Live

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Re: Live

Postautor: Luna » 24 czerwca 2009, 06:09

Viento pisze:A ja mam przepięknie zaśpiewane "Sing For Me" - zupełnie inaczej niż na płycie.

Nienawidzę, kiedy wokaliści na żywo interpretują utwory za każdym razem inaczej, bo w efekcie serwują słuchaczom coś zupełnie innego, niż to, co polubili. To niestety zdarza się dosyć często, więc wydawało mi się, że Tarja będzie wydziwiać z głosem, czy melodią, ale nie. Na szczęście się myliłam ;). Fakt, pięknie zaśpiewała.

Ode mnie coś zaskakującego (przynajmniej dla mnie):

Aria Sandora z operetki "Baron cygański" J.Straussa II w wykonaniu... Pawła Kukiza!

To nagranie ze świątecznego wydania "Szansy Na Sukces" w 2006 roku, "Arie Ze Śmiechem".
Formuła programu zakłada, że amatorzy śpiewają przeboje gwiazd. Tym razem to gwiazdy zmierzą się z nietypowym dla nich repertuarem.

Nie miałam pojęcia, że on potrafi TAK śpiewać :shock:.

Edit:

Jelonek - "BaRock"
Jelonek - "Elephant's Ballet"
Jelonek - "B.East"
Wykonania zarejestrowane w warszawskiej Stodole, przed występem Apocalyptiki. Idealnie pokazują, jaki power mają koncerty Jelonka. Uf!
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 02 lipca 2009, 09:14

Brawurowo wykonany przez Tarję Kinslayer. No naprawdę Tarja ma parę! To tylko potwierdza to, że potrzeba jej więcej dynamicznych utworów na nowej płycie, aby urozmaicić koncerty.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 03 lipca 2009, 00:02

raaawrrr...
Tarja w utworach NW to jest to. Najpiękniejsze wykonania, ten power, te emocje. Uwielbiam.
Tak, zgadzam się z Tobą Viento, więcej energicznych utworów na nowym albumie!
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 20 lipca 2009, 16:45

Rzeczywiście, zaśpiewane fantastycznie! Nie mogę się nadziwić, jak Tarja się zmieniła odkąd wyrwała się spod skrzydeł Nightwish'a (a raczej została spod nich wykopana). Strasznie przyjemnie się na nią patrzy, kiedy bez przerwy moszuje i robi najróżniejsze wygibasy.

Edit: Hameryka się do nas zleciała, tak więc pokazuje nam, co tam u nich jest trendi obecnie.

"Mad World"

"Crying"

"Believe"

Adam Lambert, to były uczestnik amerykańskiego idola. Zajął, zdaje się, drugie miejsce. Podobno któryś z jurorów powiedział mu, że ma ogromne predyspozycje do zostania legendą, taką, jak Freddie. Całkowicie się z tym zgadzam. Jeżeli chłopak dobrze wykorzysta swój ogromny talent jestem pewna, że jeszcze o nim usłyszymy. Od razu widać, że ma ogromną charyzmę.

"Black or White"
Bez obrazu, ale nie będę pisała drugiego posta, a nagranie jest live. Dopiero ten kawałek pokazuje, na ile stać Lamberta.

Czy ktoś oglądał "Velvet Goldmine"? Zauważyłam, że Lambert na scenie preferuje podobne kostiumy do postaci z tego filmu, a' la Bowie. Już go lubię XD.

Teraz, już całkowicie na poważnie - jestem pod wielkim wrażeniem.
Floe

Postautor: Floe » 27 lipca 2009, 23:33

Wklejam dwa kawałki z Blacklights Festival. W roli główniej mój zespół numer jeden, Darkestrah z jedyną w swoim rodzaju Kriregtalith, vel Kridzią na wokalu

The Silk Road

Uwielbiam to wejście gitarowe...

Cult Tengri

Nie spodziewałam się nawet, że kapela występująca na żywo raz na ruski rok może wypaść wcale nieźle.

A swoją drogą jaki z tej dziewczyny kurdupel :lol:
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2009, 23:56 przez Floe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 27 lipca 2009, 23:52

Robi wrażenie, na żywo szczególnie podoba mi się drugi kawałek. Głos Kriegtalith brzmi w nim zajebiście. Chciałabym uźrzeć koncert Darkestrah.
Floe

Postautor: Floe » 28 lipca 2009, 16:20

Ha! Wydłubałam dwa kolejne kawałki z tego samego festu XD Dałabym głowę, że ich wczoraj jeszcze nie było :P

Inner Voice

Sary Oy

Sary Oy w wersji HD

oraz bonusowo

The Silk Road w wersji HD

indżoj ;)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 05 sierpnia 2009, 02:28

Floe pisze:Ha! Wydłubałam dwa kolejne kawałki z tego samego festu XD Dałabym głowę, że ich wczoraj jeszcze nie było :P

Zaraz po tym, jak wstawiłaś dwa pierwsze utwory, ja też wydłubałam resztę :D.

Annihilator - "Alison Hell"

Miszczowski kawałek, a kto się z tym nie zgadza i uważa, że głos Dave'a pasuje do Annihilator, jak siodło do świni, może się do mnie nie odzywać XD. Uwielbiam, kiedy on tak pieje <3.
Floe

Postautor: Floe » 05 sierpnia 2009, 11:33

Luna pisze:
Floe pisze:Ha! Wydłubałam dwa kolejne kawałki z tego samego festu XD Dałabym głowę, że ich wczoraj jeszcze nie było :P

Zaraz po tym, jak wstawiłaś dwa pierwsze utwory, ja też wydłubałam resztę :D.

Cichaj tam, może innym się nie chciało szukać :lol:

Całkiem niezły ten Annihilator koncertowy (kapelę generalnie znam słabo). Dla rozgrzewki słyszę, że zagrali na gitarze motyw z kreskówki o dzięciole XD
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 08 sierpnia 2009, 08:21

Floe pisze:Całkiem niezły ten Annihilator koncertowy (kapelę generalnie znam słabo). Dla rozgrzewki słyszę, że zagrali na gitarze motyw z kreskówki o dzięciole XD

Ano niezły. Widziałam kiedyś, wymiatali.

A' propos. Annihilator supportował Trivium, wraz z Sanctity.

Sanctity - "Beneath the Machine"

Zajebisty kawałek, w ogóle całkiem przyjemne granie. Szkoda, że zespół jest słabo znany i nie ma nagrań lepszej jakości. Borze zielony, jakie ten wokalista ma włosy.

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”