Trivium

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Domin

Re: Trivium

Postautor: Domin » 20 lipca 2011, 19:08

Siemowit pisze: genialne.

Posłuchaj oryginału i przemyśl co napisałeś ;)
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 20 lipca 2011, 21:17

Oryginał to ja znam od ponad 10 lat i nadal twierdzę to samo. A od oryginału zawsze wolałem wersje koncertowe.
Masz z tym jakiś problem? A może potrafisz wskazać którą partię źle zagrali, nie ten próg albo oktawa ? A może masz problem, bo zagrał to ten zespół i że w ogóle zagrał ?
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 75 razy
Podziękowano: 53 razy

Postautor: Luna » 20 lipca 2011, 22:26

Oj, Siemek... Wbiłeś się z tym "Master of Puppets", a Wy się mieliście "nowym" głosem Matta podniecać! :lol:

Co do tego coveru - nigdy za nim nie przepadałam. Jest zerżnięty niemal nuta w nutę, a przecież to nie o to chodzi w coverowaniu...
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 20 lipca 2011, 22:32

Siemowit pisze:Oryginał to ja znam od ponad 10 lat i nadal twierdzę to samo. A od oryginału zawsze wolałem wersje koncertowe.
Masz z tym jakiś problem? A może potrafisz wskazać którą partię źle zagrali, nie ten próg albo oktawa ? A może masz problem, bo zagrał to ten zespół i że w ogóle zagrał ?

Zbytnio się stresujesz ;) Zwyczajnie oryginał ma coś w sobie genialnego czego nie posiada ta sucha WG MNIE przeróbka ;) Mogli sobie zagrać to idealnie i tak zrobili, ale idealne zagranie co do nuty jakiegoś utworu nie tworzy z niego czegoś genialnego. Tym bardziej, że w tym kawałku (przeróbce) nie ma prawie nic nowego, czegoś od siebie ze strony Trivium. Dlatego dla mnie jest to tylko dobra wersja.
Awatar użytkownika
Siemowit

Postautor: Siemowit » 20 lipca 2011, 22:36

Spoko - dla mnie to tylko słowo. Genialne czy dobre - co za różnica, w tym wypadku dla mnie żadna. Ważne, że przypasowało.

Są tacy co nienawidzą coverów granych przez Metallikę jak np. Breadfan, a mi one bardziej pasują niż oryginały.

W muzyce klasycznej panuje pogląd, że cudze utwory należy wykonywać nuta w nutę, bo tak zostały napisane i chuj. W muzyce rozrywkowej bywa różnie, aczkolwiek wykonania kawałków Mety przez kapele typu Korn mi absolutnie nie podchodzą. No ale - kwestia gustu, co by nikomu nie wrzucać.

Czasami przypominają mi się fani Pink Floydów, skoro o coverach mowa, którzy zachowują się jak pieprzona sekta i święte krowy. Uważają, że każdy, kto scoveruje ich zespół już jest do zabicia.

Ok, skupmy się na tym co powiedziałaś. Tzn ja się skupię jak się zapoznam :P
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 20 lipca 2011, 22:59

Ja z coverami Metalliki (Garage Days..., Garage Inc.) nie mam problemu. Lubię je, niektóre bardziej w oryginałach a niektóre bardziej w coverach. Tak ogólnie jestem na tak.

Ale powiem szczerze, że jeśli chodzi o coverowanie to zazwyczaj lubię jeżeli ktoś coś doda od siebie. Nie lubię jak nagra coś sucho, tak samo jak oryginał. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, ba nawet dość sporo, ale ogólnie wolę gdy ktoś zrobi już dobry utwór, w taki sposób by był jeszcze lepszy, by naginał czasoprzestrzeń hehe ;))
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 02 sierpnia 2011, 00:57

Ano właśnie, nie chodzi przecież o to, żeby tworzyć własną linię melodyczną, może jeszcze nowe słowa haha i podpisywać to nazwą cudzego utworu. Można dorzucić coś nowego, jeżeli jest się na tyle kreatywnym, ale przede wszystkim chodzi o przemycenie własnego stylu, klimatu, o przerobienie kawałka w taki sposób, aby z pozoru został nienaruszony, ale sprawiał wrażenie własnego. No a Trivium robi kopie, bardzo, bardzo wierne i bardzo dobre kopie. Ale to zawsze rzemieślnicze kopie. Dlatego nie przepadam za ich coverami, a szczególnie za "Master of Puppets", bo inne są jeszcze do zniesienia ;).

EDIT I:

"Black"

"Built to Fall"

Nagrania z radia. "Built to Fall" przyjemne, wpada w ucho. O "Black" jeszcze nie mam zdania, jakoś nie dociera do mnie ten kawałek. A może po prostu jest tak kiepski, że nie wywołuje u mnie żadnych emocji.

Btw. jeszcze chwila i panowie przed premierą udostępnią 3/4 albumu :roll:.

EDIT II:

Dostępne są kolejne nagrania live ze studia, które znajdą się na dvd:

"In Waves"

"Down from the Sky"

Łomatko! Ale się podnieciłam DftS. Bardzo lubię ten kawałek, a w takim wydaniu brzmi świetnie. Panowie chyba jeszcze nigdy tak dobrze się nie zgrywali - nawet gejuś Paolo nie przeszkadza :D.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 28 października 2011, 12:21

Na tej stronie można zobaczyć klip Trivium do piosenki Built To Fall.
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=165310
Klip fajny, numer fajny:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 28 października 2011, 13:15

To kontynuacja klipu do "In Waves" i według mnie nic się nie zmieniło - nuda. Podoba mi się tylko kolorystyka, blada buźka Matta i sposób, w jaki śpiewa: "push that button" :D. Ale to ostatnie odnosi się już do muzyki ;).

A raczej do głosu Heafy'ego :D. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu, jak się chłopak podciągnął i jak zajebiście brzmi :D.

Trivium akustycznie:

"Built to Fall" !
"Dying In Your Arms"
"Iron Maiden" (Iron Maiden cover)

Ach, ach... jeszcze kilka lat temu nie było nawet mowy o takim występie, bo Matt nie panował nad głosem i wyszedłby z tego zlepek nieskoordynowanych powrzaskiwań. A teraz rozpływam się, kiedy słyszę "Built to Fall"! Wiem, że to jeszcze nie jest wykon godny rozpływania, no ale kurczę... to Trivium, a ja ich kocham :D.

Ale i tak Matt najpiękniej brzmi, kiedy drze pysk <3 :

Występ z Wacken Open Air 2011

AAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwaliła mnie zapowiedź "Throes of Perdition" (22:45) :lol:. Matko, jaki on jest nakręcony, wulgarny i troskliwy: "If someone falls down, pick them back up!" :lol:.
Awatar użytkownika
Domin

Postautor: Domin » 28 października 2011, 18:58

Ja jebie! Obczajcie jak wygląda Matt na akustycznym wykonaniu choćby Iron Maiden. Włosy krótkie, lekko przykręcone, okulary, chudzina i teraz .......<werbel>

Obrazek

Dodajcie Kirkowi okulary i zobaczycie Matta w wieku 40-tki :D

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”