Czego słuchacie w tym momencie?

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Siemowit

Czego słuchacie w tym momencie?

Postautor: Siemowit » 01 marca 2009, 19:28

Słuchacie sporo muzyki, prawda? Słuchacie...mnóstwo muzyki, tak? Ten temat jest dla was. Nie może go zabraknąć na żadnym muzycznym forum.
A więc (tak, wiem, nie zaczyna się zdania od więc :)) - czego słuchacie w tym momencie?
Pamiętajcie, że w tym temacie obowiązuje jedna zasada - jeśli piszecie o tym, czego teraz słuchacie, nie ograniczajcie się tylko do podania tytułu albumu/piosenki i nazwy wykonawcy. Minimum dwa zdania opisu. W przeciwnym razie post zostanie potraktowany jako spam i usunięty.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Czego słuchacie w tym momencie ?

Postautor: Viento » 02 marca 2009, 12:14

Od jakiegoś czasu zapoznaję się z twórczością The Gathering, ostatnio słucham albumu Sleepy buildings. Dokonania Anneke zaczęłam poznawać od Agua de Annique, teraz kolej na The Gathering.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 02 marca 2009, 12:31

U mnie Moonspell i Anneke z "Scorpion Flower". wrrrr... Świetny klimat. Ogólnie mnie się bardzo podoba :mrgreen:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Pendulum Prey

Postautor: Pendulum Prey » 02 marca 2009, 13:15

3 rzadkie i unikatowe utwory Blut Aus Nord (najprawdopodobniej odpady z sesji "Memoria Vetusta I: Fathers of the Icy Age") w tym rewelacyjny cover Mighty Trust Krusher z repertuaru Godflesh.
Ten zespół nigdy mi się chyba nie znudzi :mrgreen:
The fact is that far more crime and child abuse has been committed by zealots in the name of God, Jesus and Mohammed than in the name of Satan
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 02 marca 2009, 17:53

Maniak! :P

U mnie świeży split Shining z Den Saakaldtte. Dwa koncertowe utwory nagrane w piwnicznych warunkach, przez co brzmią tym lepiej. O Den Saakaldtte pierwsze słyszę, ale z tego co słyszę czas posłuchać ich więcej. Jakieś trąbki, fujarki, saksofony, atmospheric progressiv uber underground taxi modern jazz blackest faken metal - rewelacja!
Mała rzecz a cieszy.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 20 razy

Postautor: Viento » 05 marca 2009, 18:55

Właśnie włączyłam sobie "I Lived On The Moon" - Kwoon. Idealna muzyka, aby się zrelaksować, odpłynąć i wyłączyć rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy

Postautor: Sushi » 05 marca 2009, 19:10

A ja się chyba zakopałam. Cały czas słucham "To catch the Thief" z "Pure Air". Jest idealne. Wykonanie powala, tak samo jak tekst. Do tego stopnia mi odwaliło, że doszłam do wniosku, że mogłoby mi to lecieć na ślubie :mrgreen: A jeśli ja myślę o ślubie, to muszę wielbić daną piosenkę :mrgreen:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 06 marca 2009, 00:26

Jak zwykle dużo.
1. "Home" The Gathering. Kiedyś ta płyta mi się nie podobała. Teraz usiłuję zgadnąć dlaczego. Jest spójna, łagodna i po prostu piękna. "Waking Hour" słucham nonstopicznie, chyba sobie to skopiuję do zwojów. :P
2. "Planetary Confinement" Antimatter. Łagodne, usypiające, liryczne. Doskonałe na wieczór i szare dni. Generalnie muzyka Irlandczyków to taka wielka, smutna kraina łagodności.
3. "Black Cascade" Wolves in the Throne Room. Dobre! Kurde, dobre! Na razie jednak na tym etapie zostanę i posłucham sobie potem, jak dojrzeje i wyrzucę z głowy dwa poprzednie albumy.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 06 marca 2009, 16:25

Bastet pisze:U mnie świeży split Shining z Den Saakaldtte.

No, już nie taki świeży ;). Też mi się podobuje. Jak wszystko od Shining.

U mnie Deftones i absolutnie cudowny, absolutnie klimatyczny utwór "Passenger". Od paru miesięcy nie mogę przeżyć bez niego dnia.
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 09 marca 2009, 00:03

Whitesnake, co tam wypadnie.
Tak się ostatnio nasłuchałam jakiś dronów, jakiś post rocków, post metalów i tego wszystkiego, co tak dziwnie robi ze słuchem, że człowiek podryguje w rytm betoniary (kolega Nidhogg powiedziałby, że to mem i wcale nieprawda, ale co on tam wie, niewierny...).
W związku z tym musiałam zaaplikować sobie coś tradycyjnego, sprawdzonego, prostego w obsłudze i mającego wieczną datę ważności. David Coverdale, brzydki pudel z pięknym głosem i jego koledzy taka muzykę właśnie robili.
Pobudza do działania. Szkoda, ze jest północ i poza kotem nikogo w domu.
To może zrobię ciasteczka? xDDDDD

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”