Covery

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Covery

Postautor: Vinlett » 06 marca 2016, 18:42

Natta w temacie 'Ania Dąbrowska' pisze:To prawda, zwracam honor Cher i przepraszam za pomyłkę. Zawsze myślałam, że to wersja Nancy jest pierwotna, pewnie dlatego że została wydana w tym samym roku co oryginał Cher, a Cher się tak dobrze trzyma że ciężko uwierzyć że tworzyła już w 66 roku i wcześniej :lol:
Normalna sprawa, nie ma za co przepraszać ;). Mnie dopiero niedawno niechcący się wygooglowało, że "Bang Bang" jest piosenką Cher. Inaczej nadal nie miałabym o tym pojęcia.

Z tymi coverami to w ogóle jest dziwna sprawa, gdy nowa wersja utworu staje się popularniejsza od oryginału. Tak jak w tym filmiku. Oczywiście wiedziałam, że "I Will Always Love You" Whitney Houston jest piosenką Dolly Parton, ale co do reszty to dałam się nabierać przez lata ;).

PS. Co do Cher, to jak to ktoś kiedyś powiedział: wojnę nuklearną przeżyją tylko karaluchy i Cher ;D.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2016, 17:07 przez Vinlett, łącznie zmieniany 1 raz.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Covery

Postautor: Luna » 07 marca 2016, 02:23

Vinlett pisze:Tak jak w tym filmiku.

Zniszczyłaś mi życie, Vin XD. Najbardziej zaskoczył mnie "If I Were a Boy", bo tekst tej piosenki zwraca uwagę i odruchowo odnosi się go do wykonawcy, a do Beyonce bardzo mi pasował. W "I Love Rock 'n' Roll" też nie mogę uwierzyć XD. Za to "Tainted Love" Mansona jest przykładem świetnie zrobionego coveru. To niesamowite, jak artysta może zmienić charakter utworu :).

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”