Covery live

Koncerty i spotkania na żywo.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 55 razy

Re: Covery live

Postautor: Luna » 03 lipca 2017, 20:13

W związku z ostatnimi wydarzeniami, moje serce rozpękło się do końca. Anneke śpiewająca utwór adresowany do śmierci napawa mnie przygnębieniem i jednocześnie ścina mnie z nóg piękno tego, co robi. Ałała :cry:
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 17 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: ecia » 03 lipca 2017, 20:24

I jeszcze jedna rzecz na którą zwróciłam uwagę dopiero przy którymś odsłuchiwaniu tego coveru - publika milczy - chociaż raz - nie słychać denerwujących rozmów, śmiechów itd. jak to zwykle przy nagraniach live. Annie zrobiła to tak pięknie, że nikt nawet nie mruknął do końca utworu.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 03 lipca 2017, 20:32

Ano właśnie, też zwróciłam na to uwagę. Połączenie tego depresyjnego utworu z tak przepięknym, emocjonalnym wokalem musiało dotrzeć nawet do największych ignorantów i odebrać im mowę. Jakaż to smutna magia <3
Awatar użytkownika
leosia
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: leosia » 05 lipca 2017, 17:16

Tutaj kolejne wykonanie tego utworu, video w lepszej jakości

Like A Stone - Tuska Open Air Metal <3 <3

Anneke napisała :
This song has always touched me so deeply...

i trafiła nawet do artykułu na Blabbermouth.net

Jej wykonanie jest najbardziej wzruszającym i najpiękniejszym tribute dla Chrisa jakie słyszałam :(
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 07 lipca 2017, 13:04

to wykonanie Wasted Years jest po prostu genialne;)
To co dzieje się od 3:05 - szczęka z podłogi nie mogła się podnieść przez parę minut.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękowano: 19 razy

Covery live

Postautor: DarkMoonlight » 08 marca 2018, 09:27

Ih-Ah! ("Devin Townsend Project" cover)
Rozbroiła mnie, rozłożyła kolejny raz na łopatki swoją reakcją... Jej mina mówi wszystko i te słowa na końcu - MISTRZYNI <3
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Natta » 30 lipca 2018, 14:55

I Wanna Know What Love Is (The Foreigner)

Jakość slaba i Anneke jeszcze chyba dobrze tego nie ograła, bo gubi się w biciu, ale sam fakt, ze wybrała ten numer, jest zajebisty. Bardzo lubię ten utwór :)
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 57 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: Vinlett » 06 sierpnia 2018, 20:10

Mam nijaki stosunek do tego utworu ;) Pewnie dlatego, że jest jedną z tych niemiłosiernie ogranych przez wszystkie stacje ballad. Pamiętam, że kiedyś Mariah Carey wniosła do utworu ciekawą wokalizę, ale w sumie jej cover brzmiał podobnie jak oryginał. Wersja Anneke jest taka, jakiej bym się po niej spodziewała. Annie przyzwyczaiła nas, że kocha śpiewać utwory z lat osiemdziesiątych, więc skoro ma na to ochotę, to niech śpiewa, ale chyba wolę, kiedy coveruje coś bardziej współczesnego i w czym sama maczała palce jak np. "Ih-Ah!".
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 27 października 2018, 04:54

Mam podobny stosunek do "I Wanna Know What Love Is". Niby pierwsze wrażenie miłe, bo mam sentyment do starych rzeczy, ale też wolałabym, żeby Anneke śpiewała więcej współczesnych coverów, zamiast słodkich, oklepanych szlagierów :) Ewentualnie jakby czasem pogrzebała i zaśpiewała coś bardziej wyszukanego, zapomnianego - byłoby miło. Taka fanka lat osiemdziesiątych, a śpiewa tylko to, co znają wszystkie pokolenia na całym świecie :D

Wróć do „Anneke live”