Czego słuchacie w tym momencie?

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Re: Czego słuchacie w tym momencie?

Postautor: Luna » 16 października 2019, 03:23

Jakiś czas temu szukałam muzyki dla małej Oli, bo już ręce mi opadały, kiedy słyszałam, że siedmioletnie dziecko potrafi zaśpiewać tylko jakieś pseudorapy o Spider-Manie i Zenka Martyniuka. Trochę mi to zajęło, bo łatwo dostępne piosenki dla dzieci są do porzygu tandetne, a jak zaczęłam sprawdzać to, co internety podsunęły mi jako ambitne dźwięki, to aż się za głowę złapałam, bo na ogół było to coś w stylu eksperymentatorskiego słuchowiska z odpychającymi głosami i ponurymi instrumentami, po których ja w dzieciństwie miałabym koszmary, choć bojaźliwym dzieckiem nie byłam. No i wreszcie znalazłam album doskonały, którego sama słucham z przyjemnością:

Agata Świętoń - Kolory

Piękny, ciepły głos, chwytliwe melodie i urocze, proste teksty śpiewające się same, dziecięce chórki, prawdziwe instrumenty. Jeśli szukacie dla swoich dzieciaków czegoś typowo dziecięcego, to gorąco polecam :)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: Vinlett » 16 października 2019, 10:32

Bardzo fajnie, że dbasz o edukację muzyczną najmłodszych, ale obawiam się, że mój siedmioletni bratanek może tym albumem wzgardzić :lol: Po pierwsze warstwa tekstowa nie może go niczym zaskoczyć. Dzieci w jego wieku już znają kolory, wiedzą, co jest niebieskie, żółte itd., a do tego nazywają te kolory po angielsku. Poza tym muzycznie może być dla niego po prostu zbyt nudnie, bo te melodie są spokojne i grzeczne. Ale włączę mu przy najbliższej okazji coś z tej płyty. Zobaczymy, co mi powie.

W obecnych czasach chłopaki w jego wieku jarają się grami typu Minecraft albo Brawl Stars, więc na tapet idą te wszystkie rapy, które są o grach np. Jestem Sandy. Nie powiem, trochę mnie to boli :lol: Wolałabym, żeby słuchał rocka, metalu, ale, kurczę, on ma dopiero siedem lat, a dzieci w jego wieku szybko zmieniają zainteresowania. I to nie jest też tak, że jest odcięty od gitarowej muzyki, bo jego tata takiej słucha, a w domu są gitary. To po prostu musi przyjść samo. Taką mam przynajmniej nadzieję :)
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Viento » 16 października 2019, 12:12

To tak jak mój. Słucha Sławomira i przeróbek hitów w stylu Wieśka Tico. Śpiewa, tańczy, chodzi z rodzicami na koncerty i marzy o wąsach, żeby wyglądać jak Sławomir.

Ja ostatnio ciągle katuję Nocnego Kochanka na zmianę z Anią Dąbrowską i Kasią Kowalską i to też jest mieszanka wybuchowa.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 17 października 2019, 20:55

Vinlett pisze:W obecnych czasach chłopaki w jego wieku jarają się grami typu Minecraft albo Brawl Stars, więc na tapet idą te wszystkie rapy, które są o grach np. Jestem Sandy.

Nieeeeeeeeeee!!! Vin, błagam, znam to już na pamięć :lol: Regularnie zostaję dociskana do kanapy obsiadającymi mnie dziećmi i zmuszana do słuchania, a jedno nawet trzyma mi głowę, żebym nie uroniła ani sekundy z "niesamowicie ciekawego" klipu :lol: Mnie nie zależy, czy dzieci będą słuchały rapu, metalu, czy cukierkowego popu. Chciałabym im tylko pokazać, że są różne możliwości, że mogą sobie wybrać coś poza Zenkiem. Żeby miały coś swojego, co je fascynuje i o ile te wszystkie piosenki o grach i bohaterach Marvela naprawdę podobają się Kacprowi, tak Ola małpuje wszystko po starszym bracie. Wiem, że to też jest normalne u siedmiolatki, ale u niej przybrało naprawdę skrajną formę. Jak była mniejsza, to naśladowała każdy ruch Kacpra, każdy gest, minę, NON STOP, a teraz przestała się tak zachowywać, ale za to ma samoocenę na poziomie podłogi i nie wie o świecie prawie nic. Kacper był zawsze bardzo rezolutnym i ciekawym świata dzieckiem, sam zmuszał swoich opiekunów do opowiadania mu o wszystkim dookoła i wspierania jego zainteresowań. Olę można było posadzić przed telewizorem i od rana do nocy, przewracając się z boku na bok i ziewając ze znużenia oglądała bajki. A jej rodzicom i dziadkom w to graj, bo należą do osób, które dzieci raczej obrządzają, a nie wychowują. Dlatego chciałam ją zarazić czymś fajnym, ale nic mądrego nie wymyśliłam. Może dopiero teraz, kiedy nawiąże jakieś ciekawsze relacje z rówieśnikami, zacznie "przynosić" coś ze szkoły ;)

Viento pisze:(...) marzy o wąsach, żeby wyglądać jak Sławomir.

Urocze :lol:

Viento, bardzo lubię Nocnego Kochanka, mają super teksty :) Jeśli chodzi o słuchanie, to raczej tylko pojedyncze utwory, ale chętnie wybrałabym się na koncert, bo oglądałam "Lajw na żywo" i myślę, że ubawiłabym się przednio :) Muszę pomyśleć, bo będą w Wa-wie w grudniu (w Łodzi pod koniec listopada, jakby co :)).
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: Vinlett » 17 października 2019, 21:49

Luna pisze:
Vinlett pisze:W obecnych czasach chłopaki w jego wieku jarają się grami typu Minecraft albo Brawl Stars, więc na tapet idą te wszystkie rapy, które są o grach np. Jestem Sandy.

Nieeeeeeeeeee!!! Vin, błagam, znam to już na pamięć :lol: Regularnie zostaję dociskana do kanapy obsiadającymi mnie dziećmi i zmuszana do słuchania, a jedno nawet trzyma mi głowę, żebym nie uroniła ani sekundy z "niesamowicie ciekawego" klipu :lol:
Ależ ja wcale nie z myślą o Twoim klikaniu w link wstawiłam ten zacny utwór :lol: To miała być tylko zajawka dla niezorientowanych, czym żyją siedmiolatkowie :lol:

Ja niczego nowego nie słucham. Jeżeli już po coś sięgam, to są to zazwyczaj stare utwory, które dobrze znam. Nie mam czasu ani chęci do śledzenia nowości. Ostatnie moje nowe odkrycie ma już ponad rok. I też nie jest to moja zasługa, tylko podpatrzyłam kiedyś na Fejsie u Natty taki sympatyczny utwór:
MESSA "Leah"
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 17 października 2019, 23:43

Vinlett pisze:Ależ ja wcale nie z myślą o Twoim klikaniu w link wstawiłam ten zacny utwór :lol: To miała być tylko zajawka dla niezorientowanych, czym żyją siedmiolatkowie :lol:

Wiem, wieeem, nie zrobiłabyś mi tego XD

Vinlett pisze:Ja niczego nowego nie słucham. Jeżeli już po coś sięgam, to są to zazwyczaj stare utwory, które dobrze znam. Nie mam czasu ani chęci do śledzenia nowości.

Też tak miałam przez dość długi czas. Muzyka nigdy nie była dla mnie zapchajdziurą, więc włączanie jej, żeby tak sobie gdzieś tam leciała, kiedy ja np. z kimś rozmawiam lub robię coś wymagającego koncentracji mnie nie satysfakcjonowało, a usiąść na tyłku i poświęcić muzyce czas jest mi coraz trudniej. Jak już mam taką chwilę, to łatwiej mi coś obejrzeć. Słucham też podcastów i jak mam do wyboru po prostu czegoś posłuchać lub posłuchać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy, a przy tym bardziej zrelaksować, to wybieram to drugie. Zaczęło mi jednak czegoś brakować. Chyba do pełnego, kulturalnego zaspokojenia :D potrzeba mi wszystkiego po trochu - coś zobaczyć, obejrzeć, poczytać, posłuchać. Nie ukrywam, że musiałam się przyłożyć i regularnie dyscyplinuję się, żeby odpalać Spotify, ale żyje mi się z tym lepiej. Potrzebuję muzyki dla higieny umysłowej, bo "ściąga mi z głowy" wiele niepotrzebnych emocji :) No, a dodatkowo nie wiem, co było pierwsze - moje otwarcie się na muzykę, które ułatwiło mi zachwycanie się nowościami, czy wyjątkowo atrakcyjne nowości, które sprawiły, że muzyka weszła mi gładko, bo w tym roku mam aż kilka albumów, które mnie wciągnęły bez reszty :)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Postautor: DarkMoonlight » 23 października 2019, 13:58

Messa jest świetna. Jakiś czas temu katowałem ich dwa albumy aż miło. Niedawno zachęcony recenzją nowego albumu grupy Avatarium sięgnąłem po ich muzykę i naprawdę mnie ona wciągnęła. Taki numer promujący nowe wydawnictwo Rubicon robi ogromne wrażenie.
Świetne nie?
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Marcin
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Marcin » 22 października 2020, 22:43

Łzy - "Twoja ot tak" + fragment utworu zespołu Metallica - "Enter Sandman"

https://www.youtube.com/watch?v=MabTQEMNe6U

Łzy nie raz potrafią porządnie przyłoić. :D Chwała zespołowi za to. :) Z wielką przyjemnością się tego ogląda i słucha. :D Tym bardziej, kiedy wokalistką grupy jest niezwykle rewelacyjna i wspaniała Sara Chmiel. :D

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”