Septic Flesh

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 35 razy
Podziękowano: 53 razy

Septic Flesh

Postautor: Vinlett » 18 grudnia 2010, 14:45

SEPTIC FLESH

Obrazek

Zespół powstał w 1990 roku w Atenach. Ich muzyka to death / atmospheric metal. Dla mnie osobiście jest poza tym szalenie melodyjna.

Obecny skład:
* Sotiris Vayenas - śpiew, gitara (1990-2003, od 2007)
* Spiros "Seth" Antoniou - śpiew, gitara basowa (1990-2003, od 2007)
* Christos Antoniou - gitara, sampler (1990-2003, od 2007)
* Fotis Benardo - perkusja (2003, od 2007)

Dyskografia:
* Temple of the Lost Race (EP, 1991)
* Mystic Places of Dawn (1994)
* Esoptron (1995)
* The Ophidian Wheel (1997)
* A Fallen Temple (1998)
* The Eldest Cosmonaut (EP, 1998)
* Forgotten Paths (Compilation, 1999)
* Revolution DNA (1999)
* Sumerian Daemons (2003)
* Communion (2008)

W 2011 ma się ukazać kolejna płyta zespołu. Singiel promujący to wydawnictwo jest już dostępny: Septic Flesh - The Vampire from Nazareth

Kilka utworów do posłuchania (wybór jak najbardziej subiektywny ;) ):
Sunlight Moonlight
Anubis
Last Stop To Nowhere
Persepolis live
Communion live

Na koniec jeszcze taka osobista mało konstruktywna uwaga: KOCHAM SEPTIKÓW !!! :D
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Pepuś

Re: Septic Flesh

Postautor: Pepuś » 09 stycznia 2011, 12:13

Był czas, że doznawałem przy Septicach. Lubię zarówno pierwsze mocno deathowe płytki(Esotropon ma kilka ślicznych kawałków) jak i "nowoczesne" Sumerian Daemons. Fallen Temple to śliczna gotycka płyta z riffami w stylu Paradise Lost i dobrymi wokalami. Kawałek The Eldest Cosmonaut kocham. Communion mnie trochę rozczarował, nie wiem co z nim jest nie tak, ale nie wchodzi mi calkowicie. No i jeszcze Revolution DNA, które dla mnie jest totalnym niewypałem.

Nowy kawałek zapowiada się dobrze. Mam nadzieje na porządną płytę.
All I Want to Hear is the Sound of My Own Heart Stopping.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 15 stycznia 2011, 16:25

Pepuś pisze:Nowy kawałek zapowiada się dobrze. Mam nadzieję na porządną płytę.

Oj, ja też, ja też :D

Premiera nowego albumu pt. "The Great Mass" planowana jest na 18. kwietnia 2011 roku.
blabbermouth.net pisze:SEPTICFLESH previously stated about the direction of the new material, "The musical result can be described as a great mass of emotional death. One of the dominant elements of the album is the use of the characteristic guitar melodies of the band in a more intense and dramatic way. In combination with the orchestral parts that will surpass everything else that the band has done in the past, the sound resembles to a funeral concerto. Actually, it appears that the whole atmosphere of the album is one step closer to the depths of Hades… Also, as actually SEPTICFLESH is in the wider sense an artistic dark experiment, the nightmarish visual world of Seth Siro Anton that is part of this experiment is going to be expanded towards extremity in order to 'dress' fittingly the soundscapes and the new mysterious lyrical thematology."
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: DarkMoonlight » 10 lutego 2011, 23:23

Septic Flesh udostępnili okładkę do najnowszego krążka. Album The Great Mass będzie dostępny w kwietniu.
Obrazek
i tracklista:
01. The Vampire From Nazareth
02. A Great Mass Of Death
03. Pyramid God
04. Five-Pointed Star
05. Oceans Of Grey
06. The Undead Keep Dreaming
07. Rising
08. Apocalypse
09. Mad Architect
10. Therianthropy
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 11 marca 2011, 11:09

Ukazał się już trailer do płyty The Great Mass. Powiem wam, że na mnie zrobiło wrażenie.
http://www.septicflesh.com/
Po takiej zapowiedzi aż chce się posłuchać tego albumu.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 12 marca 2011, 20:47

Wygląda na to, że Septiki na "The Great Mass" zabrzmią podniośle i epicko. Ze wszystkich znanych mi tegorocznych płytowych zapowiedzi na ten krążek czekam najbardziej. Sam trailer jest niesamowity; zarówno wizualnie jak i muzycznie. Rzeczywiście robi wrażenie.

EDIT

Nowa płyta będzie dostępna w formatach:
* CD + Blu-ray digipak
* Collector's book, including 2 CDs + Blu-ray
* 12" gatefold LP
* CD jewel case
* Digital download

A ja ostatnio słucham sobie tego kawałka: Magic Loves Infinity
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 19 kwietnia 2011, 23:43

Pepe miałeś rację podeszło mi Septic Flesh.
Temple of the Lost Race (EP, 1991)
Mystic Places of Dawn (1994) - fajny ciężki, lubię taki duszny klimat 3.5/6
Esoptron (1995) - lepszy niż debiut moim zdaniem ale dupy nie urywa 3.75/6
The Ophidian Wheel (1997) - No tak mało pamiętam, ale wiem że było parę fajnych numerów. 3.75/6
A Fallen Temple (1998) - super gotycki, fajne damskie wokalizy w niektórych utworach, taki album dla mnie 4/6
Revolution DNA (1999) - Spodobał mi się booklet do tej płyty. Nie wiem, czy to jest jakiś koncept ale podoba mi się, lżejszy niż wcześniejsze ale też fajny, taki na czwórkę.
Sumerian Daemons (2003) - o to już taki Septic jaki znam, jest mocno, jest dużo chórów, growl, hm ale nie dam wyżej niż 4/6
Communion (2008) - Podoby bardzo do najświeższego albumu Septiców, dużo się dzieje. Lubię motywy egispskie, a tych w twórczości tego zespołu wiele.Kurde, może się nie znam
ale Communion najbardziej mi się podoba. Daję 4.3/6
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 27 czerwca 2011, 21:53

Polecam wywiad z Sotirisem Vayenas i Christosem Antoniou, w którym panowie mówią m. in. o tym, dlaczego teraz na 'Septic Flesh' mówi się 'Septicflesh'. I chociaż zespół nie przywiązuje do 'zmiany nazwy' większego znaczenia, to fakt ten może rodzić pewne komplikacje. Np. ostatnio w jednym z popularnych sklepów internetowych zauważyłam, że najnowszy krążek "The Great Mass" tagowany jest pod "Septicflesh', a poprzednie płyty Greków można odnaleźć dopiero pod starą nazwą. Słuchacz, który nie wie o zmianie klikając w: "pokaż inne produkty tego artysty" otrzyma figę z makiem i będzie myślał, że sklep nie ma do zaoferowania innych płyt Septików. Napisałam im o tym, ale chyba nie załapali, bo nie zmienili tego. A wystarczyłoby podwójnie otagować. Ale co mnie to. To oni nie chcą zarobić :lol: .

Jak nic się nie zmieni i wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Septicflesh zagrają w Krakowie w Klubie Studio 25 listopada 2011 r. Już się na to cieszę :D . Zainteresowanych ich koncertami zapraszam tutaj. Nastąpiły pewne zmiany w związku z koncertami Septicflesh w Polsce, a i teraz nie wiadomo, czy się jeszcze coś nie pozmienia, dlatego polecam śledzić na bieżąco zwłaszcza info o koncercie w Łodzi. Ja nie będę śledziła. Już wiem o Krakowie i jestem cała happy :D .

Czy ja niczego dotąd nie napisałam o "The Great Mass"?! :shock: Zatem informuję Państwa, że album jest w dechę :D . Tzn. nie jest może tak wybitny jak "Communion", ale daje radę. Mój ulubiony utwór z niego to "The Vampire from Nazareth".
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 19 listopada 2011, 13:46

Jak nic się nie zmieni i wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Septicflesh zagrają w Krakowie w Klubie Studio 25 listopada 2011 r.
Zmieniło się. Septic Flesh na FB: We are very sorry to anounce that due to circumstances beyond our control we have to cancel the shows in Poland and Czech Republic. We promise to be back as soon as possible.

:( :( :(
Let us go in.
The fog is rising...

Emily Dickinson
Awatar użytkownika
wisdom_tooth

Postautor: wisdom_tooth » 19 listopada 2011, 14:03

Uuuuu, to nieciekawie....
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -