Atlantean Kodex

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Ivanhoe
Płeć: Mężczyzna

Atlantean Kodex

Postautor: Ivanhoe » 12 czerwca 2015, 11:30

Ciekawe czy kogoś te klimaty tu zainteresują...

[EPIC/DOOM/HEAVY/POWER]

2 dotychczasowe albumy tego należą do najlepszych metalowych krążków obecnej dekady i nie muszą się wstydzić porównania z żadnymi albumami z gatunków heavy/power/doom i pokrewnych/pochodnych.

Do kogo ten zespół trafi? Można powiedzieć, że do każdego, kto lubi dobry metal. Pomijając kogoś, kto uznaje wyłącznie np. black czy stoner, to każdy znajdzie na obydwu albumach sporo dla siebie, gdyż zespół łączy perełki ostatnich dekad - Uriah Heep, Deep Purple, Manowar, Bathory, Candlemass, Iced Earth, tak dla przykładu z tych powszechnie znanych. Tekstowo też jest ciekawie; mamy m.in. mitologie Europy, elementy bawarskiej historii i kultury, literaturę H.P. Lovecrafta, co skutkuje niecodziennym połączeniem.

Na początek polecam drugi album "The White Goddess", na którym jest mniej doomu, więcej melodyjności i zróżnicowania; generalnie przystępniejszy krążek.
Na zachętę monumentalny otwieracz płyty z świetnym refrenem i porywającą lekkością partii gitar, która znakomicie kontrastuje z 'gęstą' sekcją rytmiczną: http://www.youtube.com/watch?v=CPLXwTRNEQU

A tu nieco bardziej refleksyjny "Hymn Europy", czyli "Twelve Stars and an Azure Gown (An Anthem for Europa)": http://www.youtube.com/watch?v=KA5X91UUv1o.
Melodyjny, czysty wokal, sentymentalny klimat utworu, fragmenty przemówienia Churchilla w tle na początku, no i świetna zmiana rytmu w II części utworu.

A tu numer "Atlantean Kodex" z pierwszej płyty, "The Golden Bough", obecnie mój ulubiony tego zespołu: http://www.youtube.com/watch?v=LKdbgOEhmoU , taki skoczny i przystępny.

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość