Koncerty i festiwale muzyczne - relacje

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Koncerty i festiwale muzyczne - relacje.

Postautor: Vinlett » 17 lutego 2013, 22:11

ecia pisze:Jak na ostatki, to frekwencja bardzo słaba, zwłaszcza, że podobno kapela w jakimś programie typu idol występowała i nawet nieźle sobie poradzili.
W "Must Be the Music" ;].

ecia pisze:(...) i tak dla smaczku cover "Jo Chca" Oberschlesien (...)
O, to ciekawe, bo rywalizowali z Oberschlesien w rzeczonym programie. Chciałabym to usłyszeć.

ecia pisze:Dziwi mnie, że nie ma nic na youtube, bo śmiem twierdzić że tak 1/3 osób na sali coś tam kręciła/fociła aparatami lub telefonami...co swoją drogą zawsze mnie wkurza, bo jak oni moga się skupić na koncercie, poczuć klimat skoro cały czas coś tam pinkają?.
Mnie też to wkurza, bo zasłaniają i przeszkadzają, nierzadko wpychają się do przodu taranując innych po drodze, co by mieć możliwość lepszego filmowania itd. Jedyny pożytek z tego taki, że potem na youtube człowiek odnajduje pamiątki z eventów ;].

Dobrze zrobiłaś, że się na Tune wybrałaś. Też miałam w planach ich koncert, ale z powodu choroby musiałam porzucić ten pomysł.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Postautor: wisdom_tooth » 25 lutego 2013, 16:16

Soap&Skin - 22.02.2013 - Kraków klub Studio.

Pier.... magia. :D
zdjęcia

Szersza relacja 25.02.2013.

Edit: 25.02.2013

Po znakiem zapytania stała moja obecność na tym koncercie z powodów banalnych bo motoryzacyjnych. Jednak udało się to jakoś zorganizować i miałem szczęście być widzem koncertu, który na trwałe zostanie w mojej pamięci i który od razu wskoczył na drugie miejsce mojej prywatnej listy wydarzeń spychając na trzecie koncert The Gathering. W klubie Studio po raz drugi widownia była zastawiona krzesełkami i chyba nie wyobrażałbym sobie innego oglądania Soap&Skin. W planie wieczoru intrygująco wyglądało godzinne Intro, które okazało się zestawem muzyki elektronicznej a jak się okazało było bardzo dobrym przygotowaniem do tego co miało nadejść.
Dość punktualnie zaczął się właściwy występ mocarnym Deathmental, właściwie wbijającym człowieka w krzesło. I tak miało być do końca. Mogę powiedzieć, że Soap&Skin z płyt to zupełnie coś innego niż ta z koncertu, tutaj każda z piosenek tak dobrze mi znanych nabrała innego wymiaru i miałem wrażenie, że uczestniczę w przedziwnym przedstawieniu, ni to muzycznym ni to performance. Ona ubrana w coś co trudno nazwać, muzycy w strojach jak z zespołu Laibach. Wspaniała gra świateł, to wyłączających ją całkowicie z otoczenia podczas utworów wyciszonych granych tylko na pianinie, to wręcz oślepiająca podczas ostrzejszych. Do tego ruch sceniczny sprawiający wrażenie jakby wokalistka żyła w swoim świecie, kontakt z publicznością ograniczony jedynie do dwa razy chyba powiedzianego "Thank you" i na początku do usunięcia sprzed sceny ludzi z aparatami fotograficznymi, co zresztą spotkało się z aplauzem widowni. Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć co w Niej jest autentyczne, a co jest wyrachowaniem, grą aktorską natomiast wiem jedno, jest w tym po prostu genialna.
Odniosłem wrażenie, że Anja jest tego wieczoru jakaś zmęczona, może miało to związek z tym, że jest ponoć w ciąży. Koncert skończył się tak nagle jak się zaczął, wokalistka zeszła ze sceny chyba w konsternację wprowadzając muzyków, którzy chwilę siedzieli jakby na nią czekali. Wyszła dopiero na bis i moje marzenie się spełniło, zagrała "The End" Doorsów, w jej wykonaniu cover imo lepszy od oryginału. Utwór przejmujący swoim tekstem, a do tego ta piękna twarz, wydająca się płakać kiedy śpiewa, te smutne i zarazem straszne słowa. Każdy kto tam był chyba poczuł, że to jest ten moment, że inaczej ten wieczór nie może się skończyć, że każdy następny bis byłby jakby na siłę. Porcja kurtuazyjnych oklasków. I koniec. Wreszcie można było odetchnąć.

setlista

Nie ma żadnych filmów na youtube z Krakowa :shock: . Czyżby ludność zapomniała kręcić??!!
Ze stolycy jest też niewiele...
March Funebre czyli Anja mocy pełna
Lost
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 25 lutego 2013, 17:34

Wspaniała Anja, wspaniała setlista i wspaniała relacja, Wis. Zazdroszczę. Ja niestety nie mogłam pojechać na koncert, ale może jeszcze kiedyś Anja da parę koncertów w Polsce i ją kiedyś zobaczę.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 25 lutego 2013, 18:37

Ja Ją wtedy zobaczę ponownie.

http://www.youtube.com/watch?v=vK-mxePIEh0 po tym adresem można zobaczyć cały występ z Moskwy, w dobrej jakości.
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 25 lutego 2013, 19:12

Muszę przyznać, że te filmiki mimo słabej jakości robią wrażenie. Anja wspaniała - ciężko ocenić jej wokal na żywo po tych wideo ale jedno jest pewne - Ona jest wspaniała;)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 25 lutego 2013, 20:43

Dark jak tej Moskwy słucham, to w Krakowie śpiewała o niebo lepiej.
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 26 lutego 2013, 22:37

Wisdom, tak pięknie wszystko opisałeś, że nie mam wątpliwości, że tego dnia w Studio odprawiono czary. Nie znam twórczości Soap&Skin, ale utwór "Marche Funèbre" wydaje się być arcyciekawy. Nie wiem tylko, czy jestem fanką takiego kombinowania z ekspresją na scenie ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 27 lutego 2013, 12:52

Vinlett napisała:
Nie wiem tylko, czy jestem fanką takiego kombinowania z ekspresją na scenie ;).

Vinlett o ile nie jestem generalnie zwolennikiem miotania się po scenie, to jakoś Jej to pasuje. To przejście od wyciszonych, granych na fortepianie utworów do wulkanu energii jest zupełnie na miejscu i sprawia, ze ta muzyka nie jest nudna.
O wiele więcej Okien -
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 27 lutego 2013, 13:44

Właśnie to miotanie na scenie jest dla mnie z reguły śmieszne, niepotrzebne i kojarzy mi się np. z Piotrem Roguckim, Comą i kiczem, ale w przypadku Anji to wypada jakoś tak szczerze, naturalnie.. Idealnie się wpasowuje w jej muzykę.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 27 lutego 2013, 14:56

O, a ja właśnie chciałam powiedzieć, że jak najbardziej jestem zwolenniczką wszelkiego miotania, rzucania się i innych, dziwnych rzeczy, ale u niej mnie to nie przekonuje i nie wygląda naturalnie ;).

Niemniej jednak nie trzeba mnie przekonywać, że wieczór z taką energią na scenie był wyjątkowy i magiczny. Jak zwykle interesująca relacja, Wis ;).

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”