Czego słuchacie w tym momencie?

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Re: Czego słuchacie w tym momencie ?

Postautor: DarkMoonlight » 01 czerwca 2015, 09:28

Nie wiem czy ktoś z was wie ale mam fioła na punkcie piosenek z zimą w tytule. Sam nie wiem czemu, bo nie lubię tej pory roku ale jakoś tak wyszło:)
I właśnie zimę w tytule ma piosenka, której słucham od jakiegoś czasu. Może prosta, może zwykła ale w prostocie siła i potęga. Ostatnio uważam, że proste piosenką mają swój urok.
You are my winter
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 01 czerwca 2015, 10:23

To masz tu zimową kołysankę.

Green Carnation - Lullaby In Winter
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 04 lipca 2015, 10:28

Właśnie moje życie nabrało lepszych kolorów. Myślałem, że przesłuchałem już wszystko czego tknęła się Hanne Hukkulberg. Jakże się myliłem. Nie znałem wspaniałego, wypełnionego jazzem, pokręconymi melodiami albumu zespołu Ignore, na którym wokalnie owa pani się udziela.
Tutaj można posłuchać, jak ktoś ma ochotę. Ja słucham nieprzerwanie. Uwielbiam takie dźwięki i ten wokal. Mrr... są powody do mruczenia :)
Jakby ktoś znalazł ten album mp3 to proszę o PM :)

Edit: Właśnie słucham sobie polskiego, dobrego instrumentalnego zespołu Sounds Like the End of the World. Nie lubię takiego grania, a to mi się bardzo spodobało. Nie nudzi się ani na chwilę... Zna ktoś, lubi? Mac, Natta? Free Fall
Awatar użytkownika
leosia
Podziękowano: 8 razy

Postautor: leosia » 17 lipca 2015, 01:23

Blues Pills - Devil Man :) <3
Ostatnio dominują w mojej playliście, zawsze byłam bardzo wybredna jeśli chodzi o damskie wokale, a ten znajduje się na szczycie, zaraz po Anneke :twisted:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 23 lipca 2015, 14:07

Normalnie czuję się zahipnotyzowany przez pewną wokalistkę. Nie mogę się uwolnić od niej. Pani nazywa się Emma Ruth Rundle i polecam jej album. Jeden piękny, wkręcający numer to Some Heavy Ocean
Mówcie czy wam się podoba:)
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 04 sierpnia 2015, 00:27

Właśnie wróciłam z Przystanku Woodstock i przywiozłam stamtąd nową muzyczną miłość. Po ich występie scena była w strzępach, a ludzie 10 metrów nad ziemią. Niesamowita rzecz. Ciężka, melodyjna, metalowo dub-stepowa lokomotywa.

Modestep - Machines
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 06 sierpnia 2015, 10:39

Ja słucham nieprzerwanie dziś wykonania piosenki Beyonce - Hello przez Ane Brun. Wiedziałem, że ta skandynawska wokalistka ma wspaniały głos ale ten numer brzmi zupełnie inaczej, tak magicznie.
Na wiolonczeli gra kolejna utalentowana artystka - Linnea Olson, której dwa albumy już wcześniej "połknąłem" na śniadanie. Uwielbiam to wykonanie. Jest niesamowite. Czekam na nowy album Ane Brun, który ukaże się we wrześniu tego roku:)
Hallo <3
A poza tym słucham HIM-a, bo oglądałem zdjęcia z wczorajszego koncertu w Stodole i kurde aż mi się łezka w oku zakręciła, bo lubię tego skurczybyka;)
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 08 sierpnia 2015, 18:02

ecia pisze:W kolejce czeka do zapoznania sie Bastille, bo mają grać przed Incubusem i chciałabym wiedzieć co są warci, bo nie znam nic poza "Pompeii", który był chyba w zeszłe wakacje tak wałkowany w radiach.

Ja też muszę się z nimi zapoznać, bo uwielbiam "Pompeii", a i kawałki, które kliknęłam na yt okazały się bardzo przyjemne. To świetna, niezobowiązująca muzyka na lato :).

leosia pisze:Jak się potem okazało ktoś widział Tonyego z Sonaty pijącego piwo z lodówki i lody...taki był chory....2 dni później cudownie wyzdrowiał na koncert w Japonii :?

Teorie spiskowe ;). Muzycy nie odwołują koncertów dla kaprysu. To nie takie hop-siup. Poza tym rzeczona choroba mogła być np. sraczką, a Tony z przyczyn oczywistych wolał nie wdawać się w szczegóły :D.

Darku pisze:Nie wiem czy ktoś z was wie ale mam fioła na punkcie piosenek z zimą w tytule. Sam nie wiem czemu, bo nie lubię tej pory roku ale jakoś tak wyszło:)

Z zimowych tytułów, to chyba tylko "The winter is back" Kari katowałam swego czasu ;). A, no i "Idzie zima" :D :D.

Darku pisze:Właśnie słucham sobie polskiego, dobrego instrumentalnego zespołu Sounds Like the End of the World. Nie lubię takiego grania, a to mi się bardzo spodobało. Nie nudzi się ani na chwilę...

Ja takie granie bardzo lubię, ale słyszałam podobnych utworów tak wiele, że wybieram tylko te wyjątkowe i dla mnie są to kompozycje Maybeshewill ;).

leosia pisze:Blues Pills - Devil Man :) <3
Ostatnio dominują w mojej playliście, zawsze byłam bardzo wybredna jeśli chodzi o damskie wokale, a ten znajduje się na szczycie, zaraz po Anneke :twisted:

Jakoś nie za specjalnie czuję takie agresywne, damskie wokale brzmiące, jak starocie, ale w tym utworze jest coś wciągającego ;).

Darku pisze:Normalnie czuję się zahipnotyzowany przez pewną wokalistkę. Nie mogę się uwolnić od niej. Pani nazywa się Emma Ruth Rundle i polecam jej album. Jeden piękny, wkręcający numer to Some Heavy Ocean
Mówcie czy wam się podoba:)

Mnie się podoba :). Żałuję tylko, że wokal jest tak wycofany, bo barwę pani Emma ma uroczą, a muzyka ją troszkę zagłusza. Takiego wokalu wolałabym słuchać, jak instrumentu, a nie tła, ale album i tak z pewnością przesłucham :).

Bastet pisze:Właśnie wróciłam z Przystanku Woodstock i przywiozłam stamtąd nową muzyczną miłość. Po ich występie scena była w strzępach, a ludzie 10 metrów nad ziemią. Niesamowita rzecz. Ciężka, melodyjna, metalowo dub-stepowa lokomotywa.

Modestep - Machines

Lubię! Zazdroszczę zobaczenia koncertu. Chętnie potańczyłabym (poskakała?) przy takiej muzyce. Na żywo musi rozsadzać łeb :head1:.

Darku pisze:Ja słucham nieprzerwanie dziś wykonania piosenki Beyonce - Hello przez Ane Brun. Wiedziałem, że ta skandynawska wokalistka ma wspaniały głos ale ten numer brzmi zupełnie inaczej, tak magicznie.
Na wiolonczeli gra kolejna utalentowana artystka - Linnea Olson, której dwa albumy już wcześniej "połknąłem" na śniadanie. Uwielbiam to wykonanie. Jest niesamowite. Czekam na nowy album Ane Brun, który ukaże się we wrześniu tego roku:)
Hallo <3

Śliczne. Piękna interpretacja i czarujący głos wiolonczelistki <3.

U mnie rozbrzmiewa sobie rose ave., czyli wspólny, folkowy, pełen magii album Pink i Dallasa Greena, którzy ukryli się pod szyldem you+me :). Taki trochę w klimacie country, ale nie odbiera się go, jak country, a ich głosy niesamowicie razem współbrzmią :). Bardzo przyjemna odskocznia. Moim ulubionym utworem jest chyba "Break the cycle".
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 28 sierpnia 2015, 23:26

Świetnie bawię się nurzając w odmętach visual kei. Przesłuchuję legendy gatunku i jakkolwiek często trafiam na zupełnie nową odmianę grozy (zwłaszcza, jak się popatrzy na stare teledyski) to pojawiają się cuda, perełki i mnóstwo funu. Pod tę kategorię podchodzi legendarne Luna Sea.

Nie mogę się uwolnić od tego kawałka. Ma tyle energii i świeżości, ze zaraz mnie wystrzeli pod sufit. A wiekowa rzecz, 20 lat z okładem.
Luna Sea "Rosier"

Edit: Podbijam własny post, zaraz sama się za to skarcę, ale po prostu MUSICIE TEGO POSŁUCHAĆ!

Nurzając się w odmętach visual kei zagnało mnie w stronę X Japan (kocham) i solowej kariery nieodżałowanego, prześlicznego Hide. I po drodze zagarnęłam projekt, który założyli, uwaga: Hide, Paul Raven z Killing Joke i Joe Castillo z Queen Of The Stone Age. Zespół nazywał się Zilch.

Nieprawdopodobnie drapieżne, energetyczne, dziwaczne granie spod znaku White Zombie i NIN, tylko inaczej, podlane japońskim łot de fak. Industrial o ciężarze czołgu. Gdyby nie tragiczna śmierć Hide kto wie, jakby się to potoczyło, ale nadal, po prawie 15 latach kosi jak śmierć.

Wow.

Zilch - What's up mr. Jones?
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 29 sierpnia 2015, 11:16

Z japońskiej muzyki słuchałem dwóch artystów. Nikt nigdy nie mógł zrozumieć, czemu ich słuchałem. Pamiętam, że zaraziła mnie dziewczyna, z którą wówczas flirtowałem. Pierwszy to Gackt i choćby jego numer Vanilla, który lata świetle temu katowałem. A druga gwiazda to Buck Tick i jego przepiękny hit Dress
Prawda, że ładne?
W ogóle zastanawiam się i może Bastet mi na tę zagwozdkę odpowie. Czemu tytułu piosenek są po angielsku, a cała piosenka po japońsku? Bardzo dużo jest takich artystów z Japonii:)

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”