Madder Mortem

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Madder Mortem

Postautor: DarkMoonlight » 03 marca 2010, 23:27

Obrazek

Zamęczę was tymi tematami, ale zobaczyłem klip do piosenki z najnowszej Epki i oniemiałem z wrażenia;)

Madder Mortem jest to zespół moim zdaniem bardzo niedoceniany, a zasługuje na wiele, łączy w sobie elementy metalu gotyckiego i progresywnego. Wokalistka nie ma słodkiego głosu jak choćby w przypadku Liv Kirsten, ale potężne głosisko;)
Muzyka na albumach jest podobna, ale łapie za serducho, jak już kogoś złapie to nie puści;) POlecam!!!

Mają na swoim koncie parę długogrających albumów;)

Mercury (1999)
All Flesh is Grass (2001)
Deadlands (2002)
Desiderata (2006)
Eight Ways (2009)

Każdy z nich jest wyjątkowy, proszę was zakochajcie się w MM bo oni na to zasługują;)

linki:
prześliczny klip do nowej Epki: "Where Dream & Day Collide"
"Armour"
"Hypnos"
"My Name Is Silence"
Uwielbiam!!!
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
wisdom_tooth
Podziękował: 1 raz

Re: Madder Mortem

Postautor: wisdom_tooth » 05 marca 2010, 15:23

Wczoraj wieczorem byłem nastwiony na to, że w spokoju posłucham muzyki tzn dwóch płyt, proponowanego przez Darka Madder Mortem z ostatniej ich płyty oraz najnowszej płyty Strachów na Lachy. To znaczy, miałem przelecieć z braku czasu przez Maddere Mortem i skupić się na spokojnej muzyce Strachów z mądrymi tekastami Grabaża ;) . No cóż i dalej nie wiem co jest na nowej płycie Strachów. Wiecie, że nie jestem fanatycznym zwolennikiem metalu, a nawet, że słucham takiej muzyki od niedawna. "Eight Ways" Madderów pochłonęło mnie calkowicie, oczywiście swoim złym zwyczajem nawet jej nie dosłuchalem do końca, bo znalazłem dwa utwory, tzn "The Riddle wants to be" i "Armour" i one nie pozwoliły mi dosłuchć płyty.
Nadrobię to na pewno :D . Piękna muzyka.
Dark, dzięki ponownie.
Grabaż musi poczekać.
Mieszkam w pałacu Możliwości -
Piękniejszy to dom od Prozy -
O wiele więcej Okien -
Drzwi można szerzej otworzyć - E. Dickinson
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 08 stycznia 2012, 02:00

Oj, ja się w tym raczej nie zakocham, aczkolwiek nie brzmi to źle. Już sama nazwa sprawiła, że zapaliła mi się w głowie czerwona lampka, ale o dziwo słychać, że zespół próbuje tworzyć muzykę ze smakiem, bez kiczowatego ponuractwa i bagiennego zawodzenia. Spodobał mi się tylko "Hypnos", ale za to całkiem intensywnie XD. W tym utworze barwa głosu wokalistki troszkę przypomina mi naszą Silje :D. Raczej nie będę sięgać po więcej. Może kiedyś, przy okazji...
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 30 sierpnia 2012, 18:18

Właśnie słucham "Desiderata" i nie mogę wyjść z podziwu dla wokalistki :shock: W "M for Malice" jest growl, i ta piosenka to totalny odjazd! Dobrze, że nie zatrudnili tego gościa na pełny etat bo przy każdej piosence bym świra dostawał :lol: Taki power w głosie, czegoś takiego jeszcze nie słyszałem :shock:
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 30 sierpnia 2012, 21:57

O cieszę się Miśku, że się zapoznałeś z MM. Dla mnie to też ważny zespół. Polecam szczególnie najnowszy Eight Ways a także Mercury, na którym znajduje się kawałek 'Loss', za który dałbym się pochlastać.
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 30 sierpnia 2012, 22:05

DarkMoonlight pisze:Polecam szczególnie najnowszy Eight Ways
Nie mam :(
DarkMoonlight pisze: a także Mercury
Mam :) Posłucham pewnie dziś, albo już po północy, bo teraz mam fazę na Tiamat. ;) (Właśnie zacząłem ''prey'' i jestem zachwycony ;) )
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 04 czerwca 2015, 12:31

Ta wiadomość z pewnością ucieszy Miśka. Zespół nagrał już album i czeka na premierę.
http://www.maddermortem.com/mp3/teasers ... ser_01.mp3
Tutaj można posłuchać dźwięków. Krążek zatytułowany będzie Red In Tooth And Claw.
Premiera nie jest jeszcze znana ale ja już zacieram rączki, bo stęskniłem się za nimi:)
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 04 czerwca 2015, 16:58

Faktycznie się cieszę. :) Chociaż oni o nowym albumie od dobrych dwóch lat przebąkują już. Ale skoro mamy teaser i tytuł to już pewnie są całkiem blisko wydania. O samym teaserze się nie wypowiem, przesłuchałem raz, ale nie chcę nic zapeszać.
Goldie

Postautor: Goldie » 08 czerwca 2015, 21:51

Ja też się cieszę, bardzo lubię Madder Mortem, zdecydowanie wyróżniają się na tle tych wszystkich gotyckich zespołów ;) "Eight Ways" świetne, a szczególnie ukochałam sobie "Resolution".
Szczerze polecam zespół. Myślę, że najlepiej zacząć słuchać od płyty "Deadlands", ja tak zaczęłam i nie żałuję ;)
...but when I seek out your voice,
my ears are overcome with noise
Awatar użytkownika
Ivanhoe

Postautor: Ivanhoe » 12 czerwca 2015, 11:24

Od premiery ich ostatniej płyty wybiło się sporo zespołów obracających się w podobnych klimatach, wyszło też sporo albumów, dlatego nawet mnie interesuje ten nowy krążek.

Poprzednią twórczość oceniałem jako solidną, bez rewelacji (ale i bez kompromitacji). W porównaniu z wysypem badziewia z ostatnich lat, ich poprzednie płyty zaczynają się powoli jednak wyróżniać.

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”