Symphonized (2018)

Solowa działalność Annie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 81 razy

Symphonized (2018)

Postautor: Vinlett » 03 września 2018, 19:00

Anneke ogłosiła wydanie albumu koncertowego z utworami zarejestrowanymi z Residentie Orkestr. Krążek "Symphonized" ukaże się 16 listopada.

Obrazek

1. Feel Alive
2. Amity (originally released by The Gathering)
3. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki (originally released by VUUR)
4. Two Souls (originally released by Lorrainville)
5. When I Am laid In Earth (aria by Henry Purcell)
6. Travel (originally released by The Gathering)
7. Zo Lief (unreleased song in Dutch)
8. You Will Never Change
9. Freedom - Rio (originally released by VUUR)
10. Forgotten (originally released by The Gathering)
11. Shores Of India (originally released by The Gentle Storm)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Re: Bieżące wiadomości i wywiady

Postautor: DarkMoonlight » 04 września 2018, 19:41

To jest wspaniała wiadomość... Kocham Anneke z orkiestrą. Ta płyta będzie wspaniała. Ja to wiem. Czekam z wypiekami na twarzy.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Re: Symphonized (2018) - premiera 16 listopada

Postautor: Luna » 02 listopada 2018, 19:17

Tutaj jest trailer nadchodzącego wydawnictwa i dwa oficjalne nagrania:

"Your Glorious Light Will Shine" i "Zo Lief" z teledyskiem.

Jest jeszcze "Freedom - Rio" z holenderskiego programu Podium Witteman.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, to w końcu Anneke z orkiestrą, więc ŁAŁ. Z drugiej, zastanawiam się, czy w ogóle dam radę przesłuchać ten album w całości i nie usnąć, bo aranżacje są takie biedne, smętne i jasne. Trochę mnie to złości i smuci, ale może niepotrzebnie. Zobaczymy za kilka dni.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 02 listopada 2018, 20:10

Wiesz Luna to nie jest Metrpole Orchestra... Anneke w wywiadzie w Teraz Rocku powiedziała, że zawsze marzyła o nagraniu albumu z orkiestrą symfoniczną. Wiąże się to z ogromnymi kosztami i nie było jej do tej pory na to stać. Jednak los się do niej uśmiechnął i sama została zaproszona przez tę orkiestrę, by pokoncertowała z nimi. Ja czekam na ten album z wypiekami na twarzy. Mam sentyment do smyczków, orkiestrowych rozwiązań i słuchając tych trzech singli - zadowala mnie efekt końcowy.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Re: Symphonized (2018)

Postautor: Viento » 03 listopada 2018, 08:20

Super sprawa, też się nie mogę doczekać :)
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 05 listopada 2018, 08:18

Luna pisze:Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, to w końcu Anneke z orkiestrą, więc ŁAŁ. Z drugiej, zastanawiam się, czy w ogóle dam radę przesłuchać ten album w całości i nie usnąć, bo aranżacje są takie biedne, smętne i jasne. Trochę mnie to złości i smuci, ale może niepotrzebnie. Zobaczymy za kilka dni.

Mam bardzo podobne odczucia, aranżacje są patetyczne i mało porywające, nie czekam jakoś na tę płytę - z jednym wyjątkiem. Chcę usłyszeć "Travel" - widziałam wcześniej fanowskie nagrania na jutubie i myślę, że to może być dobre - bo dobra kompozycja obroni się zawsze :mrgreen:

Klip do "Zo Lief" bardzo ładny, i bardzo nudny. :lol:
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 17 listopada 2018, 01:03

DarkMoonlight pisze:Wiesz Luna to nie jest Metrpole Orchestra...

A co konkretnie masz na myśli? Residentie Orkest ma ponad sto lat, doświadczenie, tradycję, wykształconych muzyków, instrumenty, czyli wszystko to, co potrzebne do tworzenia cudów :) Jeżeli aranżacje są mało porywające, to zawinił raczej jeden zachowawczy człowiek, a nie cała orkiestra i jej brak jazzowo-rozrywkowego zacięcia ;)

Ale zapoznałam się dzisiaj z Symphonized i nie jest tak źle jak się spodziewałam :) Anneczkę pięknie ta orkiestrowa przestrzeń ponosi i bardzo dobrze się tego słucha. Trochę szkoda, że nie znalazł się ktoś, kto by te aranżacje tylko odrobinę podkręcił, docisnął. Żeby było mniej jasności i słodkości, a więcej mroku.

"Shores of India" jest na razie moim faworytem ze względu na sposób, w jaki Annie go zaśpiewała <3

Natta pisze:Klip do "Zo Lief" bardzo ładny, i bardzo nudny. :lol:

Prawda :lol: Ja rozumiem, że to jest chilloutowa piosenka, ale żeby cały teledysk przeleżeć w dwóch miejscach i zrobić z tego cztery ujęcia, to już naprawdę trzeba mieć złą wolę :lol:
Dobrze kombinowali, bo przez chwilę dałam się nabrać, że Anneke tarza się po czarnej, islandzkiej plaży, a to chyba jakaś zwykła plaża w Holandii :)

Wróć do „Anneke van Giersbergen | 16.11.2018 premiera Symphonized”