Draconian

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Re: Draconian

Postautor: DarkMoonlight » 11 września 2012, 14:26

Oni się nie rozpadli przecież. Tylko czy aż Lisa odeszła ale zespół działa. Napisali na stronie internetowej przecież zaraz po opublikowaniu listu: This bad news will however NOT mean the end for us. The band is determined to enter a new era of productivity and artistic expression.
Ta zła wiadomość bynajmniej nie oznacza końca dla nas. Zespół jest zdeterminowany by rozpocząć nową erę tworzenia i artystycznego wyrażania siebie.
To znaczy, że działa i mają się dobrze!

Na płycie Tribute to Lake Of Tears-Twenty Years In Tears znalazł się cover, który wykonuje Draconian. Utwór zatytułowany Demon You/Lily Anne
Jak dla mnie numer o niebo lepszy od oryginału. Spokojnie mógłby to być kawałek Draconian i znaleźć się na ich płycie. Zaczyna się bardzo agresywnie, potem mamy melorecytację i na zmianę męski głos z kobiecym. I tutaj mam zagwozdkę. Nie może tego śpiewać Lisa, bo utwór został nagrany już po tym jak ona odeszła od Draconian. I kto to może być. Przeszukałem cały internet, nawet dorwałem okładkę płyty i w podanym składzie zespołu nie ma wyszczególnionego kobiecego głosu. Chyba, że nie chcieli podawać, bo czekają na lepszą chwilę. Ale jak jest to nowa wokalistka szwedzkiego zespołu to ja jestem jak najbardziej na tak:)
A numer niesamowicie mi się podoba...

Oh, Lily Anne...
Summon, summon,
summon, summon the demon you
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 11 września 2012, 15:59

Ze względu na mój jakże wspaniały Internet to sobie nie posłucham tego , ale skoro Dark mówi że jest świetnie to znaczy, że jest dobrze :lol: ;) Miejmy nadzieję, że ta wokalistka u nich zostanie i że są w fazie nagrywania albumu :D
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 11 września 2012, 16:50

Nieoficjalny news z jakiegoś facebooka: nową wokalistką została Heike Langhans.

"The latest news of the band is that we have finally decided on Lisa's replacement, but for a couple of practical reasons we cannot make it official yet. She is Heike Langhans, the girl who is joining Dark Bombastic Evening IV. We have recently recorded a cover for a LAKE OF TEARS tribute album, and the song is "Lily Anne/Demon You". We are also working on a new track/single to present our new band member. All this should be out late summer/early autumn. This will be the start of a new album coming to life."
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 11 września 2012, 17:06

To nareszcie jakiś gót njus! :D Super, już się nie mogę doczekać!

edit. Metal archives mówi, że to jest jej zdjęcie :
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 11 września 2012, 19:51

Ładne dziewczę ale powiedz mi Natto gdzie Ty to wygrzebałaś. Bo ja szukałem wiele razy i różne źródła i nic. Nie mogłem znaleźć żadnej informacji. No cover Lake of Tears jest fajny. Jej wokal zbliżony do Lisy, więc się cieszę... Bo być może nie zmieni się wiele w muzyce mojego ukochanego zespołu ze Szwecji:)
Znalazłem w jakim projekcie udziela się ta wokalistka. A mianowicie :LOR3L3I: takie dark electro ale przyjemne dla ucha. :LOR3L3I: - i powiem tak, głos ładny, muzyka nie za bardzo...
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: Natta » 11 września 2012, 20:24

Ładne dziewczę ale powiedz mi Natto gdzie Ty to wygrzebałaś. Bo ja szukałem wiele razy i różne źródła i nic. Nie mogłem znaleźć żadnej informacji.

Na jakimś fanpejdżu dotyczącym metalu na fejsbuku. Napisałam zresztą, że to nieoficjalna informacja.

Dziewczyna jest bardzo ładna sądząc ze zdjęcia (ale nie wiem czy pobije Lisę która była bardzo nadobną niewiastą). Głosu dużo nie słychać w tej piosence, ale wydaje się spoko. Oby nie był przesłodzony i lukierkowaty, to byłby dla Draconian strzał w stopę. Zobaczymy jak im wyjdzie następna płyta.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 11 września 2012, 21:31

A tak, już poszperałem i to na stówę jest nowa wokalistka Draconian. Także się cieszę, że mało znana osoba i czekam na zapowiadany utwór z nią w roli głównej:)
Awatar użytkownika
misiek14

Postautor: misiek14 » 19 września 2012, 20:22

Dla mnie wyglądem bardziej do kredek pasuje, tylko potrzebowałaby więcej lateksu :lol: :lol:
Ale ładna, nie powiem :D
Poczekamy, zobaczymy miejmy nadzieję, że nie zaczną zjadać własnego ogona...

edit. No i jest oficjalna wiadomość :) :
It has been nearly a year since last we braced the stages and said our goodbyes to Lisa. We had no intent of collecting dust and taking up old man's hobbies, so we set out to find a new female singer. For a band such as Draconian, this is no easy task and quite possibly the reason it has taken what seems to be ages. We thank our friends and fans greatly for their patience and a great thanks to everyone who took the time to apply for the position. We rifled through more than a hundred applications from countries far and wide and ended up finding a suitable singer in the most unexpected country of them all.

The Horde is pleased to announce our newest member, Heike Langhans - all the way from South Africa. She has since relocated to Sweden in order to join the band and has fit it superbly. She's a true doomster at heart and brings an even greater emotional flair to our sound. Our journey thus continues and writing for the new album has already begun.

As Fall approaches, we ready ourselves for some serious rehearsal, recording and tour planning. We look forward to seeing you all out there again!

A few words from the lady herself,

Greetings to all,
I will start off by saying that Lisa will be dearly missed. Replacing a voice such as hers is a concept foreign to most fans, myself included. I've listened to Draconian for many years and share the same sentiments as you do. She will never be forgotten and we wish her well for the future.

That being said, this is a new era for Draconian and one to look forward to. My joining has not been an easy process. Dealing with Embassies, Migration boards and countless authority figures has delayed the joining process slightly, but we do what we can and remain patient. All in the name of doom.

The last few months have been busy indeed. Traveling back and forth, rehearsing and getting to know my new surroundings has been exciting and hard work. I used to believe it can't be done, but I've proved to myself and others that everything we are passionate about in life is worth fighting for.

As a new member, I have prepared myself for the positive as well as the negative, but would like to thank all the kindness I've received so far from fans upon the release of Draconian's 'Lake of Tears' tribute song, 'Demon you/Lilly Anne'. Though my part in it was not big, it's a little taste of things to come. I'm immensely excited to share a stage with these like-minded individuals and to touch the hearts of people all over the world with our musical poetry.

I'll see you all soon!
From my heart to yours,
/Heike
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 27 września 2012, 10:07

No to mamy zagadkę rozwiązaną. Trzymam kciuki za nową wokalistkę i czekam na jakiś numer Draconian, taki w którym byłoby więcej damskich partii.

Tutaj mamy ciekawy wywiad z Heike. Między innymi o tym, jak znalazła się w zespole, co lubi robić w wolnych chwilach, o spotkaniuz Lisą i wielki nożu do kwiatków a także o tym, jak przyjęli ją fani Draconian. Bardzo ciekawy wywiad, polecam!
http://femmemetalwebzine.net/interview- ... -draconian
Awatar użytkownika
DarkMoonlight

Postautor: DarkMoonlight » 19 października 2014, 16:43

Draconian is back! Taki news zrobiłby na mnie mega wrażenie. Zagrali na festiwalu nowy utwór Disharten
Włączam, słucham i nie czuję kompletnie nic.
Kochałem Lisę całym sercem i tu wielkie zaskoczenie, bo zmienił się tylko jej głos... Nie odbieram nowej wokalistce, że potrafi śpiewać, że może ma ciekawą barwę ale często fałszuje, bo przesłuchałem inne nagrania na żywo i często jest pod dźwiękiem. Szczególnie w Morphine Cloud.
Ale rozumiem, że mogła być zestresowana pierwszym koncertem i w ogóle. Czekam i tak na krążek;)

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”