego wywiadu chyba nie zamieszczano
http://en.negativewhite.ch/anneke-van-g ... interview/
Mój ulubiony fragment :
I have enough money because my family lives from what we do. We are not rich, but that’s fine. We don’t have to be. We drive a car; we have a house, we have clothes and food. Who needs more? We are happy with the band, and people we work with are fantastic. I have a happy family life.
We’re kind of planning to move to a smaller house because we just want to live small and travel. We don’t need much, not much stuff or clothes. We just need each other. I am such a hippie! (laughs)

i jak tu jej nie kochać :lol: <3
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 06 marca 2016, 00:52

Nie ma takiej możliwości, żeby jej nie kochać <3. Aż się robi cieplej na sercu, kiedy słucha się takich ludzi :).

But I am away all the time. I have a private life of jack shit, really. My social life is nothing.

Biedactwo :D.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 11 kwietnia 2016, 22:09

Tomol pisze:The new Madonna tour & plays just 80s songs! (October/November 2016)

:jupi: :jupi: :jupi:
Nie przepadam za Madonną, ale przecież to oczywiste, że Anneczka będzie niesamowita :D. Ona pasuje do takich piosenek :).
Btw. Tomol, jak Ty to znalazłeś? Jestem pod wrażeniem :mrgreen:. Ja znalazłam tylko wzmiankę na jakiejś holenderskiej stronie.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 24 maja 2016, 20:36

Z cyklu "zaskakujących newsów ciąg dalszy":
Anneke dołączy do Amorphis podczas Huvila Festival Tent w Helsinkach :shock:. Info.

A w tym filmiku jeszcze ładniejsza niż zwykle [!] Anneke zaprasza na fan weekend.
I am the FBI.

Wróć do „Come wander with Anneke”