Gojira

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Re: GOJIRA

Postautor: Luna » 01 października 2012, 04:27

A ja jeszcze tego albumu nie przesłuchałam. Czasami tak mam z zespołami, na których bardzo mi zależy i od których dość sporo wymagam. Boję się rozczarowania i wolę sobie żyć w nieświadomości. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy nie miałam ochoty na cięższe klimaty, tak więc nie wciskałam sobie tej muzyki na siłę, bo po co ma trafiać na niepodatny grunt ;). Teraz chyba znów brakuje mi Gojiry i jutro prawdopodobnie sięgnę w końcu po najnowsze wydawnictwo.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 01 października 2012, 11:31

Ja ciągle czekam na taki moment gdy wchłonę ten album jedną dziurką mego nosa :D Ale na razie ciągle opinia ma jest taka sama jaką napisałem niżej.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 23 kwietnia 2016, 00:11

Nowy utwór Gojiry:

"Stranded"

Tekst:

a growing sickness in the heart
defective, lack of control
the cure is somewhere in the silence
but I’m crushed by the noise inside

don’t lock the door on me
you’d kill me, face down, dead
another part of me falls for you

another day in the dark
stranded in the night, stranded in the cold

don’t lock the door on me
you’d kill me, face down, dead
another point of view gone to waste
please hear me out!
you kill me, face down, dead
another day in the dark

Premiera płyty, z którego pochodzi, przewidziana jest na 17 czerwca.

Obrazek

Album ma na imię Magma :).

Utwór dość delikatny jak na Gojirę, ale na razie podoba mi się wszystko <3. Sam kawałek, jego tekst, śliczny teledysk, okładka... i nawet ten czysty wokal pod koniec "Stranded" :lol:. Jestem podekscytowana, a do premiery albumu tak daleko :).
Awatar użytkownika
Vinlett
Podziękował: 56 razy
Podziękowano: 76 razy

Re: Gojira

Postautor: Vinlett » 23 kwietnia 2016, 10:40

Możliwe, że "Stranded" to dość delikatny kawałek jak na Gojirę (nie wiem, bo za mało znam tę muzykę, żeby móc to stwierdzić), ale matko, cóż za powalająca energia! Ten wykrzyczany refren, konkretne gitary z prostymi, ale genialnymi riffami - jednym słowem - zakochałam się w tym żywiole <3.
I am the FBI.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 24 kwietnia 2016, 12:03

Ja nigdy nie słuchałem tego zespołu ale przyznam szczerze, że ten kawałek złapał mnie za serducho. W połączeniu z tym ciekawym klipem robi naprawdę wrażenie. Pewnie nie sięgnę po żaden album Godżilii jak to miałem w zwyczaju pisać o nich... :)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 25 kwietnia 2016, 01:26

Cieszę się, że się Wam podoba <3. Gojira jest w ścisłej czołówce moich ulubionych zespołów, a jeśli wziąć pod uwagę częstotliwość słuchania w ostatnich latach, to mój absolutny numer jeden <3 <3 <3. No dobra, ex aequo z Sigur Rós, ale to zupełnie coś innego, na inny nastrój i potrzeby :mrgreen:. Poznałam ich dawno temu, zaraz po premierze The Way of All Flesh. Matt Heafy z Trivium w jakimś wywiadzie strasznie ekscytował się genialnym riffem z "Vacuity" Francuzów, więc musiałam to sprawdzić i utonęłam :). Nikt nie tworzy muzyki tak błyskotliwie melodyjnej, przystępnej i chwytliwej, a jednocześnie pozbawionej lukru, ciężkiej w najprzyjemniejszym i najbardziej satysfakcjonującym znaczeniu tego słowa. Tymi wszystkimi tłustymi riffami, połamanymi, sprężynującymi, walcowatymi gitarami, ujmującymi melodiami i innymi, inteligentnymi rozwiązaniami mogliby obdzielić z 50 zespołów :mrgreen:. To, co u innych na ogół zdarza się sporadycznie, w pojedynczych utworach - jakiś ciężki, rozsadzający mózg, ekscytujący motyw, chwytliwy, bujający riff, który długo nie chce się od człowieka odkleić - u Gojiry jest standardem <3.

Moimi ulubionymi albumami są From Mars to Sirius i The Way of All Flesh. W tym pierwszym zachwyca już sama okładka, a w dodatku jest wyrazem światopoglądu zespołu dotyczącego ekologii, co dodatkowo budzi moją sympatię :).

<3 <3 :kocham: "Flying Whales" :kocham: <3 <3

Ich ostatni album był niestety trochę słabszy, poprzednie ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko, ale na kolejny czekam z ogromną ekscytacją, bo singiel i cała otoczka na razie prezentują się pięknie :kocham:.
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 26 kwietnia 2016, 15:07

Luna pisze:Poznałam ich dawno temu, zaraz po premierze The Way of All Flesh. Matt Heafy z Trivium w jakimś wywiadzie strasznie ekscytował się genialnym riffem z "Vacuity" Francuzów, więc musiałam to sprawdzić i utonęłam :).
"Vacuity" znam i ja, nie od dziś ;). Swego czasu puszczałam sobie ten utwór na okrągło. Myślę nawet, że dzięki tej rutynie, znają go także moi sąsiedzi :lol:. Ale zawsze wydawało mi się, że "Vacuity" to właśnie taki ewenement z chwytliwym riffem, jaki przydarza się od czasu do czasu każdemu zespołowi, co sprawiło, że nie zainteresowałam się Gojirą bardziej. Skoro jednak zapewniasz, że u nich to norma, to obadam sprawę i postaram się przesłuchać przynajmniej te dwie płyty:

Luna pisze:Moimi ulubionymi albumami są From Mars to Sirius i The Way of All Flesh. W tym pierwszym zachwyca już sama okładka, a w dodatku jest wyrazem światopoglądu zespołu dotyczącego ekologii, co dodatkowo budzi moją sympatię :).
Moją sympatię w tym pierwszym budzi tytuł :D. Mam nadzieję, że nie chodzi tu o starożytnych bożków, tylko o ciała niebieskie.

EDIT

Gojira odwiedzi Polskę. Zagra w Warszawie (Stodoła, 31.05.) i w Krakowie (Kwadrat, 1.06.).
I am the FBI.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 09 lipca 2016, 21:07

Vinnie, słuchałaś Gojiry? :) We From Mars to Sirius chodzi o ciała niebieskie, ale do tego już na pewno doszłaś sama :).

Słuchaliście Magmy? Jezu, jaki to dobry album! :brawo: :brawo: :brawo: :head1: Serce me tak bardzo się raduje, kiedy ukochany zespół daje mi coś, czym mogę się cieszyć bez końca <3.

Są kolejne teledyski:

"Silvera"
"Low Lands"

A moim magmowym ulubieńcem jest aktualnie "Pray".

Tak bardzo kocham <3 <3 <3
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 10 lipca 2016, 09:25

Low Lands jest cudowne. Niesamowicie podoba mi się klimat, jaki zbudowali muzycy i ten hipnotyzujący wokal - naprawdę dobra robota:) Nie słucham Gojira na co dzień, bo jak dla mnie to trochę za mocne ale doceniam i ten kawałek z pewnością zagości w mojej playliście.
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Vinlett

Postautor: Vinlett » 11 lipca 2016, 21:03

To ja właśnie na odwrót :). Będę słuchać z uwagi na mocne brzmienie i konkretne łojenie jak np. we fragmencie „Ocean Planet” z płyty "From Mars to Sirius".

Tak, słuchałam Gojiry i pokochałam ich za riffy, żywiołowość i brzmienie. Panowie potrafią na jednym w sumie prostym motywie zbudować całą kompozycję w taki sposób, że tętni w niej życiem bardziej niż w niejednym nieraz na siłę rozbudowanym utworze. Mnie również przypadł do gustu wokal w „Low Lands”. Jest cudownie rozmyty i świadczy o tym, że Joe potrafi nie tylko krzyczeć, ale i zbudować klimat. Zresztą nie tylko wokal i gitary- perkusja to balsam dla mojej duszy, uwielbiam ją. Żałuję, że zapomniałam o koncertach w Polsce, kiedy grali kilka tygodni temu.
I am the FBI.

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”