Czego słuchacie w tym momencie?

O muzyce ogólnie
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Re: Czego słuchacie w tym momencie?

Postautor: Sushi » 26 marca 2016, 12:55

Wydaje mi się, że to sentyment połączony z pięknym głosem. Też tak mam.

Ja ostatnio mam dosyć dziwne miksy muzyczne. W ciągu jednego dnia słucham Swallow the Suń, Placebo, Imagine Dragon, a teraz przypałętał się Tom Rosenthal i zaraz chyba jeszcze dorzucę coś z zakładki Tom Odell (którego kocham miłością wielką i prawdziwą). Coś mi się w głowię kołacze jeszcze Mika, ale to już może jednak odłożę na później :lol:
Wiosna mi w głowie namieszała :lol:
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 02 lutego 2017, 18:26

Normalnie złapała mnie Austra. Kiedyś już słuchałem i katowałem ale ostatnio mnie złapało tak na dobre. Dwie piosenki z nowej płyty są prześwietne. Utopia i Future Politics:) polecam każdemu, kto ma ochotę na fajny wokal i pokręconą elektronikę:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Viento
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Viento » 10 lutego 2017, 09:18

Nieocenione spotify znalazło mi playlistę z hitami z lat osiemdziesiątych. Tam jest tyle moich ulubionych piosenek! Są strasznie stare, ale dodają mi energii i rozweselają, np:

Girls want to have fun: https://www.youtube.com/watch?v=PIb6AZdTr-A
Tell it to my heart: https://www.youtube.com/watch?v=Ud6sU3AclT4
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 10 lutego 2017, 19:40

Ja ostatnio totalnie katuję nowy album Pain of Salvation. Poza singlowym Meaningless, który mnie irytuje wstępem łykam album w całości. Świetne gitary, do tego wokal Daniela, warto było czekać <3
Full Throttle Tribe
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 10 lutego 2017, 21:26

Oj tak ale mega dołuje. Jak się człowiek zagłębi w teksty i wsiąknie w tę muzykę, to czuje się bardzo źle. Choć płyta zacna ale trudna i ciężka w odbiorze. Trzeba przeniknąć, tak jak napisałem:)
Awatar użytkownika
ecia

Postautor: ecia » 10 lutego 2017, 22:20

Z początku mi w ogóle nie podeszła, ale po kilku przesłuchaniach byłam stracona. Tytułowy kawałek jak dla mnie jest totalnym gwoździem, słuchając płyty w całości zostawia mnie w dziwnym nastroju. Ale i tak ją uwielbiam!
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 31 października 2017, 04:50

Przez tę pluchę, zawieję i środek nocy zebrało mi się na jakieś straśliwe sentymenty i słucham sobie właśnie "Awakened By Sirens" Deadlocka. Wiecie, że Johannes Prem zadedykował kiedyś ten kawałek mnie i Sushi? :mrgreen: Matko, jakie byłyśmy podniecone :mrgreen: To były czasy... <3
Wystarczyły glany na nogach i napierdzielanie łbem w starej Progresji na Bemowie przez calusieńką zimę, nic innego mnie nie obchodziło.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 02 listopada 2017, 11:51

A ja słucham sobie od rana projektu dwóch sióstr mających francuskie i kubańskie korzenie Lisy-Kaindé i Naomi Diaz, tworzących projekt o nazwie Ibeyi. Panie wydały dwie płyty. Pierwsza jest mniej elektroniczna a więcej na niej orientalizmu, kubańskich rytmów. Posłuchajcie chociażby takiego numeru Ghosts. Nowy krążek, tak jak wspomniałem jest bardziej elektroniczny ale nie brakuje na nim tych pięknych orientalnych smaczków. Słuchajcie i zakochujcie się:) Ibeyi - Deathless
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 17 grudnia 2017, 10:55

Właśnie dorwałem solową płytę jednego z muzyków Árstíðir. Pan nazywa się Ragnar Ólafsson i właśnie wydał album zatytułowany URGES. Krążek to mieszanka folku, subtelności i magii Islandii. Posłuchajcie chociażby A Prayer czy Petals
Piękna muzyka, idealna na długie zimowe wieczory. Tylko gdzie ten śnieg?
Awatar użytkownika
ecia

Postautor: ecia » 04 czerwca 2018, 22:11

Ja ostatnimi dniami słucham namiętnie dwóch albumów, które miały premierę pod koniec maja - "Under the Fragmented Sky" Lunatic Soul i "Wildness" Snow Patrol.
Mariusz wydał "ściepy" po "Fractured" i udowodnił tym albumem, że nie powinien wyrzucać śmieci.
Untamed - Lunatic Soul

Muzykę Snow Patrol darzę ogromnym sentymentem, może nie jest to muzyka, której słucham tak na codzień, ale panowie powrócili po 7 latach ciszy, więc rzuciłam się na nowy album jak głupia ;) Nowy album brzmi zupełnie jak wszystkie poprzednie, ale chyba miałam chwilowo ochotę na posłuchanie takiego lekko odgrzewanego kotleta. Poniżej zostawiam linka do smęta, który chyba najbardziej przypadł mi do gustu:
Snow Patrol - What If This Is All The Love You Ever Get?
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.

Wróć do „Dla muzyki, o muzyce, z muzyką”