Hallatar

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Natta
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 34 razy

Hallatar

Postautor: Natta » 02 czerwca 2017, 23:50

Obrazek

Hallatar to projekt, który został stworzony przez gitarzystę Juhę Raivio w żałobie po jego życiowej partnerce, Aleah Starbridge, która zmarła na raka 18 kwietnia 2016 roku. Teksty utworów mają być jej autorstwa.

Skład:
Juha Raivio (Swallow the Sun, Trees of Eternity)
Tomi Joutsen (Amorphis)
Gas Lipstick (HIM)

Album "No Stars Upon the Bridge" ma ukazać się 13 października 2017 nakładem wytwórni SVART.

Ukazał się już pierwszy utwór Mirrors

Muzyka to przerażająco smutny, depresyjny, masywny, walcowaty i walący po pysku funeral doom. Nie spodziewałam się, że wokalista Amorphis potrafi takie rzeczy. To piękne, miażdżące i cholernie szczere, tak właśnie wygląda żałoba, przynajmniej z mojej perspektywy.

Tracklista ma być następująca:
Mirrors
Raven’s Song
Melt
My Mistake (feat. Heike Langhans)
Pieces
Severed Eyes
The Maze
Spiral Gate
Dreams Burn Down (feat. Aleah Starbridge)

Heike Langhans, wokalistka Draconian i przyjaciółka Aleah, ma naprawdę piękny wokal, jestem pod wrażeniem jej projektu ISON który stworzyła z kolesiem z Crippled Black Phoenix. Nie mogę się doczekać całości.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Re: Hallatar

Postautor: Luna » 03 czerwca 2017, 01:09

Mam silną alergię na większość takich doomowych wokali, bo często brzmią jakoś skrzekliwie, zgrzytliwie, niesmacznie, a z samego doomu mało co się wyróżnia i nudzi mnie okropnie. Ale, ło panie, jakiż ten Tomi ma wypaśny charkot! Jaki charyzmatyczny, emocjonalny, pełny. Coś pięknego. Muzyka też jest świetna, idealnie wyważona, z ciężkim ładunkiem emocjonalnym, ale zaserwowana bardzo lekkostrawnie. Przypomniały mi się stare dobre czasy, kiedy nie znałam pierdyliarda zespołów i takie klimaty, będące dla mnie nowością, bardzo mnie pochłaniały. Jakbym usłyszała coś pierwszy raz, a przecież tak trudno o świeżość w doomie :) Z niecierpliwością czekam na resztę <3

Dzięki, Nattuś! :kwiat:

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”