Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

Czyli po prostu Anneke
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Re: Jak zetknęliście się z muzyką Anneke?

Postautor: Natta » 28 kwietnia 2009, 22:59

I ja też bardzo zazdroszczę. Miałam wtedy sześć lat, wiec nie mogłabym tam być.. ale wiele bym dała za możliwość zobaczenia ich na żywo : )

Z The Gathering zetknęłam się jakieś dwa lata temu - poznałam moją przyjaciółkę, która wspaniale fotografuje :) Przepisała się do naszej klasy. I kiedy dogadałyśmy się, że lubimy smutne i nostalgiczne klimaty, nagrała mi na pendrive kilkanaście wybranych utworów w smutnych barwach - w tym, nie wiedzieć czemu - Broken Glass TG.
Głos Anneke pokochałam od razu. I tak się zaczeło... :)
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 09 sierpnia 2009, 22:06

The Gathering i Agua de Annique zacząłem słuchac niedawno, tak ok mca termu. Zaczęło się od recenzji w Teraz Rock nowej płyty The Gatrhering tzn West Pole. Czytając różne recenzje wyszukuję płyty, które warto przesłuchać. Szło to mniej więcej tak ;-)" Wszyscy kochamy Anneke van Giersbergen i ja również... dlatego smutno mi, z tego powodu że odeszła z zespołu. Nie wiedziałem czego się spodziewać po nowej płycie The Gathering, ale jednego na pewno, że będzie piękna..." czy jakoś tak szło. Faktycznie mnie też się spodobała, a nawet dość bardzo. Na youtube (coś wspaniałego) zacząłęm słuchać wszystkiego co było The Gathering, aż doszedłem do Saturnine
(tak jak Administator ;-) ) , którego kolejne odsłuchania zajęły mi resztę wieczoru.
Obecnie jestem na etapie przyspieszonego ale i dogłębnego słuchania calej dyskografii.
Może nie wszystko mi się podoba, ale na pewno to jak śpiewa Anneke jest wspaniałe.
Mam nadzieję, że wróci do The Gathering...
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Luna » 09 sierpnia 2009, 23:22

wisdom_tooth pisze:Mam nadzieję, że wróci do The Gathering...

Obawiam się, że to mało prawdopodobne. Poczytaj sobie na spokojnie posty, rozeznaj się w sytuacji (nie ma sensu, żebym tutaj do tego wracała) i z pewnością dojdziesz do tego samego wniosku. A tak poza tym witam na forum i zapraszam do tematu zapoznawczego w Hyde Parku :).
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 10 sierpnia 2009, 09:02

wisdom_tooth napisał(a):
Mam nadzieję, że wróci do The Gathering...

Obawiam się, że to mało prawdopodobne.

Raczej nie wróci, ale od czasu do czasu mogłaby z nimi gościnnie wystąpić.
Domin

Postautor: Domin » 13 sierpnia 2009, 00:03

Szczerze mówiąc to nie wiem... nie bardzo pamiętam jak to było... choć ... kiedyś kumpel pożyczył mi płytę "Mandylion".... potem przez dłuższy okres czasu nie słuchałem The Gathering, do momentu "How To Measure a Planet?" i wtedy mnie wzięło bardziej na słuchanie Anneke jak i jej zespołu...
Marcin
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Marcin » 12 lutego 2010, 22:35

Z wokalistką Anneke po raz pierwszy zetknąłem się w czerwcu 1997 roku. Po zdanej maturze, parę tygodni później czytałem "Metal Hammer" 6/1997, gdzie na okładce pojawił się portret zespołu The Gathering, a w środku był obszerny artykuł o tej kapeli, gdzie pojawiły się wywiady z Anneke i z kilkoma innymi członkami zespołu, gdzie między innymi była mowa o początkach grupy, w ogóle całym okresie przed Jej dołączeniem do The Gathering, a także jak doszło do zatrudnienia Anneke w tym zespole. Rozmowy były bardzo ciekawe, artykuł był naprawdę bardzo interesujący, do dzisiaj nieraz chętnie do niego wracam. To sprawiło, że zainteresowałem się muzyką tej kapeli. ;) Poszedłem do sklepu, kupiłem najnowszą wtedy płytę "Nighttime Birds". Muzyka zawarta na tym krążku od początku przypadła mi do gustu. :) Słuchając śpiewu Anneke czułem się jak zaczarowany. ;) To była miłość od pierwszego słyszenia. :D Jej niezwykle piękny, mocny, dźwięczny głos bardzo mnie zauroczył. :D Od tamtego czasu do dzisiaj nałogowo słucham muzyki Tej niezwykłej wokalistki. To właśnie od tamtej pory zacząłem kupować i słuchać płyt zespołu The Gathering, którego była wokalistką, teraz Jej nowego zespołu Agua De Annique, a także płyt zespołów, na których występuje gościnnie.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 12 lutego 2010, 23:15

Marcin pisze:do dzisiaj nieraz chętnie do niego wracam.

To znaczy, że wciąż masz tę gazetę? Podzielisz się skanami? :D
Marcin
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Marcin » 16 lutego 2010, 12:30

Tak, z wielką przyjemnością. To jest bardzo fajny, ciekawy artykuł. :) Bardzo fajnie by było, gdybyście go przeczytali. Tylko muszę znaleźć czas.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 16 lutego 2010, 12:40

Super, bardzo się cieszę. Jak już znajdziesz chwilkę, to wrzuć proszę te skany tutaj :D.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 57 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 23 lipca 2010, 21:10

Za moich młodych czasów TV regionalna Kraków nadawała popołudniami koncerty artystów, które odbyły się w Krakowie. Zwykle były to grupy rockowe, metalowe; najczęściej polskie, rzadziej zagraniczne. Ale zdarzały się i takowe - pamiętam, że był m. in. nadany koncert My Dying Bride. Wracało się ze szkoły i włączało tv. I pewnego pięknego dnia puszczono koncert The Gathering. Wiecie który, ten gdzie Annie tak pięknie wygląda i jeszcze piękniej śpiewa:)
Dla przypomnienia podaję linka: The Gathering - Eléanor
Koncert podzielono na dwie części. Jednego dnia puszczono pierwszą, następnego drugą. Nie muszę Wam chyba opisywać mojej reakcji. Zachwyt, niedowierzanie, szok, że można tak śpiewać. Siedziałam jak sparaliżowana (albo raczej zahipnotyzowana) przed telewizorem. Dopiero po zakończeniu doszło do mnie, że mogłam przecież sobie to nagrać. Następnego dnia już nie byłam taka głupia i przygotowałam kasetę VHS :D w magnetowidzie :D i nagrałam dwójkę, którą później katowałam codziennie przez bardzo długi okres. Mam ją do dziś. Niestety ten magnetowid był nieco zrypany i nagrał trochę cicho dźwięk, więc jakość nie jest najlepsza. Tym niemniej jestem dumna z tego, że to w ogóle mam. Dzisiaj prawie wszystkie kawałki z tego koncertu są na yt. Oprócz "Stonegarden"; tego nigdzie nie znalazłam. Wygląda na to, że jestem jedyną osobą na świecie, która ma tą wersję "Stonegarden" gdzieś nagraną :mrgreen: Poza telewizją, naturalnie.
Kiedy już otrząsnęłam się z szoku, przypomniałam sobie, że był o nich artykuł w "Teraz rocku" (kiedyś kupowałam każdy numer). I tym sposobem dowiedziałam się, jakie płyty nagrali. W sklepie mieli tylko kasetę :D "Nighttime birds". Kupiłam. Reszta jest historią.
I am the FBI.

Wróć do „Come wander with Anneke”