Muzyczne newsy

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Muzyczne newsy

Postautor: Vinlett » 07 listopada 2012, 21:53

Szkoda. Przykre.

http://www.metalnews.pl/index.php?subac ... om=&ucat=&

Przeczytałam dzisiaj tego newsa i nie mogę się oprzeć, by się tym info z kimś nie podzielić :D. W świetle ostatnich wydarzeń Disney grabi sobie u mnie coraz bardziej :lol:.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 18 listopada 2012, 23:43

Ale nam się szykuje all stars project ;) GOD OF ATHEISTS to norweski zespół, w szeregach którego uświadczymy takich muzyków jak Asgeir Mickelson (Borknagar, Testament) - gitara, Trym (Emperor, Enslaved, Zyklon) - perkusja, ICS Vortex (Dimmu Borgir, Borknagar) - wokal, Carl A. Tidemann (Arcturus) - gitara i Ihsahn (Emperor) - Klawiory. Zespół niedługo wyda swój debiut, który jeszcze nie jest nazwany. Muzyka będzie mieszanką black metalu i death metalu okraszona symfonią. Ma być brutalna ale także bardzo melodyjna. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 19 listopada 2012, 00:26

Łał, może być naprawdę NAJS :D. Czekam zatem ;).
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 19 listopada 2012, 11:59

I kolejny projekt zostanie ujawniony na początku 2013 roku. Zwie się Twilight of the Gods. Jest to póki co tribute band Bathory, ale już na początku 2013 roku wydadzą oni płytę debiutancką. Zwie się ona "Fire On The Mountain". W skład kapeli wchodzą m.in. Alan Nemtheanga (wokalista Primordial), Blasphemer (gitara Mayhem), Nick Barker (perkusista ex-Cradle of Filth/Dimmu Borgir) oraz inni zawodnicy z viking metalowych Thyrfing i Einherjer. I uwaga, pewnie każdy spodziewa się że będzie to black/viking metal. Otóż nie! Będzie to klasyczne heavy metalowe wydawnictwo spod znaku ... Manowar (SIC!) ;) Poczekamy, popaczymy ;)
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Viento » 19 lutego 2013, 15:11

Ruszyła strona http://www.spotify.com - artyści udostępniają swoje albumy do słuchania. Jest tam mnóstwo muzyki. Można słuchać za darmo - jest ograniczenie ile czasu miesięcznie można słuchac za darmo i co kilka utworów puszczana jest reklama lub można wykupić miesięczny abonament za 20 zł i słuchać bez ograniczen czasowych i bez reklam czego się tylko chce. Tomek wykupił taki abonament. Super sprawa - są starsze i nowe płyty, mnóstwo twórców, funkcja radio czyli wyszukiwanie podobnej muzyki. Można też robić playlisty z ulubionych utworów. Wychodzi znacznie taniej niż kupowanie albumów i nie trzeba szukać rzeczy po youtubie, chomiku itp itd. Można słuchać na komputerze lub na nowszych smartfonach - na smartfonie można też słuchać w trybie offline - program zgrywa wybrane utwory (jeszcze nie wiem jak to dokładnie działa bo nie mam jeszcze takiego smartfona).
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 19 lutego 2013, 17:04

Już od jakiegoś miecha korzystam z Spotify. Potwierdzam, że to super sprawa. Póki co robię to za free, ale też się zastanawiam nad płatną usługą. Mam tylko jedno zastrzeżenie do tego co napisałaś. Gdzie Ty masz ograniczenia czasowe? Ja słucham cały czas i nigdy mi się hmmmm owy czas nie skończył :P
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 20 lutego 2013, 10:58

Może mi się pomyliło, Tomek mi mówił, że było tam ograniczenie iluś tam godzin słuchania na miesiąc w pakiecie darmowym.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 20 lutego 2013, 20:40

Poczytałem trochę i faktycznie niby jest organicznie czasowe. PODOBNO 10h na miecha, 2,5h tygodniowo. Aleeeeeeee trochę mnie takie rewelacje zastanawiają bo w lutym już na 100% wysłuchałem limit 10h i ciągle mogę słuchać :P

http://www.bushman-editing.com/2013/02/ ... ternatywa/ tu mamy małe porównanie kilku podobnych serwisów. Ograniczenia jednak są, ale po 30-40 godzinach się ujawniają :/
Awatar użytkownika
Viento

Postautor: Viento » 21 lutego 2013, 13:07

Może ograniczenia ujawniają się z opóźnieniem tzn słuchasz sobie dalej a potem okazuje się, że nabiłeś sobie jakieś koszty? To by było nie fair, po wysłuchaniu darmowej ilości czasu strona powinna poinformować o tym i zaproponować zakup abonamentu. Nie wiem jak z tym jest dokładnie na spotify, my od razu kupiliśmy abonament.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 22 lutego 2013, 09:52

Viento pisze:Może ograniczenia ujawniają się z opóźnieniem tzn słuchasz sobie dalej a potem okazuje się, że nabiłeś sobie jakieś koszty? To by było nie fair, po wysłuchaniu darmowej ilości czasu strona powinna poinformować o tym i zaproponować zakup abonamentu. Nie wiem jak z tym jest dokładnie na spotify, my od razu kupiliśmy abonament.

Nie no, nie ma żadnych przekrętów jeśli chodzi o wyczerpanie się limitu. Zwyczajnie w pewnym momencie wyskakuje w lewym dolnym rogu komunikat "0 minut" i propozycja zakupu abonamentu. O abonamencie coraz bardziej myślę. Mam takie pytanko, czy płatności trzeba uiszczać tylko kartą? Czy jest jakiś inny sposób?

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”