Dream Theater

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Fristron

Re: Dream Theater

Postautor: Fristron » 24 czerwca 2009, 00:11

A to dziwne IMO, że twórczość Dreamów jest dla Ciebie "za słodka", a Ayreona nie.

A tajemnica LaBrie na The Human Equation jest taka, że nie próbuje tam wyciągać, jak to bywa u DT. Bo na niższych tonach ma wokal świetny, szczególnie, jak zacznie śpiewać z taką rockową manierą, której często używa na Awake.

BTW: Jest po północy, więc mogę z radością powiedzieć, że wysoce prawdopodobne, że już dziś dostanę w swoje łapy Black Clouds & Silver Linings. :D
So you ride yourselves over the fields and
You make all your animal deals and
Your wise men don't know how it feels
To be thick as a brick.
Domin

Postautor: Domin » 24 czerwca 2009, 10:29

Fristron pisze:A to dziwne IMO, że twórczość Dreamów jest dla Ciebie "za słodka", a Ayreona nie.

Dziwne? Dla mnie nie. Ayreon przez swoją muzykę buduje jakąś opowieść, jak na w/w płycie, jest jakaś treść a muzyka nie do końca tak słodka jak w DT odgrywa tam wielką rolę, wiadomo. Ja bardzo odróżniam DT i Ayreon, DT to teraz dla mnie głównie słodkie masturbowanie gryfu przez Petrucciego i klawiatury przez Rudessa, jak włączam jakąś ich płytę to słyszę tylko to... chyba po prostu mi się przejadło.
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: Natta » 10 września 2010, 03:17

Portnoy odszedł z Drimów. Źródło: http://www.dreamtheater.net/

Chodza słuchy że odszedł do Avenged Sevenfold :lol:
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 02 maja 2011, 14:14

Dream Theater ma nowego perkusistę ;)

Po cyrku zwanym wyborem nowego perkusisty, ostatecznie padło na Mike Magniniego.
Obrazek
Magnini znany jest głównie z występów w takich zespołach jak kanadyjski thrash metalowy Annihilator, glam rockowy Extreme, wspierał swoimi umiejętnościami Steva Vaia, ale także grał na solowym wydawnictwie wokalisty Dream Theater - Jamesa LaBrie. Poza tym współpracował z Joe Satrianim, Stevem Perry z Journey oraz z Boyzone :shock: haha (co kto lubi, nie?)

Tak jak nie lubię DT, tak posłucham nowego albumu z ty panem. Bo jestem ciekawy czy partie perkusji będą tak samo bombastyczne (ale mnie się to spodobało) jak za Pontroya czy znormalnieją :D
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 10 maja 2017, 14:50

Kamilek się jeszcze nie wypowiedział o tym zespole? Dziwne. Ok, zacznę od tego, że na początku mojej historii z nimi nie cierpiałem tego zespołu. Wszyscy dookoła zachwycali się, że mistrzowie progresywnego metalu, że wspaniałe kompozycje, teksty i w ogóle same superlatywy. A ja cierpiałem podczas każdego dźwięku jaki wydobywał z siebie James. I co z tego, że muzyka świetna jak wokalistka skutecznie mi ją obrzydzał. I tak jakoś długo pomijałem ich nowe płyty. I pamiętam, jak któregoś pięknego dnia mój kolega umieścił na facebooku piosenkę Wither i jakoś tak mnie złapało za serducho. Dziś to jedna z moich ulubionych ballad. I potem już się posypała lawina uniesień i wzlotów. Dziś są jednym z ważniejszych dla mnie zespołów prog-metalowych. Niedługo wybieram się na ich koncert do Katowic, gdzie zagrają całą płytę Images and Words. To będzie piękny dzień, już to czuję w kościach:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”