Strona 1 z 3

Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 06 marca 2009, 00:16
autor: Bastet
Jak w tytule - kto i jak was zachęcił, przekonał, zmusił, przekupił? W jaki sposób poznaliście jej talent?

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 06 marca 2009, 08:36
autor: Viento
Ja najpierw zapoznałam się z "Air" Agua de Annique. Nie pamiętam już kto, ale albo Bastet albo Luna, zapodały linka na innym forum i wpadłam na amen. Teraz powoli poznaję twórczość The Gathering. Powoli, ponieważ mam takie dziwactwo, że jak coś mnie zachwyci to słucham tego non stop dopóki mi się trochę nie znudzi. Po prostu nie jestem w stanie włączyć czegokolwiek innego.

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 06 marca 2009, 16:14
autor: Luna
Z talentem Anneke spotkałam się jakieś dwa lata temu. Nie pamiętam, w jakich okolicznościach, ale podejrzewam, że odbyło się to drogą naturalną, taką, jak zazwyczaj - przeczytałam jakąś recenzję, usłyszałam kilka utworów na youtube, potem czytałam na innym forum, jak Bastet i inni zachwalają i w końcu sprawdziłam. Sprawdziłam i od razu wpadłam. Pamiętam, że w momencie, kiedy poznałam Anneke, nikt wcześniej nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 06 marca 2009, 20:55
autor: Bastet
Kiedyś, było to bodaj 2001 rok, wpadła mi w ręce składanka Metal Hammera w czerwonym kartoniku. Pamiętam jak dziś, ze był czerwony. Miałam wtedy o metalu pojęcie jeszcze dość mgliste, dlatego nowością było dla mnie odkrycie "Saturnine" The Gathering, będące jednym z utworów czerwonej płytki. Usłyszałam głos Anneke i byłam oszołomiona. Nigdy wcześniej żaden damski głos nie zrobił na mnie tak kolosalnego wrażenia. "Saturnine" katowałam do zdarcia. Wtedy nie było jeszcze tak powszechnego dostępu do netu, więc zdobycie reszty nagrań równało się wydaniu kupy kasy której, jako nastolatka, nie miałam w nadmiarze. Były to jednak czasy, że znajomi byli łatwiej osiągalni na żywo xD Na rozesłałam wici i okazało się, ze znajomy ma kilka płyt Holendrów. Pożyczyłam, przesłuchałam i wsiąkłam. Od tego czasu Anneke jest boginią a The Gathering w ścisłej, niezmiennej czołówce mojej prywatnej the best of wszech czasów.

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 07 marca 2009, 09:55
autor: Sushi
Hmmmm....
Anneke poznałam chyba za pośrednictwem Luny, która albo mi wcisnęła "Day After Yeasterday". Od tego się zaczęło i wpadłam. Płyta "Air" przez pewien czas była grana u mnie niemal 24 na dobę, następnie sięgnęłam do The Gathering. Głos Anneke mnie zauroczył i zabił jednocześnie. Imo rewelacja. Po pewnym czasie, gdy robiłam czystki na kompie wykasowałam TG z wiarą, że zaraz od Luny wezmę dyskografię, ale oczywiście tego nie zrobiłam i z głosem Anneke miałam przerwę. Jednak ile czasu można żyć bez powietrza? ;)
Czyli wszystko wróciło i Anneke nadal lasuje mi mózg swym nieziemskim głosem ;)

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 10 marca 2009, 00:17
autor: DarkMoonlight
Oczywiście najpierw The Gathering, boskie płyty, świetne kawałki, potem byłem zły, że Anneke odeszła z TG ale przesłuchałem "Air" i uległem;) Uwielbiam tą kobietę;)

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 18 kwietnia 2009, 00:30
autor: Dwight Dwain Wakko
Od kiedy to nie wiem ale wiem kto jest głównym winowajcą : WITHIN TEMPTATION :D
Kilkakrotnie Anneke występowała gościnnie na scenie wraz z panną Den Adel. Moja uwaga była ówcześnie zwrócona na Sharon, jednak zaczęło już się coś poważniejszego rodzić po Eindhoven z 2007 roku. No a na stałe to po Black Symphony ( :!: ). Jak to ma się teraz? Wolę sobie powoli dawkować żeby nie przedawkować, ponieważ mnie jakoś odrzuca jak słucham jakiś nowy album "przez 3 tygodnie po 2 razy na dzień" :)

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 28 kwietnia 2009, 14:54
autor: TisH
02.05.1997 ( Metalmania'97). Usłyszałam, uzależniłam się i tak jest do dziś. 8-)

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 28 kwietnia 2009, 16:10
autor: Viento
Zatem to stara miłość, TisH. Witaj na forum, powiedz nam coś o sobie (temat zapoznawczy w Hyde Parku).

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

: 28 kwietnia 2009, 22:52
autor: Luna
TisH pisze:02.05.1997 ( Metalmania'97). Usłyszałam, uzależniłam się i tak jest do dziś. 8-)

Ach! Cóż ja bym dała, żeby usłyszeć The Gathering z Anneke na żywo. Zazdroszczę takiego... zetknięcia :D.