Zajebiści ludzie z YT ;)

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 54 razy
Podziękowano: 42 razy

Re: Zajebiści ludzie z YT ;)

Postautor: Luna » 08 sierpnia 2015, 18:38

Niesamowite jest to jego: "Father!". A najfajniejsze w nim jest to, że nie tylko potrafi krzyczeć, ryczeć i śpiewać na milion sposobów, ale również jego krzyki i inne środki wyrazu za każdym razem brzmią jakoś inaczej. Naprawdę trzeba mieć łeb na karku i dużo myśleć, żeby robić takie rzeczy :).
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 08 sierpnia 2015, 21:22

Luna pisze:Niesamowite jest to jego: "Father!".
Rejestry jak u Halforda z najlepszych czasów :D.

Mnie się podoba jego gitarowa wersja Rolling in the Deep. Pellek to jego imię, nazwisko, czy pseudonim artystyczny? :D W każdym razie, obiecujący z niego wokalista ;).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 08 sierpnia 2015, 21:44

"Rolling in the deep" też świetny. Poza, oczywiście, wokalem podoba mi się to, że jest ciężki, ale nie za ciężki. Bez jakiegoś przywalenia niepotrzebnego, idealnie wyważony.

Pellek, to pseudonim :D. W rzeczywistości nazywa się Per Fredrik Åsly. Na youtube jest również jego śliczna żona: Minniva, ale nie urzekła mnie jakoś specjalnie, choć głosisko ma ;).
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 22 sierpnia 2016, 03:26

Rok temu pisałam, że Minniva mnie nie porwała, ale obserwuję ją do dziś i muszę przyznać, że dziewczyna niesamowicie się rozwinęła. Tętno mi może nie podskakuje, ale dzisiaj słucha jej się naprawdę miło. Widać, że jest bardzo zaangażowana, nagrywa fajne klipy. Ostatnio zaskoczyła mnie tym coverem: Kamelot - "March of Mephisto".

Pellek natomiast ostatnimi czasy nagrywa taki szajs, że aż przykro tego słuchać. Opening, za openingiem, jeden gorszy od drugiego. Aż mi żal, bo to naprawdę zwyczajna, japońska sieczka i chyba świadczy o jego niezbyt dobrym guście... Jednak kilka dni temu wreszcie opublikował coś, co zrobiło na mnie wrażenie: "When You Believe" (Książę Egiptu) :kocham:
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Vinlett » 26 lutego 2017, 19:25

Znacie Leo Moracchioli? Ten zdolny muzyk nagrywa metalowe covery znanych piosenek, nierzadko popowych hitów. Jego wersje są niesamowicie energetyczne i czasami szalone :D Kilka razy Leo sprawił, że polubiłam jakąś piosenkę, której wcześniej nie znosiłam, tak było np. z Gangster´s Paradise. Prawdziwą perełką wśród wykonów Leo jest utwór Hello z repertuaru Adele <3, ale lubię też np. Marię Magdalenę (utwór Sandry), Eye of the Tiger z Robem Lundgrenem, czy Come as You Are nagrane wspólnie z żoną Stine.

A skoro już jesteśmy przy Nirvanie, to od kilku dni katuję się tym nagraniem: Smells Like Teen Spirit. Rockin'1000 to projekt, na który wpadłam przypadkiem na YouTube. Tysiąc skrzykniętych muzyków gra hity rockowe i imo wygląda to po prostu obłędnie. W ujęciach, na których widać wszystko z góry, muzycy przypominają armię, tyle, że zamiast kulami strzelają pozytywną energią, a ich orężem nie są armaty, tylko gitary i perkusje. Nie jestem osamotniona w tym skojarzeniu, bo ktoś pod innym filmikiem napisał: "this is exactly what people should do, instead of stupid wars". Rockin'1000 został założony we Włoszech, ale grają w nim także muzycy z innych krajów. Projekt powstał po to, aby przekonać Foo Fighters do zagrania koncertu w małej włoskiej miejscowości. Ich wykonanie utworu Learn to Fly najwyraźniej przypadło Foo Fighters do gustu, bo band zagrał w Cesenie ;)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 26 lutego 2017, 21:49

Vinlett pisze:Rockin'1000 to projekt, na który wpadłam przypadkiem na YouTube. Tysiąc skrzykniętych muzyków gra hity rockowe i imo wygląda to po prostu obłędnie.

Ale fajnie :D To się nazywa lokalny zespół :) Co za energia :kocham:

Vinlett pisze:Znacie Leo Moracchioli? Ten zdolny muzyk nagrywa metalowe covery znanych piosenek, nierzadko popowych hitów. Jego wersje są niesamowicie energetyczne i czasami szalone :D

Właśnie się zakochałam. Ten człowiek zostanie moim mężem :mrgreen: Poza "Hello", które jest po prostu piękne, powaliło mnie "Love Me Like You Do" :head1: :head1: I tak naprawdę cała reszta też. Na koncie Leo chyba nie ma słabego coveru :) Głos potężny, uwielbiam taką wybuchową mieszankę plastycznego growlu i dzikości <3 Po prostu nie można oderwać oczu. Każde wykonanie, każdy filmik jest jak porywający teledysk :head1: :head1: :lamaskok:

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”