The Gathering z Anneke live

Koncerty i spotkania na żywo.
Awatar użytkownika
Bastet

The Gathering z Anneke live

Postautor: Bastet » 04 marca 2009, 15:04

Nie ma sensu się rozdrabniać. Wrzucajcie tu filmiki z występów Anneke i The Gathering na żywo, które was w jakiś sposób zainteresowały.

Waking Hour - Noise Severe 2007

Pożegnalny koncert Anneke z The Gathering. Moim zdaniem jeden z najlepiej zagranych koncertów, jakie widziałam ever. Dużo bym dała, żeby zobaczyć to na żywo. Niestety, nie dane mi było i pocieszam się filmem.
Ten kawałek brzmi lepiej niż na "Home", mimo, że Anneke zdarza się nie trafić w nutkę ;) Jednak widzę, jak przezywa każdy dźwięk, jak spala się w tej piosence i wczuwam się w ten występ razem z nią. Niesamowite emocje.
You're always so perceptive about everyone but yourself.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Re: Anneke + The Gathering live

Postautor: Luna » 06 marca 2009, 03:10

Uwielbiam Anneke w utworach, w których śpiewa na całe gardło, a jej głos przestaje być krystaliczny i tak cudownie łamie się tą jej charakretystyczną chrypką, aż ciarki przechodzą po plecach. Takie właśnie jest "Waking Hour", a Anneke nadaje mu swoim głosem tyle odcieni emocji, że słuchając zapomina się o oddychaniu.

The Gathering - "On Most Surfaces"

W takim wydaniu - drapieżnie i trochę, hmm... niechlujnie - też ją uwielbiam. Tak. Te niechlujne śpiewanie jest rzeczą fascynującą. Właściwie to nie wiem, czy w przypadku Anneke w ogóle istnieje. Wydaje się, że ta kobieta w ogóle nie przykłada wagi do tego, jak śpiewa. Chce krzyczeć, wyrzucić z siebie wszystkie emocje, a mimo wszystko wydobywa się z niej słowiczy trel.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 09 marca 2009, 11:21

Słuchając tego wykonania On Most Surfaces śpiewanie wydaje się o wiele łatwiejsze i lekkie, niż w istocie jest. Anneke... cóż, jak zwykle świetna. Niesamowita siła w głosie ; )

Analog Park - Lizbona 2004

Wykonanie przykuło moją uwagę z prostego powodu - pełna gracji Anneke w błogosławionym stanie, z zaokrąglonym brzuszkiem. I mimo tego wciąż wspaniała na żywo - wymowny ruch sceniczny, perfekcyjny wokal napakowany emocjami. I gra na gitarze : D Bardzo lubię, jak gra na gitarze, ale to jest chyba jedyny filmik na którym widziałam ją z elektrykiem.
Awatar użytkownika
Dwight Dwain Wakko

Postautor: Dwight Dwain Wakko » 09 marca 2009, 18:31

Eleanor

Nic chyba nie wniosę jak napisze że świetnie, i niepowtarzalnie brzmi tutaj głos Anneke. Jest to jeden z utworów który można słuchać a później znów słuchać i jeszcze raz słuchać. Najlepszy wg mnie moment to końcówka. Jak klawiszowiec ma swoje 5 sekund a później... :D
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 09 marca 2009, 19:05

Albo wcześniej nie widziałam nagrań z tego koncertu, albo nigdy nie zwróciłam uwagi na brzuszek Anneke. Urocze. Ostatnio ocknął się we mnie jakiś instynkt macierzyński i tym przyjemniej ogląda mi się zaokrągloną Annie.

Dwight Dwain Wakko pisze:Eleanor

Uch, jakiż gustowny dres ^^. To jest właśnie fantastyczne przy takim talencie - Anneke niczego nie musi nadrabiać wyglądem i przy jej fenomenalnym głosie nawet gwałt na podstawowym wyczuciu dobrego smaku nie jest rażący ;).

"You Learn About It"
Aż boli, kiedy Anneke wyciąga w refrenie dźwięki. Piękne.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 10 marca 2009, 15:06

Rzeczywiście piękne *^^*

Luna pisze:Uch, jakiż gustowny dres ^^. To jest właśnie fantastyczne przy takim talencie - Anneke niczego nie musi nadrabiać wyglądem i przy jej fenomenalnym głosie nawet gwałt na podstawowym wyczuciu dobrego smaku nie jest rażący ;).

No ale to lata '90 były. Paskudne lata '90, jeżeli chodzi o gust oczywiście. To trzeba zrozumieć ; )

Leaves z Metropole Orchestra. Bardzo lubię tą aranżację ; )
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 13 marca 2009, 13:06

The Gathering- The May Song live:
http://www.youtube.com/watch?v=mrOIb1j7 ... annel_page
Ja uwielbiam to wykonanie;) Pioronujące, powala mnie na kolana:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 04 kwietnia 2009, 08:46

Mnie również. Uwielbiam tę młodą, pełną energii, roześmianą i długowłosą Anneke. Właściwie, to prawie wszystkie cechy, poza ostatnią, zostały jej do dziś :D.

"Red Is A Slow Colour"

Ech... Serce mi krwawi, kiedy myślę sobie, że już nigdy nie zobaczę czegoś takiego na żywo ;). Nawet nie chodzi o fakt, że Anneke nie ma w The Gathering, tylko o to, że zapewne już nigdy nie powróci do takich klimatów...
TisH

Postautor: TisH » 28 kwietnia 2009, 14:42

http://www.youtube.com/watch?v=xNw5nKxI2Ik - fatalna jakość, ale uwielbiam ten kawałek w wykonaniu TG. Zwłaszcza moment, kiedy Anneke myli tekst a Hugo to wyłapuje i się uśmiecha pod nosem :) bezcenne!

http://www.youtube.com/watch?v=Bsu2eoZLR-M - też beznadziejna jakość, ale jak miło powspominać stare czasy! :)

A tak poza tym, to chciałam się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :)
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 28 kwietnia 2009, 16:05

TisH, witamy serdecznie i zapraszamy tutaj i tutaj.

Uwielbiam takie stare nagrania, bo zawsze ukazują kawałeczek historii :). "When The Sun Hits", to świetny kawałek, a w wykonaniu Anneke - fantastyczny. Moment, w którym Van Giersbergen myli tekst faktycznie uroczy :D.

Wróć do „Anneke live”