Live

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Re: Live

Postautor: Vinlett » 22 maja 2015, 22:58

Curly Heads z Dawidem Podsiadło & Kasia Nosowska - Co mogę jeszcze

Fantastyczny utwór do wiersza Zbigniewa Herberta. Rewelacyjny duet oraz wykonanie. Oglądam już enty raz. Dla mnie kawałek doskonały <3
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 22 maja 2015, 23:35

Dawid Podsiadło, to chyba jedyny wokalista ostatnich lat, którego karierę zrodziło talent show i nie trzeba tego żałować. Godny partner dla Kasi. Świetny utwór, świetne wykonanie.
Awatar użytkownika
Bastet

Miyavi

Postautor: Bastet » 29 sierpnia 2015, 01:12

Miyavi jest słodziaszny :oops:

Ale, ale - skoro o Japońcach mowa to nie może tu zabraknąć zespołu, od którego wszystko się zaczęło

X Japan - Art of Life

Wzrusza do łez i wymaga słuchania w pozycji klęczącej. Koncert symfoniczny zagrany na metalowym instrumentarium.

Tak przepiękne, że wymaga redefinicji słowa "przepiękne".

Plus słynna japońska precyzja, dzięki której trudno uwierzyć, że to jest nagranie koncertowe.

Maestria.

PS - Yoshiki jest pieprzonym bogiem. Bogiem na maksa.
PS2 - Boskość Hide jest udowodniona naukowo.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 02 września 2015, 17:15

Muszę powiedzieć, że ostatnio Miyavi często u mnie gości. Z czasem z kolorowej posranej papugi zrobił się z niego kawał chłopa (jeśli można tak powiedzieć o jakimkolwiek Japońcu) a i jego muzyka stała się bardziej słuchalna, wręcz miła. Co prawda nadal jest powalony, ale to już jest połączenie choroby psychicznej, gitary i japońskiej oryginalności. Nie dziw, że my - europejskie niewinne ludzie zachwycamy się nim ^^

skoro o Japońcach mowa to nie może tu zabraknąć zespołu, od którego wszystko się zaczęło

X Japan - Art of Life

:wtf: WTF?
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Bastet

Postautor: Bastet » 02 września 2015, 20:35

Miyavi akurat jest kawał chłopa, nawet jak na nasze standardy, bo te ponad 180 cm ma :D Choć fakt, jak na Japończyka jest niezwykle wysoki.

Ciągle zapominam, że te ślicznotki to takie kurduple... :|

Sushi pisze: :wtf: WTF?

Znaczy, że co, że źle?
Ostrzegam, że w tym miesiącu jestem w nich zakochana na wieki. W dni parzyste w Hide, w nieparzyste w Yoshikim.

:>
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Sushi

Postautor: Sushi » 16 października 2015, 07:46

Coś Ty Bast, bałabym się powiedzieć, że coś z nimi nie tak.

Nie chcę, abyś mnie zjadła :mrgreen:.
A tak serio, to trochę oko mi latało, bo chłopaki ładnie grali. Coś innego. Bardzo fajna wrażliwość. Jestem pod wrażeniem i to niemałym. Jak już mi minie pierdolec Miyaviego przesłucham sobie tych panów.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Luna » 02 marca 2016, 02:09

Znalazłam piękny filmik z zeszłorocznego Rock In Rio:

System of a Down - "I-E-A-I-A-I-O"

Nigdy nie słuchałam chłopaków w większej ilości, ale zawsze podziwiałam ich niesamowity kunszt. Nie mam słów. Tak powinien wyglądać każdy koncert :head1:. I tak sobie myślę, że po występach Systemu ludzie mają mózgi porozpieprzane po podłodze, a Serj nie musi nawet brać prysznica XD. Oczywiście ten bezruch mnie nie dziwi, bo zasapanie się przed jego wyjątkowymi popisami wokalnymi byłoby samobójstwem, ale i tak zawsze rozczula mnie to jego subtelne podrygiwanie i tupanie nóżką :D. Kocham go <3.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 16 razy

Postautor: ecia » 02 marca 2016, 09:39

No cóż, byłam na koncercie Systema w Łodzi i niestety nie każdy ich koncert tak wygląda. Zabawa była super, bo publika się wczuwała. Zespół jak dla mnie przyszedł, zagrał co miał zagrać i poszedł. Dodatkowo scena była niska i z połowy boiska (bo GC zajmowało połowę, mimo, że były tam pustki) słabo było widać, a o jakimś telebimku można było pomarzyć. Brakowało mi czegoś w ich występie, jakiejś energii, sama nie wiem, może mieliśmy za duże oczekiwania co do tego koncertu, w końcu tyle kazali nam na siebie czekać... :roll:
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Natta » 23 listopada 2017, 18:55

Dzisiaj przeglądając randomowo youtube natrafiliśmy na perełkę, istne cudo. Śliczny koncert duńskiego zespołu Heilung zrealizowany na festiwalu Castlefest 2017. Jest to projekt, w którym występują muzycy związani m.in. z mniej znanym zespołem Euzen lub z bardziej znanym folkowym Valravn. Koncert jest przepięknie zrealizowany - od pieczołowicie przygotowanych kostiumów, rekwizytów i scenografii, po światła i pracę kamery. Jest bardzo teatralny, występują w nim również wymalowani wojowie z tarczami i włóczniami. Jeżeli jesteście fanami np. Wardruny, wyżej wspomnianego Valravn czy też Eivor Palsdottir, to serdecznie polecam. Czysta magia: KLIK.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 13 razy

Postautor: DarkMoonlight » 23 listopada 2017, 19:18

Natta chyba YT nas prowadzi tymi samymi drogami. Właśnie niedawno oglądałem ten koncert. Ale majstersztyk. Ile tutaj się dzieje. Mrocznie ale nie śmiesznie. To jest tak dobre, że trudno jest to opisywać słowami ale lepiej usiąść i obejrzeć. Dać się wciągnąć w to magiczne przedstawienie.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”