Live

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Live

Postautor: Luna » 16 kwietnia 2009, 03:59

W tym temacie możemy wstawiać fragmenty koncertów.

Zatem zacznę.

"Fear of the Dark" w wykonaniu Sturm Und Drang

Imo jeden z najlepiej zapowiadających się, fińskich zespołów. Średnia wieku członków, to jakieś 17 lat. Widziałam ich dwa lata temu przed Apo. Przez pierwsze pięć minut wszyscy się z nich śmiali i, jak przypuszczam, wstydzili słuchać muzyki osób niepełnoletnich, natomiast potem nie chcieli wypuścić ich ze sceny :roll:. Ja tam od początku starałam się być wyrozumiała i małoletni Finowie szybko zyskali moją sympatię. To jeden z tych przypadków, kiedy muzyka na żywo brzmi o wiele lepiej, niż na albumie. Póki co chłopcy grają bardzo skocznie, melodyjnie, chwytliwie i ich utwory idealne są do pośpiewania i do poskakania na koncercie. Wierzę, że jeśli obiorą odpowiednią drogę, kiedyś nagrają fantastyczny album.

Coś z repertuaru SuD:

"Broken"
Awatar użytkownika
Siemowit

Re: Live

Postautor: Siemowit » 16 kwietnia 2009, 22:11

Ode mnie dwa filmiki z ostatniego koncertu, tym razem Alkonost, a jak załaduję to wrzucę Zreca, a tymczasem dodam go z innego nagrania:

Alkonost
Alkonost - chwilowym pojawieniem się naziola nie ma się co przejmować...... powiedzmy.

Žrec - Zrec live in Praga
Žrec - :P
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 17 kwietnia 2009, 04:02

A skomentować poprzedni post, to już nie łaska!? :D

Adasiu, litości. Nie mów mi, że i Ty należysz do grupy oszołomów, którzy zamiast miotać się pod sceną marnotrawią energię na nagrywanie kiepskiej jakości filmików xD. Kiedy podczas koncertu widzę kogoś sterczącego z podniesionym do góry telefonem, czy też aparatem, budzą się we mnie pierwotne instynkty i mam ochotę odgryzać kończyny xD.

Alkonost w dalszym ciągu do mnie nie przemawia i zapewne już nie przemówi. Widziałam podobny koszmarek - Ava Inferi. Wiem, że to dwie inne bajki i za chwilę mnie ubijesz za to porównanie, ale chodzi mi raczej o emocje. Na AI mimowolnie stałam z miną męczennicy i modliłam się w duchu, żeby wreszcie sobie poszli. Podejrzewam, że na Alkonost byłoby podobnie, chociaż nie będę się upierać, a jedynie przypuszczać, gdyż wiadomo - w klubie emocje osiągają zupełnie inny wymiar.

Ze Zrec jest troszeczkę inaczej. Kompletnie nie moje klimaty. Imo te wszystkie hopasiupne, folkowe przyśpiewki są takie same i niesamowicie mnie nudzą, ale podejrzewam, że na koncercie bawiłabym się świetnie. W końcu imo tylko do tego nadają się takie utwory - do poskakania pod sceną.

Ode mnie: Darzamat - "The Burning Times"
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 21 kwietnia 2009, 20:28

Neurosis - "Given to the Rising" Brutal Assault 2008

Wrzuciłam niedawno relacje z zeszłorocznego BA i przypomniało mi się, że na jutubie śmiga dobry zapis najlepszego i najbardziej magicznego koncertu, na jakim byłam w życiu. Nawet dla tych, którzy nie przepadają za Neurosis - warto zerknąć.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 23 kwietnia 2009, 03:44

Podejrzewam, że tak, jak to bywa w większości przypadków i to nagranie ukazuje jedynie namiastkę magii odczuwalnej podczas występu, ale mimo wszystko jestem zauroczona tą cudowną atmosferą wygenerowaną przez muzykę Neurosis na żywo. Po obejrzeniu filmiku i ja nabrałam ochoty na jakiś spokojny, klimatyczny i ryjący mózgowie koncert.

Z wyżej wymienionych powodów zebrało mi się na wspominki:

Tiamat - "Will They Come?"

Na lutowym koncercie w Progresji panowie zagrali ten utwór na początku i na "dzień dobry" zrobili ze mnie miazgę. Imo jeden z najpiękniejszych kawałków Tiamat.
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 23 kwietnia 2009, 21:55

Generalnie ich nie słucham i nie znam nawet ale ten kawałek jest zajebisty, można się pobujać i w ogóle melancholijnie, a to lubię. Chyba pokuszę się o szersze zapoznanie. Dzięki Arwen za wstawienie owego videa :P

Ja dam w sumie 3 linki. Tym razem Arkona, tyle, że pierwszy link to zapowiedź nowego DVD, które zrobiło na mnie wrażenie - dynamika, dawne stroje, elementy muzyki ludowej grane na żywo, czyli różnego rodzaju flety oraz damskie chórki, nawet jakieś walki wojów - to nie jest zwykły koncert. Link nr 2 to kawałek z owego koncertu, który tylko potwierdza to, co wyżej. Energia Słowiańska połączona z Metalowym pazurem musi robić swoje. Z zespołem wystąpił ktoś z kapeli Svarga, przejmując niektóre teksty Mashy. Link nr 3 to krótki kawałek z poprzedniego DVD, ale już ze "zwykłego" koncertu :P

http://www.youtube.com/watch?v=f_T0TRoPGgY
http://www.youtube.com/watch?v=AGQhRArqPjA
http://www.youtube.com/watch?v=QADznD_Ortg
Pendulum Prey

Postautor: Pendulum Prey » 23 kwietnia 2009, 22:51

Z racji na zaplanowany na 27 października koncert Amorphis w Krakowie, postanowiłem zerknąć tu i ówdzie w odmęty internetu w poszukiwaniu choćby najmniejszego dowodu na to, że finowie nadal "mają jaja" na scenie. Znalazłem kilka filmików z ubiegłorocznej trasy Amorphis po USA i .... kopara mi opadła!
Amorphis - Black Winter Day
Amorphis - Into Hiding
Już się nie mogę doczekać jesieni :twisted: I wcale mi nie przeszkadza, że Tomi się konkretnie "jebnął" w "Into Hiding" z wejściem wokalu:D:D:D:D
The fact is that far more crime and child abuse has been committed by zealots in the name of God, Jesus and Mohammed than in the name of Satan
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 24 kwietnia 2009, 13:38

Xardas pisze:Ja dam w sumie 3 linki.

Zwiastun dvd mi się podoba, ponieważ jest bardzo efektownie zmontowany, ale szkoda, że tak mało w nim muzyki. Rosyjska Arkona o dziwo nie działa mi na nerwy i darzę sporą sympatią pełną energii i charyzmy wokalistkę, ale te dwa utwory nie powaliły mnie na kolana. Być może dlatego, że to nie moje klimaty. W drugim linku najciekawsze zaczyna się dopiero po czwartej minucie.

Pendulum Prey pisze:Znalazłem kilka filmików z ubiegłorocznej trasy Amorphis po USA i .... kopara mi opadła!

Zapoznałam się wcześniej z twórczością Amorphis i bardzo przypadła mi do gustu, tak więc chyba nikogo nie zdziwi, kiedy napiszę, że chciałabym zobaczyć ich na żywo. Zwłaszcza po obejrzeniu tych nagrań ;). "Into Hiding" jest fantastyczne, prawiem z krzesła spadła.

Ode mnie:

Trivium - "Down From the Sky"

Jestem pełna podziwu dla Matt'a i niesamowitej ewolucji, jaką przebył jego głos. Jeszcze dwa lata temu nie potrafił na żywo gładko zaśpiewać kilku słów. Dzisiaj nagrania live są pod względem wokalu tak samo dobre, jak studyjne. Uwielbiam ten utwór i fakt, że na żywo jest dużo szybszy. Na tym zakończę komentowanie, bo się zacznę uzewnętrzniać :D.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 05 maja 2009, 13:49

Padłam. Rewelacyjne wykonanie. Pani Geppert jak zawsze świetna, ale teraz przeszła samą siebie:
Edyta Geppert - Jaka róża taki cierń
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 05 maja 2009, 18:46

Sushi, to jest świetne! Uwielbiam głos Geppertowej, pełen nostalgii, emocji, dojrzałego talentu. Ale to wykonanie jest po prostu świetne. Mimo upływu lat, jej głos jest ciągle wyśmienity - a powiedziałabym, że jeszcze lepszy! Bo to wykonanie przewyższa to z Pamiętnika - pani Geppert dodaje już tutaj to jej piękne, arcytrudne vibrato.. Ja akurat nigdy nie lubiłam tej piosenki - ale w takim wykonaniu to po prostu poezja.

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”