25 Anniversary Show - Eindhoven

Koncerty i spotkania na żywo.
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 39 razy

25 Anniversary Show - Eindhoven

Postautor: Tomol » 23 listopada 2019, 00:52

Byliśmy z Agatą na 2 jubileuszowym koncercie
w Eindhoven 17.11.2019 w De Effenaar (jak się późnej okazało to akustyczny majstersztyk). Weszliśmy do klubu przed 20:00,ludzi było już sporo więc podeszliśmy dosyć blisko po lewej stronie sceny (obok merchu).
Naszym oczom ukazała się scena w blasku czerwonych świateł,a na niej pulpity na instrumenty smyczkowe.Koncert rozpoczął się od zapowiedzi i krótkiej rozmowy z Anneke która pojawiła się ciemnej pobłyskującej sukience po czym zaśpiewała (i zagrała na gitarze akustycznej) "Saturnine". Po tej piosence na scenę wkroczyła Kamerata Zuid Chamber Orchestra.Annka zaśpiewała z nimi:

- "She"
- "Valley of the Queens"
- "Stay"
- "Circles"
- "Somewhere" - gościnnie z Sharon den Adel. Dyrygent zasłonił nam Annkę w tym numerze :).
Kamerata zabrzmiała świetnie,bardzo dynamicznie,miejscami jak muzyka filmowa szczególnie w "Stay" i "She"(uwielbiam w tej interpretacji za zróżnicowanie ekspresji wokalnej Anneke).

Po symfonicznej części i szybkim przemeblowaniu sceny zaczęła się część 2 ze składem Agua de Annique z repertuarem solowym i właśnie AdA (plus 2 "covery: TG i John Wetton). W tej odsłonie najbardziej zaskoczył mnie "Hey Okay" i "Mental Jungle" podczas których Anni zachęcała zarówno do headbangingu jak i do tańca ;) i pląsała po scenie jakby była na jakiejś prywatce - extra kawałek i super zabawa - pierwszy raz słyszałem na żywo !

Part 2 czyli Rock set:

- "Feel Alive"
- "Even the Spirits Are Afraid"
- "Sunken Soldiers Ball"
- "Hey Okay!"
- "To Catch a Thief"
- "Mental Jungle"

Następnie odbył się secik z Dannym Cavanagh:

- "The Blower's Daughter"
- "A Natural Disaster"
- "Untouchable, Part 2"

Końcówka TBD gdy śpiewali razem była wprost poruszająca
(czym dłużej znam ten kawałek tym bardziej go lubię ).
Ależ dostojność płynęła z Un2,wzruszające wykonanie z taką solówko-tremolo na gitarze Danny'ego.

Akt 3 Metal set:

- "The Storm"
- "On Most Surfaces"
- "Your Glorious Light Will Shine - Helsinki"
- "Hyperdrive"
- "Amongst Stars"
- "Strange Machines"

Rozbawiło mnie jak Pani Giersbergen przedstawiając swój zespół
zaakcentowała te niderlandzkie R ;)
VUURRRRRRRRRRRRRRRR !!! hihi :)
W tym momencie łap Agę za rękę i wbijamy się bardzo blisko sceny
(jakiś 4 rząd ludzi). To już był MEGA energetyczny występ z buchającymi ogniami i pirotechniką i bardzo żywiołowym VuuR'em ! W kowerze Amorphis wystąpiła młoda growlującą nieznana mi wokalistka.
Po SM wszyscy wychodzą na scenę i kłaniają się,Anneke dziękuje,mówi,że te show wymagało pół rocznych przygotowań,a pan konferansjer,że są tu ludzie z 34 krajów i wymienia je wszystkie.

Po koncercie wyczailem fanów z Chile w tym jednego znajomka z fb i trochę pogadaliśmy ;).

ps.ten na szybko nabazgrolony opis nawet w procencie nie odzwierciedla tej Magii,która się tam odbyła.
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Re: 25 Anniversary Show - Eindhoven

Postautor: ecia » 24 listopada 2019, 19:20

Wow, zazdroszczę Wam. Świetny przekrojowy set. To z pewnością było niezapomniane wydarzenie :)
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 48 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: Vinlett » 28 listopada 2019, 17:52

Tomol pisze:W kowerze Amorphis wystąpiła młoda growlującą nieznana mi wokalistka.
To była Alma Alizadeh z For I Am King.

Oglądałam występ z Almą i inne na YouTubie i bardzo Ci zazdroszczę, że tam byłeś :) To musiało być niesamowite przeżycie. Bardzo fajnie wygląda zastosowanie efektów pirotechnicznych do utworu "Amongst Stars". Chyba pierwszy raz Anneke zdecydowała się na coś takiego.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Tomol
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: Tomol » 28 listopada 2019, 18:28

ecia,Vinlett - tak,do końca nie wierzyłem,ze to zobaczymy ;).
Tego For I Am King nic a nic nie kojarzę. W ogóle ten kawałek Amorphis (jeszcze w takiej oprawie) bardzo mnie zaskoczył - liryczny początek koncertów nie był zwiastunem growlów w końcówce hihi. Tym bardziej,że starałem się unikać spoilerów po sobotnim show.Z początku nie było to takie trudne,gdyż musieliśmy wstać na samolot o 4 rano w niedziele i byliśmy dość zabiegani,ale już darmowe wi-fi w hotelu stanowiło "wyzwanie" ;).
Zapomniałem napisać jeszcze,że koncert trwał od 20:30 do 23:10 i,że zrobiliśmy sobie koszulki z napisem:
•Black Light District•
-forum-
Polish fanbase of
Anneke van Giersbergen.

Wróć do „Anneke live”